1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sutent - pękanie skóry
Autor Wiadomość
Szejn 


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-04-22, 23:55  


Witam!
Moj tata przyjmuje sutent od ponad pol roku, mam do was pytanie. Czy jest jakis sposob, zeby skora stóp nie pekała tak jak dotychczas? Z kazda seria leku jest coraz gorzej, teraz przejscie 10 - 15 metrów w butach z miekka wkladka to katorga, moj tata mowi ze czuje sie jakby ktos nasypał mu rozbitego szkła do skarpetek. Stopy mojego taty w malym stopniu przypomniaja normalne i zdrowe stopy, piety niemal sa cale sino-czerwone, Tata spi w skarpetkach smaruje masciami nawilzajacymi ale to w ogole nie przynosi efektu, teraz nawet sa proby nawilzenia stóp sposobem domowym (lekki krochmal do moczenia stóp, u małych dzieci to pomaga na tzw. łuskowatą skórę). Czy ktos uporał się z takim problemem?

Jestem calkiem zalamany bo mimo ze bardzo chce nie mam mozliwosci pomoc mu w tej udręce. Jezeli ktos zna jakas skuteczna masc bede bardzo wdzieczny jezeli poda jej nazwe.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-22, 23:57 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-23, 10:35  


domyślam się że tata ma GIST , niestety nie powiem Ci o łagodzeniu skutków ubocznych stosowania leku bo to jest dopiero przedemną. ale polecam Ci porozmawiać z panem Markiem Szachowskim ze stowarzyszenia chorych na GIST . na pewno coś doradzi a jak nie to wskaże gdzie się trzeba będzie udać

podaję dane stowarzyszenia
-STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA GIST
Biuro otwarte w od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 14:00
01 652 Warszawa, ul. Potocka 14 telefon, (22) 832 21 03 DOMOFON nr. 8,
kom. 503 158 624, e-mail: stowarzyszenie@gist.pl

www.gist.pl



może jeszcze wejdź na profil fb stowarzyszenia i zapytaj sie ludków tam jest większość ludzi stosująca ten lek i może napiszą jak oni sobie z tym radzą

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-23, 13:09 ]
Warto spojrzeć na dział, do jakiego wydzielony został post - Nowotwory ukł. moczowo - płciowego w połączeniu z Sutentem sugerują raczej raka nerki.

[ Dodano: 2012-04-23, 14:02 ]
moja wina przepraszam przeoczyłam to


ale myślę że tak mocno nie narozrabiałam skutki uboczne chyba są takie same bo to chodzi o lak nie chorobę ( jak sie mylę to proszę mnie poprawić )


zreszta w tym stowarzyszeniu na pewno pokierują lub naprowadzą by pozbyć się lub ograniczyć problem.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #3  Wysłany: 2012-04-23, 17:21  


Witaj na forum :) . Moja mama miała taki sam problem . Też próbowaliśmy wszystkiego . Z wypróbowanych rzeczy pomogły maść Hasceral , moczenie nóg w wodzie z oliwką oraz łupinach z ziemniaków . Jest też taka specjalna maść firmy scholl, ale nie pamiętam nazwy , która jest dość dobra .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #4  Wysłany: 2012-05-07, 22:20  


Szejn, można też moczyć stopy w krochmalu albo w płynie oilatum i używać maści z mocznikiem, jest ich duży wybór w aptekach. Podobno pomaga również krem do wymion krowich.
 
ew-marie 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 1

 #5  Wysłany: 2012-05-22, 17:32  


Witam!
Od stycznia przyjmuję Sutent i niestety mam te same problemy ze stopami, próbowałam różnych kremów i maści. Dwa tygodnie temu kupiłam maść do pielęgnacji wymion krowich EUTRA TETINA, Schweizer Melkfett, skład: olej mineralny, wazelina, parafina, witamina E. Poleciła mi ją pielęgniarka w przychodni. Mam jeszcze nie pogojone stopy ale widzę różnicę odkąd smaruję tą maścią, warto spróbować.
Takie pudełko 0,5 kg kosztuje 30 zł.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #6  Wysłany: 2012-05-22, 17:42  


polecam tą maść na wszelkie kontuzje i tz korzonki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group