1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej
Autor Wiadomość
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2012-09-21, 11:24  Guz lewego płuca naciekający na ścianę klatki piersiowej


Witam serdecznie wszystkich na forum.

Proszę o interpretację wyników jak na załączonej karcie leczenia szpitalnego. Obecnie oczekujemy na konsultacje taty z torakochirurgiem.

Mój tata ma 55 lat. Od stycznia skarżył się na bóle po lewej stronie klatki piersiowej, tak jakby przeszywający w momencie kiedy nabierał powietrze. Od stycznia leczony był głównie neurologicznie i neurochirurgicznie tzn. blokady itp. Twierdzono , że to być może małe przepukliny dają taki objaw. Dopiero we wrześniu po serii dadatkowych badań rtg klatki piersiowej wykazało plamkę i lekarz rodzinny skierował tatę na badania do szpitala celem wykluczenia nowotworu.

Bardzo ważną informacją jest to, że tata nie miał innych objawów tzn. krwioplucia, gorączki, apetyt mu raczej dopisuje, nie kaszle uporczywie tylko czasem coś odkaszlnie ale tak miał zawsze. Tylko te bóle dokuczające od stycznia (tata cały czas brał tabletki p.bólowe Diklo-Duo).

W szpitalu powiedziano nam, że wygląda to na złośliwe:( i raczej nie operacyjne oraz skierowano do torakochirurga celem pobrania wycinka guza metodą inwazyjną. Bardzo proszę o poradę, czy to napewno jest rak złośliwy czy może być jeszcze nadzieja:(



badania.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 5348 raz(y) 371,18 KB

 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-21, 12:07  


gosia801 napisał/a:
Bardzo proszę o poradę, czy to napewno jest rak złośliwy

Raczej nie ma wątpliwości.
A jakie leczenie wam zaproponowano?
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2012-09-21, 12:09  


Jeszcze nie mamy zaproponowanego leczenia, ponieważ nie pobrano wycinka do dokładnego badania jaki to jest rak:(

[ Dodano: 2012-09-21, 12:18 ]
Cały czas się zastanawiam nad tymi objawami, dlaczego tylko ten ból może to jakis stan zapalny? Nie jestem lekarzem, ale sprawdzałam wyniki, to CRP wskazuje na stan zapalny -10,05mg%. W literaturze wskazują ze powyżej 100 może wskazywać na nowotwory. To samo OB, wynik 70mm/h, też wskazuje na proces zapalny??
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #4  Wysłany: 2012-09-21, 12:19  


I w tym momencie niestety, musimy poczekać na wycinek hist-pat.
A kiedy ma być pobrany materiał?(czas oczekiwania również będzie ok 2-3 tyg).

Trzymaj się Gosiu.
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2012-09-21, 12:22  


W poniedziałek mamy wizytę u torakochirurga, on ma stwierdzić na kiedy możemy tatę zostawić w szpitalu na pobranie wycinka. Czy można przyśpieszyć czas oczekiwania na wynik??? Straszna jest nie moc :(
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #6  Wysłany: 2012-09-21, 12:22  


Gosiu wyniki CRP jak również OB nie muszą być oznaką nowotworów,ale jak słusznie zauważyłaś -różnych stanów zapalnych toczących się w organizmie.

[ Dodano: 2012-09-21, 12:23 ]
gosia801 napisał/a:
Czy można przyśpieszyć czas oczekiwania na wynik??? Straszna jest nie moc :(


Nie, niestety trzeba swoje odczekać.
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #7  Wysłany: 2012-09-21, 12:38  


Cały czas się tylko zastanawiam czy po wynikach tomografu mogę mieć nadzieję, że to jednak może być coś innego, mniej groźnego.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #8  Wysłany: 2012-09-21, 20:48  


Gosiu ,własnie po wyniku TK widać toczący się proces nowotworowy.
Cyt"D 38.1 Guz płuca lewego ,naciekający ścianę klatki piersiowej i przeponę"
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2012-09-21, 21:18  


gosia801 napisał/a:
Nie jestem lekarzem, ale sprawdzałam wyniki, to CRP wskazuje na stan zapalny -10,05mg%. W literaturze wskazują ze powyżej 100 może wskazywać na nowotwory. To samo OB, wynik 70mm/h, też wskazuje na proces zapalny??

CRP i OB nie są mocno diagnostyczne - mogą być podwyższone w przypadku nowotworów, mogą być w normie. Na pewno na ich podstawie nie diagnozuje się choroby nowotworowej.

Niestety zmiana, która nacieka okoliczne tkanki - a taką opisano w płucu, plus dodatkowo zmiana podprzeponowa również modelująca okoliczne tkanki (śledziona) mogą sugerować nowotwór złośliwy, choć oczywiście konieczne jest pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

Tata pali/palił?
_________________
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #10  Wysłany: 2012-09-21, 22:43  


Tak, tata palił do momentu kiedy zdiagnozowano tzn . kiedy powiedziano mu że ma raka. Od tego momenty nie pali. Tak trudno widzieć jak cały czas się zamartwia i cierpi. Jak dalej życ:( Jakie mogą być rokowania takiej choroby.:(
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #11  Wysłany: 2012-09-21, 23:08  


gosia801, kochana trudno cokolwiek powiedzieć o rokowaniach, bo jak wiesz każdy nowotwór to jest inne rokowanie.
Wiem, że takie czekanie na diagnozę jest trudnie, ale niestety nie ma wyjścia i musicie czekać. :/pociesza:/

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #12  Wysłany: 2012-09-24, 17:18  


Witam wszystkich.
Wróciliśmy właśnie z konsultacji z torakochirurgiem. Nie będzie operował, guz zajął zbyt duży obszar:( W piątek tata będzie miał pobierany wycinek do badań powiedziano, że napiszą bardzo pilne i może w ciągu tygodnia będą wyniki.
Ordynator powiedział nam, że musimy mieć świadomość że tata z tego nie wyjdzie :-(
Po wynikach będzie radioterapia i wizyta u onkologa:(
Bóg jeden wie jak ciężko przez to przejść :-(

[ Dodano: 2012-09-25, 08:20 ]
Proszę powiedzcie czy napewno nie da się tego operować czy może skonsultować jeszcze u innych specjalistów??? Tak bardzo chcę mu pomóc i nie wiem jak.
 
gosia801 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 10

 #13  Wysłany: 2012-10-03, 21:49  


Witam ponownie.
Dzisiaj telefonicznie dowiedziałam się ze jest to rak płaskonabłonkowy G2. Jutro może będe wiedziała coś więcej.
Proszę o pomoc czy jest bardzo źle?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #14  Wysłany: 2012-10-03, 22:03  


Jeśli płyn w opłucnej byłby wysiękiem nowotworowym, co jest możliwe, to niestety byłoby to najwyższe - IV - stadium zaawansowania choroby.
Dodatkowo TK wspomina również o zmianie w okolicy podprzeponowej - jeśli lekarze potraktują ją jako przerzut odległy, to również będzie to wysokie stadium zaawansowania choroby.
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #15  Wysłany: 2012-10-04, 13:53  


Witaj mój tatuś też miał płaskonabłonkowego .Miał radioterapie paliatywną i potworne bóle brał silne leki min. morfine w dużych dawkach a i tak dalej bolało .Dwa miesiące go juz nie ma z nami ,od diagnozy żył 5 miesięcy ,były to miesiące pełna bólu ,cierpienia i bezradności . Myślami jestem z Tobą , bądz dzielna życzę dużo siły .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group