1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
skierowanie na badania
Autor Wiadomość
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #1  Wysłany: 2011-09-12, 06:50  skierowanie na badania


Witam
mam pytanie czy na jednej recepcie może być wypisane skierowanie na dwa badania mam mieć robioną kolonoskopię i chciałam sobie zrobić przy okazji gastroskopię , na kolonoskopię muszę położyć się na trzy dni do szpitala na Raciborskiej w Katowicach więc przy jednym może i drugie , mojej lekarki rodzinnej nie ma , a ta druga nie bardzo się orientuje , dodam jeszcze , że kolonoskopia ma być robiona w znieczuleniu
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-12, 08:22  


Ja myślę, że jednak praktyczniej jest napisać dwa osobne, bo gdyby jednak wykonanie któregoś badania okazało się niemożliwe (np. akurat w szpitalu zepsuje im się urządzenie do gastroskopii), to będziesz łatwiej mogła je zaplanować gdzie indziej.
_________________
 
 
Halink_a 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 53
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-12, 16:11  


Lepiej poprosić o dwa skierowania. Przecież to żaden problem. Lekarz wypisuje w komputerze skierowanie a potem je wydrukowuje i podaje takie białe karteczki. To umożliwia właśnie, jak słusznie podkreśla Finlandia - możliwość większego wyboru, gdzie zrobimy gastroskopię i kolonoskopię. Nie ma sensu katować się w jednym czasie obiema zabiegami, lepiej rozłożyć w czasie. Gastroskopia i kolonoskopia jest męcząca, więc lepiej nabrać siły między jednym a drugim zabiegiem. Oczywiście jest to tylko moja opinia wyrobiona na podstawie przykładów wśród znajomych i pacjentów onkologii. Pozdrawiam
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-25, 21:26  


Halink_a napisał/a:
Lekarz wypisuje w komputerze skierowanie


Oj, fajnie by było ;) . Niestety, w wielu ośrodkach jeszcze ręcznie, np. u mnie.

Ad rem:
Lekarz wypisuje skierowanie z konkretnym rozpoznaniem/podejrzeniem. Przeważnie jest ono inne dla kolonoskopii i dla gastroskopii. Np.: trudno wykonać gastroskopię przy podejrzeniu krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, trudno zlecić kolonoskopię pacjentowi z podejrzeniem wrzodu żołądka. Ja wiem, ze pacjenci rozpatrują rzecz logistycznie ("przy okazji sobie zrobię, skoro się i tak kładę do szpitala"), ale z punktu widzenia lekarskiego oraz obowiązujących procedur jest to niestety bezsensowne :-D

Druga rzecz, czysto techniczna. Jeżeli skierowanie na kolonoskopię wypisał doktor X, to nie może do niego nic dopisać doktor Y. Dlatego jeśli Twojej lekarki rodzinnej nie ma, to "druga" nic nie dopisze na skierowaniu. Może natomiast wystawić drugie skierowanie, na gastroskopię.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #5  Wysłany: 2011-09-26, 19:09  Re: skierowanie na badania


sonia21 napisał/a:
Witam
na kolonoskopię muszę położyć się na trzy dni do szpitala na Raciborskiej w Katowicach


3 dni w szpitalu, żeby zrobić kolonoskopię ? Po operacjach w narkozie pacjenci wychodzą na drugi dzień, bywa że i tego samego. A tu proszę, łóżeczko przez 3 dni, wyżywienie przez 3 dni, obsługa pielęgniarska przez 3 dni, lekarska przez 3 dni, itp.
O zgrozo ! I jak tu ma kasy starczyć na leczenie ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group