1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tłumaczenie wyniku badania
Autor Wiadomość
beti1306 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-12-30, 16:22  


Proszę o pomoc co oznacza wynik laesio proliferativa probabiliter plasmocytogenes :?ale?:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-12-30, 16:25 ]
Post wydzielony do osobnego wątku - uprzejmie proszę czytać akceptowany podczas rejestracji Regulamin.

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-30, 16:24  


A ja poproszę o nieco więcej informacji - jest to wynik histopatologiczny czego, i z materiału pobranego podczas jakiego badania?
_________________
 
beti1306 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-12-30, 16:27  


Jest to wynik z tkanki miękkiej i kostnej pobrany koło kręgosłupa i dodatkowo przy wyniku było dopisane materiał istotny diagnostycznie bardzo skąpy
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-30, 16:30  


A z jakiego powodu było wykonane badanie? Pacjent ma jakiś wywiad onkologiczny, podejrzenie choroby nowotworowej?
_________________
 
beti1306 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-12-30, 16:36  


Powiem tak jest to wynik mojej mamy u której stwierdzono że kręgi przy kręgosłupie się psuły miała zrobioną operację wyczyścili zcementowali dodam że wyniki między innymi z krwi miała w normie oprócz wysokiego ob markery nowotworowe robione dwa miesiące temu też nic nie wykazały
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2011-12-30, 16:47  


Ale markery były robione ponieważ zaszło podejrzenie choroby nowotworowej? Były stwierdzone jakieś zmiany w kośćcu?

Nie widać tutaj nic jednoznacznie onkologicznego (przynajmniej na bazie tego jednego zdania), jakieś uszkodzenie proliferacyjne. Lekarz kierujący na biopsję widział już wynik? Co stwierdził?
_________________
 
beti1306 


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-12-30, 17:01  


Markery były robione ponieważ ostatnio często mama była przeziębiona ponadto trzy miesiące temu było podejrzenie zerwania mięśnia ( w jamie brzusznej) i tak też się leczyła lecz ból nie przechodził poszła do szpitala i tam zrobili jej wszystkie badania (usg jamy brzusznej ok markery badania krwi), dopiero rezonans wykazał zmiany w kręgach przy kręgosłupie Miała robione badania histopatologiczne bo przy rezonansie były również widoczne jakieś zmiany na żebrach, natomiast lekarz który wydawał mamie wyniki powiedział jej tylko że to nic przeżutowego a resztę się dowie od onkologa ,Była u onkologa nie wiem dokładnie co powiedział (prawdopodobnie też nic takiego nie stwierdził chodzi mi o raka- to są informacje szczątkowe) bo mama nic nie chce powiedzieć wiem tylko że ma 10 cykli radioterapii a po radioterapii znowu badania .,natomiast mama po wyszukaniu w internecie informacji stwierdziła że jet to szpiczak?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2011-12-30, 17:36  


beti1306, polecę Ci ten post: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?

Najpierw podajesz wynik histpatu, potem piszesz o cementowaniu kręgosłupa i nagle dowiadujemy się o tym, że mamie onkolog zalecił radioterapię... Nie wiem jak inni, ale ja jestem lekko zdezorientowana :)

Żebyśmy mogli pomóc, musisz nam przedstawić całość historii choroby mamy. Wynik rezonansu, wyniki konsultacji onkologicznej gdzie zlecono radioterapię. My też nie wiemy co powiedział onkolog, jednak radioterapii bez powodu nie zaleca się - najwyraźniej jest jakiś powód.

Podejrzenie szpiczaka wyszło może z obecności plazmocytów, wspomnianych w wyniku, ale my na podstawie jednego zdania nie jesteśmy w stanie zbyt wiele powiedzieć.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group