1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomocy
niki

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 19267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-01, 17:03   Temat: Pomocy
::rose::
  Temat: Pomocy
niki

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 19267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-26, 21:49   Temat: Pomocy
Marzena64 napisał/a:
Lekarz powiedział, że lada dzień Tatuś zacznie pluć krwią i mamy mieć przygotowane zimne ręczniki, przygotował nas do podawania morfiny, i pogodzenia się ze śmiercią. Mam pytanie. Po co te ręczniki? Czy do okładów, jeśli tak to na czoło, czy na klatkę piersiową?

dziwi mnie ze pan doktor tak stawia sprawę, nie kazdy chory z rakiem płuc ma krwioplucie, moj tata nie miał wcale
myślę że te reczniki w przpadku krwioplucia, może ktos kto miał chorego z krwiopluciem pomoże

postaraj się być przy tacie jak najwięcej, bo tata powoli odchodzi ,
czy lekarz powiedział w jakim celu chce podać tacie kroplówkę?
myślę ze powinnaś to przeczytać i zastanowić się nad sensem jej podania
http://www.fundacja-onkol...acniajacej.html

pozdrawiam i dużo sił Ci zyczę
  Temat: Pomocy
niki

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 19267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-17, 21:31   Temat: Pomocy
Marzena64 napisał/a:
Tata chce abym załatwiła lek METYPERD. W szpitalu dostał 16 mg i mógł spać, ale lekarz dał to tacie tylko raz i powiedział, że z tym lekiem trzeba uważać.


powiedział na co uwazać?
U pacjentów leczonych paliatywnie , skutki uboczne mozna sobie darować U taty wazniejsza jest jakośc życia a nie skutki uboczne długotrwałej terapii( czasami występujące po latach leczenia )
sama biorę metypred od 12 lat non-stop,wczesniej inny steryd
ma jakis inny steryd w zamian ?
czy lekarz boi się skutków ubocznych ?

sterydy zmniejszają obrzęk wokól guza a tym samym zmniejsza się ucisk guza na inne narządy, może tez zmiejszyć sie odruch kaszlowy
sam steryd nie działa na spanie , ale być może uspokoił kaszel , więc tata mogł normanie spać
czy ktos proponował tacie DHC continus?ten lek ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwkaszlowe

rozważaliście zapisanie taty do hospicjum domowego ? przynajmniej mogliby opanować to co teraz jest bardzo męczące- kaszel a w przyszłości od razu byłby zabiezpieczony w inny sposob w zależności od potrzeby
trzeba mu wytłumaczyć że taka opieka poprawi jego życie - może się uda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group