1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-12, 20:13   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Dziękuje wszystkim za to, że jesteście.
Ja dalej nie dowierzam, że taty już nie ma, że już nigdy do mnie nie przyjdzie na kawę i ciasto, które tak lubił:(
Jak mama nie wiedziała, gdzie pojechał tata to zawsze było wiadomo, że jest u mnie:(
Oglądam zdjęcia i płacze , tak strasznie mi źle i smutno..
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
gosia801

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-07, 18:41   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
::rose:: ::rose:: Moje kondolencje:(
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-04, 13:19   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Witam.
Dawno tutaj nie zaglądałam. Tak szybko się wszystko potoczyło......
Mój tatuś zmarł miesiąc po wykonaniu biopsji :cry: ...31 październka 2012r.....
Wczoraj był pogrzeb.....na ta chwile wyszło słońce...zagrały trąbki...mój tatuś już nie cierpi :cry:
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-03, 21:49   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Witam ponownie.
Dzisiaj telefonicznie dowiedziałam się ze jest to rak płaskonabłonkowy G2. Jutro może będe wiedziała coś więcej.
Proszę o pomoc czy jest bardzo źle?
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-24, 17:18   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Witam wszystkich.
Wróciliśmy właśnie z konsultacji z torakochirurgiem. Nie będzie operował, guz zajął zbyt duży obszar:( W piątek tata będzie miał pobierany wycinek do badań powiedziano, że napiszą bardzo pilne i może w ciągu tygodnia będą wyniki.
Ordynator powiedział nam, że musimy mieć świadomość że tata z tego nie wyjdzie :-(
Po wynikach będzie radioterapia i wizyta u onkologa:(
Bóg jeden wie jak ciężko przez to przejść :-(

[ Dodano: 2012-09-25, 08:20 ]
Proszę powiedzcie czy napewno nie da się tego operować czy może skonsultować jeszcze u innych specjalistów??? Tak bardzo chcę mu pomóc i nie wiem jak.
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 22:43   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Tak, tata palił do momentu kiedy zdiagnozowano tzn . kiedy powiedziano mu że ma raka. Od tego momenty nie pali. Tak trudno widzieć jak cały czas się zamartwia i cierpi. Jak dalej życ:( Jakie mogą być rokowania takiej choroby.:(
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 12:38   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Cały czas się tylko zastanawiam czy po wynikach tomografu mogę mieć nadzieję, że to jednak może być coś innego, mniej groźnego.
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 12:22   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
W poniedziałek mamy wizytę u torakochirurga, on ma stwierdzić na kiedy możemy tatę zostawić w szpitalu na pobranie wycinka. Czy można przyśpieszyć czas oczekiwania na wynik??? Straszna jest nie moc :(
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 12:09   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Jeszcze nie mamy zaproponowanego leczenia, ponieważ nie pobrano wycinka do dokładnego badania jaki to jest rak:(

[ Dodano: 2012-09-21, 12:18 ]
Cały czas się zastanawiam nad tymi objawami, dlaczego tylko ten ból może to jakis stan zapalny? Nie jestem lekarzem, ale sprawdzałam wyniki, to CRP wskazuje na stan zapalny -10,05mg%. W literaturze wskazują ze powyżej 100 może wskazywać na nowotwory. To samo OB, wynik 70mm/h, też wskazuje na proces zapalny??
  Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
gosia801

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 11:24   Temat: Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Witam serdecznie wszystkich na forum.

Proszę o interpretację wyników jak na załączonej karcie leczenia szpitalnego. Obecnie oczekujemy na konsultacje taty z torakochirurgiem.

Mój tata ma 55 lat. Od stycznia skarżył się na bóle po lewej stronie klatki piersiowej, tak jakby przeszywający w momencie kiedy nabierał powietrze. Od stycznia leczony był głównie neurologicznie i neurochirurgicznie tzn. blokady itp. Twierdzono , że to być może małe przepukliny dają taki objaw. Dopiero we wrześniu po serii dadatkowych badań rtg klatki piersiowej wykazało plamkę i lekarz rodzinny skierował tatę na badania do szpitala celem wykluczenia nowotworu.

Bardzo ważną informacją jest to, że tata nie miał innych objawów tzn. krwioplucia, gorączki, apetyt mu raczej dopisuje, nie kaszle uporczywie tylko czasem coś odkaszlnie ale tak miał zawsze. Tylko te bóle dokuczające od stycznia (tata cały czas brał tabletki p.bólowe Diklo-Duo).

W szpitalu powiedziano nam, że wygląda to na złośliwe:( i raczej nie operacyjne oraz skierowano do torakochirurga celem pobrania wycinka guza metodą inwazyjną. Bardzo proszę o poradę, czy to napewno jest rak złośliwy czy może być jeszcze nadzieja:(

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group