1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak sromu
joanna2013

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 136918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-12, 21:08   Temat: Czerniak sromu
Przyjmij najserdeczniejsze wyrazy współczucia!

Nie wiem ile czasu musi upłynąć, ale po 3 miesiącach od śmierci bliskiej mi osoby powiem jedno, ból wciąż jest okropny, a doświadczenia z czasów walki pewnie będą towarzyszyły nam wszystkim aż do naszego końca.

Miejmy tylko nadzieję, że wszystkie trudy naszych Bliskich, których doświadczyli zostały już im wynagrodzone po drugiej stronie!
  Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
joanna2013

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 30313

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-21, 22:31   Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
Chciałabym napisać coś optymistycznego, ale napiszę prawdę. Prawdopodobieństwo, że Twoja mama przeżyje lata jest niestety niewielka.

My przy drobnokomórkowym raku płuc z przerzutem do móżdżku i pierwszą pozytywną odpowiedzią na chemioterapię też łudziliśmy się, że przed nami jeszcze jest wspólny czas...Wierzyliśmy w cud, który jednak nie nastąpił. Niestety, cała walka zakończyła się po 9 miesiącach i 22 dniach od wykrycia paskuda.

Wykorzystajcie dany Wam czas na maksa. Mów często Mamie, że bardzo ją kochasz. Teraz, już po śmierci Babci uważam, że te niecałe 10 miesięcy to był czas darowany od Tego z góry, czas kiedy mogłam pożegnać się z Babcią, pokazać Jej, że Ją kocham.

Może warto pomyśleć o opiece paliatywnej, bo niestety u nas w Poznaniu czeka się na nią aż miesiąc, a przyznam, że lekarz i pielęgniarka bardzo nam pomogli przez 2 ostatnie tygodnie życia Babci.

[ Dodano: 2014-09-21, 22:33 ]
Nie dodałam, że Babcia miała usuniętego guza móżdżku i przeszła radioterapię głowy. Na pewno dzięki temu była z nami dłużej.
  Temat: Rozsiany nowotwór płuca prawego z przerzutem do wątroby
joanna2013

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 36832

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-08-29, 22:16   Temat: Rozsiany nowotwór płuca prawego z przerzutem do wątroby
Może jednak warto postarać się o TK lub rezonans głowy?
Zawroty głowy i trudności z równowagą w naszym przypadku okazały się objawami przerzutu z płuc do móżdżka.
  Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
joanna2013

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12820

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-27, 21:01   Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
Babunia odchodzi...powoli, po cichu...W piątek przyjęła jeszcze Komunię Św., od soboty jest już nieświadoma. Dziś odwiedził nas lekarz z hospicjum, stwierdził gorączkę mózgową i kazał przygotować się na trudną noc, bo być może tą ostatnią. Uspokoił mnie tylko stwierdzeniem, że Babcia na pewno nie cierpi i jak na ten typ raka odchodzi bardzo spokojnie.

Proszę, trzymajcie kciuki, żebym w tym ostatnim najważniejszym momencie zachowała zimną krew.
  Temat: Moja mama umiera
joanna2013

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66025

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-19, 10:29   Temat: Moja mama umiera
Składam wyrazy współczucia i wspieram Cię duchowo.
  Temat: Jak powiedzieć dziecku?
joanna2013

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6169

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-07-31, 17:02   Temat: Jak powiedzieć dziecku?
Nie potrafię udzielić Pani rady. 12 lat to trudny okres, pamiętam, że gdy miałam tyle lat odchodziła moja prababcia - rodzina ukrywała to przede mną, dowiedziałam się dopiero po śmierci, nie byłam na pogrzebie. Nie oswoiłam się ze śmiercią i teraz, gdy odchodzi moja babcia nie potrafię sobie poradzić, rozsypałam się całkowicie...
Może warto poczekać na poważną rozmowę z synem, nie wtajemniczać go jednak w szczegóły. W końcu może Pani Mąż (czego życzę z całego serca) wykaraska się z tego paskudztwa.

Życzę wielu sił i doskonale rozumiem Pani obecny stan.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group