1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
resetnick

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-26, 12:22   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
macias napisał/a:
Witam,
nie jestem specjalistą ale moge podac Ci przykład, mojej kolezanki ojciec chorował na raka i nie dostał renty bo mu brakowało kilku miesięcy lat pracy, odwołali sie do sady ( chyba pracy - nie pamiętam ) i renta została przyznana, a w międzyczasie dostał jakis zasiłek socjalny z mopsu, a na jakich zasadach się go ustala to najlepiej dowiedziec się na miejscu bo nie wiem

pozdrawiam


Na sąd pracy nie możemy liczyć. Wciągu ostatnich 10 lat teść pracował tylko na czarno (mała miejscowość post pgr-owska) :| Trzeba liczyć na mops. Dzisiaj dostał telefon z Niebieskiego Parasola, że nie dostanie takich plastrów przeciwbólowych bo nie są już refundowane.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
resetnick

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-26, 11:47   Temat: Chory na raka bez środków do zycia?
Witam!

To mój pierwszy post na tym forum, chociaż odwiedzam go dosyć często od kiedy u mojego teścia zdiagnozowano raka płuca. Nie wiem, czy to odpowiedni dział, odpowiednie forum do uzyskania odpowiedzi na moje pytanie. Otóż, mój teść (51lat) zachorował w sierpniu ubiegłego roku na raka drobnokomórkowego płuca prawego. Do lutego tego roku przebywa na zwolnieniu chorobowym ZUS. Niedawno pisał podanie do Zusu o zasiłek rehabilitacyjny, niestety zostało rozpatrzone negatywnie z uwagi na brak perspektyw powrotu do pracy w ciągu 6 kolejnych miesiecy na które miałoby przysługiwać to świadczenie. Renta Zus mu nie przysługuje, gdyż nie ma "lat pracy". Czy jest możliwe , że dostanie zasiłek z mopsu? Jeśli tak w jakiej wysokości i na jakiej podstawie się go ustala?
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-01-26, 13:05 ]
Na Forum jest już wątek dot. zasiłków, rent etc. - nie ma potrzeby zakładać oddzielnych.
Oba tematy scalone.


 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group