1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: DumSpiro-Spero
2010-03-02, 14:45
strach
Autor Wiadomość
fummo 


Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-03-01, 14:25  strach


witam.mam 24 lata. wszedłem na te forum bo powiem szczerze ze sie boję :(. od okolo 2 miesiecy zdarza mi sie pluć krwią(raz na tydzien-2 tygodnie). Kaszlu nie mam. badanie laryngologiczne oraz badanie rtg klatki piersiowej jak najbardziej w porządku. Od 3 lat Pale z 2-3 papierosy dziennie czasem 0. wszystko zaczelo sie po imprezie w grudniu na ktorej troche za duzo wypilem i wymiotowałem. dzień potem zauważylem takze krew na papierze toaletowym po kupie :(. BYlem u laryngologa powiedzial tylko ze mam niezyt gardla (tam wsadzal mi jakies lusterka i sprawdzal) a proktolog powiedzial ze mam podraznioną sluzówke i stad ta krew. Jednak ja strasznie sie boje o pluca zwlaszcza ze od tamtego incydentu pobolewaja mnie to z lewej to z prawej(czesciej z lewej) czasem po srodku(są to krótkie bóle trwajace do minuty max) . prosze o pomoc. czy powinienem sie zglosci na bronchoskopie czy nie. dodam jeszcze tylko ze zauwazylem jeszcze ze krwia pluje glownie z rana gdy w pokoju nie zmniejsze ogrzewania(wczesniej caly czas bylo na maxa) albo gdy wypije z 3 piwka albo wiecej. ostatnio tez jak krwia plulem to zjadlem z rana takie czerwone papryczki piri piri i jedna mi psiknęła w gardło a potem mialem zgagę

[ Dodano: 2010-03-01, 14:28 ]
dodam jeszcze ze robilem rowniez badanie rtg i badanie krwi (ob chyba) w kwietniu i rowniez wszystko bylo w porzadku wtedy zrobilem to profilaktycznie bo wrocilem wlasnie z holandii gdzie palilem troche wiecej (tak z 5-8 dziennie) bylem tam przez pól roku
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #2  Wysłany: 2010-03-01, 14:42  


Fummmo - ten strach jest bardzo dobry. Bo zmusza Cie do sprawdzenia, co jest nie tak. Lekarze mogą ew. olewać Twoje objawy, ale się nie daj: krwioplucie może nie być niczym ważnym, ale może być istotną wskazówką, że trzeba zacząć coś leczyć.

Jeżeli bierzesz jakiekolwiek leki, odżywki, suplementy - to je natychmiast wycofaj. U mnie krew kapała z wszystkiego po sterydach (przepisanych przez lekarza). Bałam się, że to z płuc było, a najprawdopodobniej jednak z nosa - tylko wewnątrz (tylną ścianką do przełyku).

Dla spokoju bronchoskopię możesz zrobić, ale chyba tomografia więcej by wykazała (szczególnie gdy boli). Ale to już Nasi Wielcy Mądrzy niech się wypowiedzią.

Pozdrawiam serdecznie
 
fummo 


Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2010-03-01, 14:54  


no wlasnie teraz zaczalem brac leki(przypisal proktolog ) i pomagaja. krwi na papierze juz nie ma. ale ostatnio jak spalem w domu i zapomnialem kaloryfera na noc zakrecic a potem te papryczki zjadlem i zgagi dostalem to znowu plulem krwią (albo mi sie tak wydawalo) Laryngolog zalicil mi bioprazol jak uslyszal moja historie ale wziąlem 2-3 razy i zgubilem tabletki (wtedy krwioplucie przeszlo na okolo poltora tygodnia)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2010-03-01, 20:23  Re: strach


Zgadzam się, że to jest dobra okazja by mądrze wykorzystać ten strach do przebadania się.
Pewnie okaże się, że wszystko jest OK, ale to trzeba wiedzieć na pewno.
I wtedy może przyda się moja rada - przepraszam, że tak "mądrze", ale myślę, że to ważne:
fummo napisał/a:
[...] Od 3 lat Pale z 2-3 papierosy dziennie czasem 0. [...]

Dobrze, że zszedłeś z 5-8, ale naprawdę pomyśl, czy nie warto bardziej się ograniczyć.
Wiem co mówię, bo popalałem kiedyś, choć niedużo i niedługo. Gdy zauważyłem, jak to wciąga, rzuciłem.
Teraz owszem, zdarza mi się (z naciskiem na "zdarza"), ale na ogół nie więcej, jak z pół paczki ... na rok.

Dlaczego o tym piszę ? Bo teraz masz najlepszą okazję, by nad tym zapanować. Później może już być niestety o wiele, wiele trudniej.
A pewnie młody jesteś, życie przed Tobą i po prostu - szkoda go i Twojego zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie :-))
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group