1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-08, 11:50   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Witam, pojawiam sie ponownie z pytaniami. Dziś ostatnia chemia i pozostały same wlewy do kręgosłupa. Nie zlecono żadnych badań. Czy nie powinny byc one zlecone po całym leczeniu ? Na początku mowa była o hormonoterapii, a tu tez nic. Nie znam sie na tym w ogóle nie wiem jak to poprawnie powinno przebiegać. Czy na tym koniec, co dalej ???

W trakcie chemii pojawiły sie obrzęki na skórze dokładnie na stopach.. Pęcherze i nacieki, cieżko było chodzić i dlatego tez była przerwa 2 tyg od chemii teraz stan sie poprawił i juz sie wszystko goi i nie boli. Jak z tymi badaniami ?
Prosze o info.

Pozdrawiam Was
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-06, 21:29   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Nie mam wyników krwi niestety, nic nie wiem.
Za pierwszym razem krew wyszła zła bo zbyt gęsta (słowa lekarza), trzeba było powtórzyć, później znowu to samo i powtórka i za trzecim razem wyszły ok, bo w tym samym dniu była podana pierwsza chemia z taxolu. Żyły też są troche popękane i jest problem przy pobieraniu.
Lekarz powiedział mojej babci ze wyniki krwi są dobre, nie było mnie wtedy z nią dlatego nic więcej nie wiem.
No nic, zobaczymy co dalej.
Dziękuję Wam za informację.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-05, 21:12   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Witam ponownie,

Mam pytanie czy podawana do tej pory chemia, schemat AC doksorubicyna i endaxon (ostatnią dawkę przyjęła miesiąc temu) mogły spowodować krzepnięcie krwi.
W przeciągu ostatniego 1.5 tyg 3 razy jeździła na pobranie krwi przed kolejną chemią = taxol. Ciągle nie tak było coś z wynikami, krew była zbyt gęsta.

teraz mamy taxol co tydzień -

Po dawce taxolu miała spuchnięte oczy, twarz, opadły jej powieki i piekły policzki. Czuła się dobrze gdyby nie to, przy wlewie nic nie bolało. Czytałam dużo informacji o tym leku i zastanawiam się czemu go podają skoro ma tak okropne skutki uboczne.
Czy lekarz powinieć zlecac badania kardiologiczne?
Czym wzmocnić wątrobę? macie jakieś rady?

Prosze o informacje
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-09, 23:54   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
dzięki wielkie;)))) cieszymy się !
tak bisfosfoniany ida obok chemii, okej będe w razie wątpliwosci, pytań pisać.
dziękuje za wszystko.

Pozdrawiam ciepło :)
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-09, 14:06   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
missy,

dzięki wielkie. mamy wyniki tk nie ma innych zmian wykrytych. to jedyna dobra wiadomość w tym wszystkim. :) :)

od nastepnej bedzie juz terapia zmieniona, dokladnie przyjmowana co 10 dni, konkretów nie mam, nie mamy zadnych dokumentów na ten temat a lekarz chyba nie podawał jeszcze konkretnych leków. 12 cykli będzie więc to jakies 4 miesiace, później pewnie hormonoterapia a co później ? w ogole ile trwa leczeniu przy tego typu chorobie? mozna cos robic w tym czasie jakies dodatkowe leczenie?

babcia nie zdaje sobie sprawy ze sie tego nie da wyleczyc i ciagle mysli i czeka na calkowite wyleczenie, choc troche ja uswiadamiam ze tak jak przy wielu chorobach przewlekłych leczenie bedzie trwalo juz caly czas, na zasadzie nawet przyjmowania leków itd.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-04, 09:53   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Witam, prosze Was o kolejne informacje.

Wczoraj tk, na wyniki czekamy, dzisiaj chemia ta sama co do tej pory, natomiast od następnej zmiana na jakaś inną lżejszą - przyjmowana co tydzień. Nic nie wiem jakie leki, tylko tyle co po szybkiej rozmowie tel dowiedziałam się od babci. Czy w taki razie nie będzie hormonoterapii? Chemia co tydzień, czy to nie za często?? Mam pewne wątpliwości. Markery są ok, dużo poniżej.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-27, 12:08   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
będe sie odzywac, dzięki ! _itsme_
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-26, 00:15   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Richelieu,

już wszystko rozumiem, dziękuję za informacje.

Szczerze mówiąc ciągle myśle, że mozna pokonać tę chorobę w tym stadium, mimo, że wszyscy piszą o tym jednoznacznie. I nie uświadamiam sobie w ogóle tego, że to leczenie paliatywne (tzn chyba wyrzucam to z głowy) a wiem co ono oznacza.
Ciągle mysle, że to wszystko, to całe leczenie doprowadzi do całkowitego wyleczenia.
Chciałabym..

Dziękuje za info.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-25, 23:41   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Witam,

Babcia jest po pierwszej radioterapii. Czuje się dobrze, nie brała leków przeciwbólowych, wieczorem była nawet na zakupach! Cieszy mnie to że tak dobrze to znosi, aż zadziwia.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Lekarz powiedział ze radioterapia będzie jednorazowa i nie wyznaczył kolejnego terminu. Rozumiem, że narazie nie wyznaczył w celu sprawdzeniem stanu choroby po badaniach i kolejnej chemii. Ale kolejna radioterapia chyba będzie jeszcze wyznaczona, czy tak? Proszę o wyjaśnienie.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-24, 20:42   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Dziękuje Wam za informacje, wszystko oczywiście wezmę pod uwagę.
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-23, 16:12   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Masz całkowicie racje, wiem, że nie ma sensu myslec o tym, kiedy i jak do tego doszło mimo tych badan kontroli itd.

Babcia wymiotuje nie w dniu chemii lecz na drugi, trzeci dzień. Czasem krócej czasem dłużej, róznie bywa. Szczerze mowiac nie wiem jakie ma leki przeciwwymiotne, wiem tylko ze mówiła, że nie brała tych leków bo nie czuła sie tak źle - mimo, że pojawiały sie wymioty.
Tego sie dowiem.

Dzięki :)
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-23, 12:04   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
missy,

Dziękuje Ci za wiadomość.
Tak chodzi o BRCA1.
Cały czas mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skonczy tzn. że uda się to wszystko wyleczyć. Babcia czuje sie dobrze oczywiscie zaraz po chemii wyst brak apetytu i wymioty. Ale naprawde trzyma sie niezle. Nie widac po niej choroby, mam nadzieje, że tak pozostanie. Tak jak napisałas, mam nadzieję, że badania nie wykażą żadnych innych zmian.

Jeszcze mam takie pytanie - wątpliwosci odnosnie mammografii - czy jest mozliwe, że po tym badaniu (wiemy jak wygląda - pierś jest przy badaniu spłaszczona bardzo) doszło do pojawienia się raka? Gdzieś wyczytałam, ze to badanie może doprowadzic do podraznienia - pęknięcia''czegoś'' - torbieli, guza( nie wiem jak to nazwac) który ma w sobie komórki rakowe ale nie wystąpiły - nie uaktywniły się a samo badanie doprowadziło do możliwego rozprzestrzenienia się choroby - do jej wystąpienia. Piszę troche chaotycznie - mam nadzieje, że mozna mnie zrozumiec. Wiem, że w internecie mozna znalesc wszystko, a ze przeszukałam na temat tej choroby chyba możliwie wszystkie strony to i też takie informacje znalazłam. A czy prawdziwie czy nie - tego nie wiem.

Babcia badała sie regularnie tzn miala dwa lata temu mammografie - 2012 rok i nic nie wykazało. We wrzesniu 2013 rok - miała usg i nic. A zaraz w styczniu 2014 rok wyczuła guza w lewej piersi.
Czy to nie wszystko jest jakieś dziwne? Skoro były badania i nic nie wykazały? A okazało się na chwilę obecna, że są już przerzuty, doszło do złamania. I rak był juz od początku zaawansowany. Dlaczego w badaniach nie było nic???
Znajoma radiolog stwierdziła, że bardzo często jest tak, że skoro doszło do złamania i wystąpiły objawy to przerzuty musiały być już od około roku....

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21643

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-22, 23:00   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Witam ponownie,
badania genetyczne na które czekałsmy wyszły pozytywnie dla nas, - nie jest jest mutacja genu. Jesli chodzi o brca - mutacje tego genu tzn, że nie dotyczy to mojej mamy, siostry ani mnie? Czy dobrze rozumiem? Czy mimo wszystko jest zwiększone ryzyko zachorowania jeśli w rodzinie wystapił rak?

Babcia za 3 dni będzie miała pierwszą radioterapie. Lekarz poinformował o tym, że po naświetlaniu mogą wystapic silne bóle i zeby miec przy sobie leki przciwbólowe.
Czy tak będzie za każdym razem? Czy radioterapia nie ma na celu zmniejszenia bólu czy to tylko w dniu naswietlania wystepuja bóle? Jak to ma się w kolejnych dniach i dalszym leczeniu?

Bisfosfoniany już były.
Czekamy na wyniki rtg płuc i jamy brzusznej.
Ogołnie prosze mnie uświadomić jak będzie przebiegac dalsze leczenie. Babcia dalej przyjmuje schemat który miała przepisany do stycznia, przed zdiagnozowaniem przerzutów do kręgosłupa. Czy powinna ulec zmianie? Czy jest dobra?

Proszę Was o odpowiedź. Juz nic nie wiem.

Pozdrawiam ciepło
  Temat: Rak jajnika gruczołowo-torbielowaty surowiczy
justyna0392

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8941

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-14, 15:09   Temat: Rak jajnika gruczołowo-torbielowaty surowiczy
missy,
ooooooj dobrze, że mnie poprawiłas. wszędzie juz widze jeden problem! mimo, że z rakiem jajnika tez miałam ostatnio doczynienia.

Edvige,

też mam doczynienia z ŚCO w Kielcach, rzeczywiście, nie można narzekać. Może trafiłaś na lepszych lekarzy, bo niektórzy mają dziwne podejście. Ale leczenie w miare sprawnie przebiega.
Pozdrawiam

agia77,

powodzenia! trzymajcie się!
  Temat: Rak jajnika gruczołowo-torbielowaty surowiczy
justyna0392

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8941

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-14, 14:29   Temat: Rak jajnika gruczołowo-torbielowaty surowiczy
Czynniki takie jak: stopień zaawansowania klinicznego (T), stopień złośliwości histologicznej (G), obecność zatorów z komórek raka w świetle naczyń zmiany pierwotnej mogą być czynnikami, które najczęściej korelują z obecnością przerzutów w węzłach chłonnych.
To wszystkie początkowe informacje wchodzące w ocene stanu chorej.

T1c jako stopień zaawansowania klinicznego tzn. T1 w klasyfikacji nowotworów oznacza guzy małe, zwykle mniejsze niż 2cm. Literka c to sposob oceny - metodą kliniczną.
Tak jak powiedział lekarz wszystko się zgadza, guz był wcześnie wykryty. Nie jest to zaawansowany stopień.

Napisalas ''Nie stwierdza się komórek nowotworowych w świetle naczyń. ''
- to bardzo ważna i pozytywna informacja - oznacza to że komórki nowotworowe nie rosprzestrzeniły się. Badania histpat jest bardzo dokladnym badaniem.
Receptory podałaś, ale nie są określone ( określa się je procentowo): ER I PGR I HER 2 jest decydujacy przy wyborze leczenia. Wszystko powinno byc w wyniku badań.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-14, 21:59 ]
Fragmenty zaznaczone kolorem białym są zapisami błędnymi:
1. Zaawansowanie kliniczne oznacza 'c' umieszczone PRZED literą 'T', umieszczone za nią precyzuje stadium zaawansowania,
2. Dla raka jajnika - będącego przedmiotem tego wątku - T1c (odpowiadające stopniowi zaawansowania IC) oznacza:
'Zajęcie torebki, pęknięcie torebki, wodobrzusze lub obecność komórek nowotworowych w popłuczynach otrzewnowych'
(=> Zalecenia (2013 r.), str. 301, tab. 11).
3. Oznaczanie wartości ER, PgR i HER2 oraz ich przełożenie na proces diagnostyczno-leczniczy tego typu nowotworów
nie znajduje się w aktualnie obowiązującym standardzie postępowania - 'Zalecenia' j.w., str. 299-308.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group