1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Autor Wiadomość
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #211  Wysłany: 2015-06-14, 23:12  


zoi co u Ciebie?
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #212  Wysłany: 2016-02-18, 23:32  Niedoczynność tarczycy


Kolejny skutek uboczny radioterapii szyi? Sprawdziłam sobie TSH przy okazji badań okresowych. Wynik 9,0 µU/ml. Tarczyca wywindowała mi cholesterol całkowity do 303 mg/dl. :uuu: O samopoczuciu nie wspomnę. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Euthyrox N 50. Biorę. Chciałam zarejestrować się do endokrynologa. Najbliższy termin w przychodni to koniec czerwca 2019 r :!: Za trzy i pół roku :shock: Prywatnie jedyny endokrynolog w moim mieście nie rejestruje nikogo do odwołania. Do tego jeszcze stwierdzono u mnie zaćmę, do której przyczyniła się hiberbaria tlenowa. Masakra! Jutro mam rezonans kontrolny głowy i szyi w CO w Gliwicach.
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #213  Wysłany: 2016-02-18, 23:45  


O raju....... a objawy jakieś ze strony tarczycy miałaś???
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #214  Wysłany: 2016-02-19, 21:49  


Miałam, ale nie skojarzyłam ich z tarczycą.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #215  Wysłany: 2016-02-19, 23:01  


A na cholesterol dostałas jakies lekarstwo? Samo leczenie tarczycy nie pomoże. Zresztą dawka leku jest dość mała,przypuszczam,ze po kilku tygodniach zostanie zwiekszona.

[ Dodano: 2016-02-19, 23:04 ]
Zobacz do watku mojego brata.Tez po radioterapii wsytapila niedoczynnosc tarczycy.Pojąc nie mogę dlaczego lekazre sami nie kontrolują systematycznie hormonow tarczycy.To ja naklonilam brata do zrobienia badania hormonow tarczycowych.Cholesterol mial juz wczesniej leczony Sortisem.I ma nadal.Lek na tarczyce dostaje taki sam jak Ty,ale juz teraz w dwace 150mg.
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #216  Wysłany: 2016-02-19, 23:23  


Jakie objawy mogą być niepokojące? Na co mam zwracać uwagę????
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #217  Wysłany: 2016-02-20, 00:07  


Chodzi Ci o objawy występujące przy niedoczynności tarczycy? Ciagłe zmęczenie,przybieranie na wadze,drażliwość,senność. Wiecej poszukaj w necie. Po radioterapi w okolicy głowy i szyi należy koniecznie co ca 6 miesiecy badać krew na hormony tarczycy. Wykonać USG tarczycy. Krew na cholesterol,a dokładnie lipidogram,to już każdy powinien sobie zbadać przynajmniej raz w roku.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #218  Wysłany: 2016-04-01, 21:03  Popromienny zanik tarczycy


Rezonans OK. Powiększony węzeł chłonny podbródkowy, ten co zawsze od zakończenia leczenia, czyli w normie. Endokrynolog stwierdził bardzo słaby przepływ krwi przez tarczycę, która jest, a raczej powinna być, jednym z najbardziej ukrwionych narządów, zaraz po trzustce. Jego zdaniem, wygląda to na popromienny zanik tarczycy. Opinię tę podziela profesor K. Składowski, który potwierdził, że jest to uszkodzenie popromienne i pocieszył mnie, że będę musiała brać hormony do końca życia. TSH spadło do 2 koma coś tam. Ft3, Ft4 oraz przeciwciała ATPO w normie. Następna kontrola za trzy miesiące. Eutyrox 50 nadal, ale dawki prawdopodobnie trzeba będzie z czasem zwiększać. Przy okazji dowiedziałam się, że mam również uszkodzony przełyk. To by wyjaśniało, dlaczego tak często krztuszę i dławię, a żarcie wpada mi do nosa. Edokrynolog sugeruje USG tarczycy co pół roku. Twierdzi, że jestem narażona na wtórny nowotwór tarczycy. Wszystko to jest cholernie budujące :evil:
Na pytanie, czy to już komplet potencjalnych skutków ubocznych, prof. Składowski odparł, że najgorsze mam już chyba za sobą :mrgreen:
Wiecie co, napiszę chyba drugą książkę, tym razem o tym co jest w życiu najważniejsze - o miłości, ale także i o śmierci. I o podnoszeniu się z kolan. Pozdrawiam wszystkich. Zoi.

[ Dodano: 2016-04-01, 22:06 ]
A propos cholesterolu, to endokrynolog powiedział mi, że jakieś 30 lat temu, gdy nie badano jeszcze TSH, to właśnie poziom cholesterolu był sygnałem, że coś jest nie tak z tarczycą. Hm...
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #219  Wysłany: 2016-04-05, 23:55  


zoi napisał/a:
a żarcie wpada mi do nosa

- też znam te sztuczkę ;)
Pozdrawiam :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #220  Wysłany: 2018-02-20, 22:34  PET


Wczoraj miałam badanie PET SCAN CT w CO w Gliwicach. Minęło już 9 lat od mojego leczenia, a 10 lat upłynie w tym roku od zdiagnozowania u mnie raka korzenia języka w stadium przerzutowym. Taki jubileusz ;)
A tu ciągle stany zapalne dziąseł, nawracająca grzybica języka, powiększony węzeł podbródkowy po jednej stronie, degradacja zębów dolnych, które łatam i ratuję jak tylko mogę. Górne pozostały już niestety tylko wspomnieniem :uuu:
Wyniki badania za jakieś dwa tygodnie...
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #221  Wysłany: 2018-02-21, 13:15  


zoi,
No, to poczekamy razem na ten wynik - i będzie ok. Bardzo w Ciebie wierzę, ostatnie miesiące/lata pokazały całą Twoją siłę i upór i chociaż wcale nie było radośnie i łatwo ( a wręcz odwrotnie) to jednak działasz dalej.
Ściskam Cię najmocniej, M.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #222  Wysłany: 2018-02-21, 19:58  


Dziękuję Missy... za wszystko _itsme_
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #223  Wysłany: 2018-02-21, 20:11  


Zoi wszystko będzie dobrze, no w każdym razie nie gorzej. Trzymam kciuki.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #224  Wysłany: 2018-02-21, 20:48  


Dzięki, Jogi, nie zakładam innego scenariusza. Jestem spokojna. Kolejne rutynowe badanie kontrolne. Trzymam kciuki za twoją wizytę.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #225  Wysłany: 2018-03-21, 21:51  Będę żyła


Jest wynik PETa. Odebrałam go 13 marca w Gliwicach.
Oto puenta: "Uwidoczniono rozproszone gromadzenie radioznacznika na poziomie wyrostka
zębodołowego żuchwy po stronie lewej oraz mniejszy obszar gromadzenia na poziomie
owalnego węzła chłonnego w grupie IA na szyi po stronie prawej podbrudkowo i w grupie IB
za kątem żuchwy po tej samej stronie, zmiany te mają najpewniej charakter zapalny.
Poza tym w projekcji o wysokiej rozdzielczości, jak i w badaniu całego ciała brak ognisk
onkologicznie podejrzanych"
Poza tym skierowano mnie tam po raz pierwszy na konsultację stomatologiczną, co bardzo sobie cenię. Szkoda, że dopiero teraz, ale dobrze, że w ogóle. Pozdrawiam wszystkich wiosennie ;)



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-03-22, 09:42 ]
Super :-D



PET SCAN 2018.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1501 raz(y) 797,76 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group