1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 95
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-03-21, 21:51   Temat: Będę żyła
Jest wynik PETa. Odebrałam go 13 marca w Gliwicach.
Oto puenta: "Uwidoczniono rozproszone gromadzenie radioznacznika na poziomie wyrostka
zębodołowego żuchwy po stronie lewej oraz mniejszy obszar gromadzenia na poziomie
owalnego węzła chłonnego w grupie IA na szyi po stronie prawej podbrudkowo i w grupie IB
za kątem żuchwy po tej samej stronie, zmiany te mają najpewniej charakter zapalny.
Poza tym w projekcji o wysokiej rozdzielczości, jak i w badaniu całego ciała brak ognisk
onkologicznie podejrzanych"
Poza tym skierowano mnie tam po raz pierwszy na konsultację stomatologiczną, co bardzo sobie cenię. Szkoda, że dopiero teraz, ale dobrze, że w ogóle. Pozdrawiam wszystkich wiosennie ;)



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-03-22, 09:42 ]
Super :-D

  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-21, 20:48   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Dzięki, Jogi, nie zakładam innego scenariusza. Jestem spokojna. Kolejne rutynowe badanie kontrolne. Trzymam kciuki za twoją wizytę.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-21, 19:58   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Dziękuję Missy... za wszystko _itsme_
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-20, 22:34   Temat: PET
Wczoraj miałam badanie PET SCAN CT w CO w Gliwicach. Minęło już 9 lat od mojego leczenia, a 10 lat upłynie w tym roku od zdiagnozowania u mnie raka korzenia języka w stadium przerzutowym. Taki jubileusz ;)
A tu ciągle stany zapalne dziąseł, nawracająca grzybica języka, powiększony węzeł podbródkowy po jednej stronie, degradacja zębów dolnych, które łatam i ratuję jak tylko mogę. Górne pozostały już niestety tylko wspomnieniem :uuu:
Wyniki badania za jakieś dwa tygodnie...
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-01, 22:03   Temat: Popromienny zanik tarczycy
Rezonans OK. Powiększony węzeł chłonny podbródkowy, ten co zawsze od zakończenia leczenia, czyli w normie. Endokrynolog stwierdził bardzo słaby przepływ krwi przez tarczycę, która jest, a raczej powinna być, jednym z najbardziej ukrwionych narządów, zaraz po trzustce. Jego zdaniem, wygląda to na popromienny zanik tarczycy. Opinię tę podziela profesor K. Składowski, który potwierdził, że jest to uszkodzenie popromienne i pocieszył mnie, że będę musiała brać hormony do końca życia. TSH spadło do 2 koma coś tam. Ft3, Ft4 oraz przeciwciała ATPO w normie. Następna kontrola za trzy miesiące. Eutyrox 50 nadal, ale dawki prawdopodobnie trzeba będzie z czasem zwiększać. Przy okazji dowiedziałam się, że mam również uszkodzony przełyk. To by wyjaśniało, dlaczego tak często krztuszę i dławię, a żarcie wpada mi do nosa. Edokrynolog sugeruje USG tarczycy co pół roku. Twierdzi, że jestem narażona na wtórny nowotwór tarczycy. Wszystko to jest cholernie budujące :evil:
Na pytanie, czy to już komplet potencjalnych skutków ubocznych, prof. Składowski odparł, że najgorsze mam już chyba za sobą :mrgreen:
Wiecie co, napiszę chyba drugą książkę, tym razem o tym co jest w życiu najważniejsze - o miłości, ale także i o śmierci. I o podnoszeniu się z kolan. Pozdrawiam wszystkich. Zoi.

[ Dodano: 2016-04-01, 22:06 ]
A propos cholesterolu, to endokrynolog powiedział mi, że jakieś 30 lat temu, gdy nie badano jeszcze TSH, to właśnie poziom cholesterolu był sygnałem, że coś jest nie tak z tarczycą. Hm...
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-02-19, 21:49   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Miałam, ale nie skojarzyłam ich z tarczycą.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-02-18, 23:32   Temat: Niedoczynność tarczycy
Kolejny skutek uboczny radioterapii szyi? Sprawdziłam sobie TSH przy okazji badań okresowych. Wynik 9,0 µU/ml. Tarczyca wywindowała mi cholesterol całkowity do 303 mg/dl. :uuu: O samopoczuciu nie wspomnę. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Euthyrox N 50. Biorę. Chciałam zarejestrować się do endokrynologa. Najbliższy termin w przychodni to koniec czerwca 2019 r :!: Za trzy i pół roku :shock: Prywatnie jedyny endokrynolog w moim mieście nie rejestruje nikogo do odwołania. Do tego jeszcze stwierdzono u mnie zaćmę, do której przyczyniła się hiberbaria tlenowa. Masakra! Jutro mam rezonans kontrolny głowy i szyi w CO w Gliwicach.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-12-01, 23:42   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Dzięki, Rich, jak zawsze na posterunku, ale dalej jest błąd :mrgreen: HIPERBARII ma być. Aaa, faktycznie. :oops:
Ostatecznie wypowie się profesor Składowski, który mnie na to leczenie skierował. Wygląda na to, że jakoś mi raczej nie służy. Już na starcie same problemy i powikłania. Może ja nie mogę po prostu, a już z całą pewnością tego dalej nie chcę. Po tym, co tam przeszłam, panicznie się tego boję :brr:

[ Dodano: 2014-12-01, 23:45 ]
Pozwolę sobie załączyć opracowanie naukowe dla zainteresowanych ewentualnie... Evelina po hiperbarii ma zanik nerwu wzrokowego, to tak na marginesie :uuu:
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-12-01, 23:06   Temat: Powikłania po hiperbarii
Drugi raz to samo - uraz ciśnieniowy ucha! Bo to nie była jednak infekcja za pierwszym razem. Tym razem odesłano mnie do laryngologa (znowu prywatnie!). Błona bębenkowa wciągnięta do środka, obrzęk trąbki słuchowej... Laryngolog miał przedmuchać ucho od wewnątrz. Nie dało się. Mam krzywą przegrodę nosową, obrzęk błon śluzowych i w ogóle chyba jakiś problem z drożnością zatok po radioterapii. Lekarz w pracowni hiperbarii powiedział, że w tym stanie nie wpuści mnie, bo pęknie mi błona bębenkowa pod naporem wysokiego ciśnienia i dopiero będzie problem.
Wypróbowałam wszystkie metody wyrównywania ciśnienia w uszach stosowane przez płetwonurków. Dwa razy jakoś z trudem się udaje, za trzecim razem zatyka mnie, pojawia się silny ból, a potem uraz fizyczny. Tym razem jest gorzej, bo nadal nie dosłyszę na prawe ucho. Od pięciu dni nie odetkało się, niestety :uuu:

A i z mężem jest coraz gorzej. Stan, który był w miarę stabilny, niestety, pogarsza się z tygodnia na tydzień. Jest fatalnie. Obawiam się, że nie dożyje świąt. Musiałabym nie mieć serca, żeby go teraz zostawić...

Wciąż pod górkę :cry:

[ Dodano: 2014-12-01, 23:13 ]
Moderator na ratunek! Proszę, niech ktoś poprawi czeski błąd w temacie tego posta. Przywrócenie możliwości edycji zaoszczędziłoby wszystkim czasu. Propozycja do rozważenia.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-14, 22:53   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
gaba napisał/a:
Nie podoba mi się ten post, powinnaś być na leczeniu!

A mnie nie podoba się ten post. Jestem tam, gdzie powinnam być!

Basia2000 napisał/a:
Zoi, mam nadzieję, że to tylko odwiedziny w domu i , że nie przerywasz leczenia? Jak znosisz to leczenie?

Basiu, źle to znoszę. Ale początki zawsze są trudne, pocieszam się. Na dodatek złapałam infekcję, która na stracie zdyskwalifikowała mnie do dalszego leczenia (nie wykluczone, że przyczyniła się do tego sama hiperbaria). Odesłali mnie do domu, żebym się wykurowała. Dostałam tydzień zwolnienia od lekarza rodzinnego i kuruję się. Dobrze mi w domu.
W poniedziałek będę dzwonić do Siemianowic z pytaniem, co dalej. Jeśli nadal będą odmawiali wystawienia L-4 na czas terapii, to nie będę mogła jej kontynuować z przyczyn obiektywnych. Generalnie jest ciężko i wciąż pod górkę ze wszystkim. Na dodatek stan mojego męża pogorszył się :cry:



W kwestii zwolnienia dodam, że nikt nie może go wystawić poza placówką, w której się leczę, co jest oczywiste dla wszystkich, tylko nie dla tej placówki :?: . Sprawa oparła się już o rzecznika praw pacjenta. Nie ja interweniowałam. Zrobił to ktoś inny z naszego Forum, chyba z dobrym skutkiem, co okaże się po niedzieli.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-13, 00:10   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Jak dobrze być w domu... :)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-07, 10:10   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Dostałam glejt z hiperbarii dla lekarza pierwszego kontaktu. Myślę, że na tej podstawie będę mogła pójść na zwolnienie na czas leczenia. Nie wiem jeszcze czy będę jeździć do siebie do przychodni, czy do którejś z tutejszych. Zorientuję się w najbliższych dniach. Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-07, 20:18 ]
Super ! :tull: :uhm!:

  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-05, 15:06   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Jadę już dzisiaj bez zwolnienia. Będę rozmawiać jutro na miejscu. Jeśli nikt mi nie da L-4, to będę musiała zrezygnować z leczenia. Muszę przecież z czegoś żyć. Pielęgniarka, z którą rozmawiałam przez telefon, powiedziała mi, że u nich to jak w rentgenie, wchodzi się i wychodzi, więc nie dają zwolnień. Dobre sobie. Wchodzi się do komory na półtorej godziny przez sześćdziesiąt dni pod rząd (oprócz weekendów), czyli 3 miesiące. Nawet gdybym chciała dojeżdżać codziennie 170 km w jedną stronę, to zabrałoby mi to tyle czasu włącznie z leczeniem, że nie wystarczyłoby już go na pracę. Jakaś paranoja normalnie. Spadam, bo muszę się pakować.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-04, 20:22   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Dzięki za ciepłe słowa, Rich. MRI nie będę teraz robić. I mój doktor, i profesor uważają, że nie ma takiej potrzeby i należy poczekać z tym do zakończenia hiperbarii. Właściwie to chyba nic się nie da z tym zrobić. Jedyna nadzieja, że terapia tlenowa pomoże, ale gwarancji nie ma, jak w przypadku każdej jednej terapii. Nieźle mnie popalili tą radioterapią. Właśnie się dowiedziałam, że kręgi szyjne też ma z leksza podpieczone.
Węzłami nie przejmuję się, bo to pewnie skutek przewlekłego stanu zapalnego. Kilka miesięcy temu robiłam histopatologię wyciętych martwych tkanek miękkich i kości i nie było tam komórek rakowych. Warstwa twarda kości nie została jeszcze przerwana i ma jakiś centymetr grubości, więc nie powinna w tej chwili złamać się patologicznie, bo tego się obawialiśmy.
Najgorsze jest to, czego nie ma w tym opisie, a co widać na zdjęciach. Martwica dochodzi do nerwu i jest już bardzo blisko. I to mnie najbardziej w tej chwili niepokoi.
Puszka powietrzna w kości nosa to taka moja wada anatomiczna, podobnie jak skrzywiona przegroda. Nie przeszkadza, więc mogę sobie z tym żyć dalej.

[ Dodano: 2014-11-05, 11:39 ]
Zaczynam terapię w Siemianowicach jutro w samo południe.
Czy ktoś wie, kto może mi dać L-4? Onkologia nie, Siemianowice nie, mój lekarz nie, więc kto, do diaska? lekarz rejonowy też nie da, bo nie mam żadnej kartki z tych Siemianowic, więc na jakiej podstawie? To wszystko jest chore!
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zoi

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-04, 15:46   Temat: TK twarzoczaszki
Zrobiłam tomografię twarzoczaszki

[ Dodano: 2014-11-04, 15:52 ]
Jutro rano dzwonię do Siemianowic...
A poza tym jakoś pozbierałam się bez pomocy "prochów". Ostatecznie nie poszłam do żadnego lekarza, poza chirurgiem twarzowo-szczękowym. Poukładałam sobie parę spraw, może co nieco wyparłam ze świadomości, żeby móc dalej spokojnie żyć, powiedziałam też kilka gorzkich słów prawdy rodzinie męża i jakoś zrobiło mi się lżej na duszy ;)

 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group