1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2020-03-24, 16:58   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Tak, miałem problemy z rentą.
Lekarz orzecznik przyznał mi rentę na 6 miesięcy jako całkowicie niezdolny do pracy , ale ZUS się odwołał i sprawę przekazał do wyższej instancji w Chorzowie. Myślałem , że chcą dać mi częściową zdolność do pracy.

W Chorzowie moją sprawę rozpatrzyli zaocznie, i przyznali rentę na 12 miesięcy, jako całkowicie niezdolny do pracy.
Więc mimo moich obaw sprawa zakończyła się pomyślnie.

Pozdrawiam.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2019-09-29, 15:55   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam.
Niedawno lekarz orzecznik z ZUS przyznał mi rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Niestety prezes się odwołał i będę musiał stanąć przed komisją ZUS w Chorzowie.
Czy może ktoś wie jak wygląda takie badanie przed komisją w Chorzowie lub innym mieście?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-09-15, 18:38   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
JustynaS1975 napisał/a:
Ja miałam rentę tak na 2 lata, rok, itd. ... Za każdym razem, gdy zbliżał się 'koniec renty', składałam wniosek na dwa miesiące przed końcem renty i stawałam na komisję.

Po złożeniu wniosku o przyznanie/przedłużenie renty (oby nie było potrzeby) (pilnuj terminu!), stajesz na Komisji i lekarz orzecznik decyduje na ile zostanie przyznana renty i ten okres będzie liczony od dnia przyznania Ci renty.



Ja również tak miałem, ostatnio lekarz orzecznika przyznał mi rentę, bodajże na 2 lata, do końca 2017 roku.
Bardziej mi chodziło o to, czy 5 letni okres, gdy uznaje się pacjenta za zdrowego, biegnie od zakończenia leczenia wznowy, czy mimo wznowy, jednak od zakończenia pierwszego leczenia?


Pozdrawiam.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-05-26, 11:12   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam.

Leczenie raka nosogardła zakończyłem w 2012 roku, ZUS przyznał mi rentę do końca 2017 roku, czyli na 5 lat.

Zgodnie ze standardami lekarskimi, jeżeli do tego czasu nie będzie wznowy,czyli minie 5 lat, to znaczy, że jestem zdrowy i ZUS nie przedłuży mi renty, co skutkuje podjęciem pracy.
Pracę ową już planowałem, niestety mam podejrzenie wznowy,( mam nadzieję, że niesłusznie) i w związku z tym mam pytanie.


Jak teraz ZUS będzie liczył 5-letni okres od zakończenia leczenia choroby?

Koniec leczenia na 2012 r i mimo wznowy ( oby się nie potwierdziło )koniec renty w 2017 r, jeżeli oczywiście mnie wyleczą?
Czy może okres 5-letni biegnie od zakończenia leczenia wznowy i ZUS przyzna mi rentę na kolejne 5 lat?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-12-14, 17:07   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Znaczny stopień niepełnosprawności masz orzeczony przez Powiatowy Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawności a nie przez ZUS.

Tak, oczywiście że nie przez ZUS.
Może ktoś odpowiedzieć na drugie pytanie, bo 25% mniej to jest dużo, i może trzeba rozważyć decyzję o odwołaniu.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-12-12, 18:41   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam
Niedawno stawałem u lekarza orzecznika ZUS o przedłużenie renty.
Do tej pory miałem orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy, teraz mam orzeczoną częściową niezdolność do pracy.
Mam również orzeczony wysoki stopień niepełnosprawności do końca 2015 r.
1. Ile procentowo będę otrzymywał mniej renty po uprawomocnieniu się decyzji 1o%, 20% czy może 50%.
2. Czy oplaca się odwoływać do komisji lub potem do sądu, podstawą do odwołania będzie decyzja o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Pozdrawiam.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-20, 19:48   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Onkolog mówi że nie powinienem wracać na dół, lekarz medycyny pracy powiedział że jeśli będę miał dobre wyniki to dostanę zdolność.
Ale czy wytrzymam fizycznie?
Dlatego pytam się na jak długo mogą mi przyznać rentę, w CO w Gliwicach mówili że mieli i po 5 lat rentę ale to byli ludzie którzy po 5 latach osiągneli wiek emerytalny.
A ja jestem trochę młodszy i wątpię aby mi rentę przyznali dożywotnio.

[ Dodano: 2013-05-20, 19:53 ]
panterkka napisał/a:
Czy ktoś się orientuje, jakie są obowiązujące przepisy?
6 miesięcy L4 potem rok świadczeń rechabilitacyjnych ew renta.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
meteor

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-19, 14:46   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mam pytanie odnośnie spraw rentowych.
Wkrótce kończą mi się świadczenia rehabilitacyjne, lekarz wysyła mnie na rentę, ja chcę wrócić do pracy dlatego że obawiam się że np. po 6 miesiącach lub roku zabiorą rentę
i potem szukaj pracy.
Jakie macie doświadczenie w tych sprawach, na jak długo mogę mieć przyznaną rentę?
Mam 40 lat, pracuję na dole kopalni.
Kontrole w Gliwicach wykazują że jest wszystko w porządku oprócz krwi.
Mam skierowanie do poradni hematologicznej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group