1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-06-15, 17:36   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi, cieszę się, że czujesz się coraz lepiej.
No i że ten Oralbalance Gel sprawdził się również u Ciebie :)

Super, że wróciły wszystkie smaki - cieszę się, że wracasz do formy.

Co do zębów, to w stolicy jest takie jedno miejsce - Wojewódzkie Centrum Stomatologii.
Sama tam nie byłam, ale z tego co czytałam na stronie, podejmują się leczenia skomplikowanych przypadków.

Ściskam,
mamanel
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-11, 20:17   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi, ja też dostałam Pilokarpinę na początku leczenia, od specjalisty chirurgii szczękowej.
Brałam ja przez 3 tygodnie i zwiększało mi się po niej wydzielanie śliny. Efektów ubocznych nie zauważyłam u siebie.
Ja bym spróbowała zastosować, zobaczysz czy w ogóle jest efekt.
Próbowałaś stosować Oralbalance Gel (Biotene)?
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-23, 14:08   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
No i widzisz, po co się denerwowałaś ? Cieszę się że wszystko dobrze :)



[następne komentarze]
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-16, 22:23   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi, być może Cię podniesie na duchu to, że ja też mam mieć to badanie, dokładnie fiberoskopię. Oczywiście kontrolnie.
Twoje badania są dobre, a to jedno ma jedynie potwierdzić wyniki tomografii.
Oczywiście też się boję. No niestety, nie możemy odpuścić sobie tych ciągłym badań kontrolnych, nawet jeśli czujemy się dobrze i w ogóle wszystko jest dobrze. Jest takie przysłowie "Strzeżonego Pan B~óg strzeże" i chyba coś w tym jest ;)

Ja miałam niedawno tomografię zatok i lekarz opisujący wynik napisał, że w loży pooperacyjnej znajduje się coś co może być pozostałością ślinianki lub węzłem chłonnym. Kazali mi zrobić dodatkowe badania. Oczywiście był to niewielki węzeł chłonny, prawidłowy trochę powiększony (10mm) ale to norma po radioterapii.

Ściskam mocno.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-12, 08:25   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi, osobiście podziękowałabym mamie ale nie używałabym tej pasty absolutnie. Nie mam zaufania do tego typu wynalazków, które mogą zaszkodzić a nie pomóc.
Nie znam tego produktu, nie testowałam.
Pozdrawiam :)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-27, 22:26   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Wracając do głównego tematu - Elmex i pasty i żel kupisz np. w Rossmanie czy w supermarketach, jest bardzo powszechny. Trudniej dostać pozostałe preparaty. ;)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-27, 19:56   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Ja mam się nieźle. Szykuję się powoli do powrotu do pracy.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-27, 18:00   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Z tymi pastami, płynami itd. jest kłopot z kupnem w zwykłej aptece. Ale ta strona, którą Ci podałam, to strona sklepu również stacjonarnego w Warszawie przy Chmielnej.
Preparaty Curaprox, Curasept mogę też kupić u swojego dentysty - jak chcę to mi kupują w hurtowni, gdzie zaopatrują się w preparaty potrzebne do gabinetu.
Żelu uzupełniającego wapń nie stosowałam - moja stomatolog zaleciła mi to uzupełniająco. Jak będę miała przypływ kasy, to myślę że sobie kupię. Te pasty i płyn Curasept ADS 905 mam i jestem bardzo zadowolona. Aha - i ja mam polecenie używania szczoteczki elektrycznej 8-)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-29, 11:38   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Z zębami jest kłopot, nie ma co ukrywać.
ja napisałam parę słów o tym jak sobie radzę w tym wątku:
http://www.forum-onkologi...jonie-vt748.htm

W ogóle po radioterapii miałam czyszczenie zębów (piaskowanie), potem 2 razy fluoryzację jakimś mocnym preparatem. Potem tydzień w tydzień Elmex Gel.
Poza tym pasty do zębów Curaprox i płyn do płukania jamy ustnej Curaprox. Używam też płynu do płukania jamy ustnej Biotene i OralBalance Gel.
Codziennie trzeba czyścić zęby nitką dentystyczną.
Jest też taki prepearat z wapniem, który stosuje się bezpośrednio na zęby - GC TOOTH MOUSSE http://www.dentylium.pl/t...8.html?cPath=70
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-22, 12:59   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Radioterapia była ciężka z różnych względów (nie tylko dla mnie, ale dla mojej rodziny, córeczki, siostry która codziennie do mnie przyjeżdżała). Ale nie żałuję ani trochę tego wysiłku. To był po prostu etap na drodze do poprawy zdrowia. Co tam włosy, już dawno odrosły ;)
Jakas, WARTO WALCZYĆ.
"yee"
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-22, 07:41   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Wypadają, ale tylko w miejscu naświetlania. A potem odrastają. U mnie odrosły kilka miesięcy po radioterapii.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-20, 08:32   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Ja mam wszędzie (w torebce, w kieszeni kurtki, w domu) tubki Oralbalnce Gel i gumy Biotene. Jak na razie nie znalazłam nic lepszego. Ale wkrótce skończą się moje " zapasy" i trzeba będzie rozejrzeć się za czymś nowym, co jest do kupienia w Polsce.
Jogi, zoi, co do zębów - ja miałam spore kłopoty ze szkliwem teraz jest lepiej. Miałam fluoryzację ze dwa razy u dentysty i sama stosuję Elmex Gel. Lekarka polecała mi też preparat do uzupełnienia wapnia - taki mus na zęby.
Do tego mam pasty Curaprox i płyn do płukania - i naprawdę polecam.
Mam tez płyn do płukania jamy ustnej Biotene, ale używam go tylko w domu jak zasycha w ustach.

[ Dodano: 2010-04-20, 08:43 ]
Sprostowanie :
Curaprox to nazwa szczoteczek do zębów tej samej firmy co płyn i pasty.
Pełna nazwa płynu: Curasept ADS 905, Chlorhexidin 0,05 + Fluor 0,05. Płyn jest do długotrwałego stosowania.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-19, 09:58   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi, mnie nadal zasycha w ustach, też nie ruszam się bez wody. Zimą było lepiej, ale odkąd jest cieplej, to masakra - nie mogę mówić na zewnątrz tak mi zasycha w ustach. Prawie wszystko muszę jeść popijając. Ale smaki już mi wróciły, tyle że kwaśnych i ostrych rzeczy unikam.
Ja miałam tylko radioterapię 6000 cGy jednostronnie.
Na USG wyszło, że ślinianki po drugiej stronie głowy się powiększyły.
Moim "największym" problemem jest uczucie osłabienia i częste zmęczenie - chociaż wydaje mi się, że jednak jest ciągła poprawa. Czasem bolą mnie tez wszystkie kości, ale to chyba dlatego, że dużo noszę córkę na rękach - a waży już ponad 12 kg ;)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-09-23, 20:54   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Witaj zoi:)

Też przeszkadza mi opuchlizna po naświetlanej stronie. Twarz i podbródek mam opuchnięte po naświetlanej stronie. Opuchlizna nie zawsze jest taka sama, takie mam wrażenie.
Byłam na USG i tam wyszło, że w miejscu naświetlań jest duża dynamika zmian węzłów chłonnych - one też "chorują" po naświetlaniach,puchną i trochę czasu zabiera im ta metamorfoza. Nie ma widocznej wznowy guza.
Moje węzły z miesiąc na miesiąc sporo zmalały, ale opuchlizna jest nadal.
Mam nadzieję, że u Ciebie to tak samo tylko efekt uszkodzenia układu chłonnego w trakcie naświetlań.
Pozdrawiam :)
mamanel
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
mamanel

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 137359

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-08-07, 08:19   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
No to przeszłaś swoje dziewczyno :tull:

A wiesz, piszesz, że Tobie włosy odrosły - a mnie nie - jestem jeszcze łysa z tyłu, ale nie widać jak mam rozpuszczone włosy 8-)

Jeśli chodzi o żel Biotene (Oralbalance gel), to nie szczypie. Pasta do żebów miętowa z tej firmy szczypie. Piszę o sytuacjach gdy się ma pokiereszowaną jamę ustną.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group