1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
ewcia20066

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 227095

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-23, 17:09   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Bluesy, !

Na czas leczenia,terapii(radio bądz chemioterapii) IO w Gliwicach zabezpiecza dojazd pacjentów swoim środkiem transportu-karetką
Musisz jedynie poinformować lekarza ,w czasie wizyty iz chcesz z takiego transportu skorzystac.

Powodzenia! :)

[ Dodano: 2010-10-23, 17:10 ]
ps.Transport jest darmowy!
  Temat: Panaceum na raka piersi!
ewcia20066

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7048

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-10-23, 13:03   Temat: Panaceum na raka piersi!
Witaj awilem, !

Przyjęłam do wiadomości...teraz zajmę się dalszą walka o swoje zdrowie i życie!!!


Pozdrawiam!
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
ewcia20066

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 38644

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-23, 12:54   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Patii, [*]


...tulę Ciebie bardzo serdecznie...
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
ewcia20066

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 227095

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-21, 23:57   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Bluesy, !

Jestem rowniez pacjentką IO w Gliwicach,od sierpnia 2008 r.
Spotkałam się z apodyktycznością i małą wylewnością ze strony lekarzy ale...nie wszystkich.
W każdym gabinecie oprocz lekarza,siedzi przy komputerze p.sekretarka i to właśnie ją należy prosic o "swoje"wynki badan.
W tłumie pacjentów,ktory przewija sie przez cały Instytut(zapewne widziałaś)umyka to w gabinecie.
Można wejść do gabinetu przed przyjsciem lekarza.Panie wydają wyniki bo są one"nasze".
Kompetencja specjalistów nie powinna budzić zastrzeżen.

Życzę Tobie wytrwałości...to najwazniejsze.Radości i pociechy z nienarodzonej coruni i tej starszej również!


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Panaceum na raka piersi!
ewcia20066

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7048

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-10-21, 19:10   Temat: Panaceum na raka piersi!
Hejo Gaba!

W necie mało nas szuka i znajduje.

Swoje własne i sprawdzone doświadczenia opisałam"piętro "wyżej!


Pozdrawiam!

[ Dodano: 2010-10-21, 19:12 ]
Ps.

Wspomogłam swoj organizm tym o czym napisałam...proszę skomentuj to co istotne dla Ciebie.
  Temat: Rak piersi, postępująca neuropatia (zanik nerwow obwodowych)
ewcia20066

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10690

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-21, 19:08   Temat: Rak piersi, postępująca neuropatia (zanik nerwow obwodowych)
Witam! :)

Wynik RTG kręgosłupa lędzwiowego i miednicy.
Zaburzenia stabilizacji pod postacią drobnej skoliozy rotacyjnej prawostronnej.
Spina bifida S1.
Poziome ustawienie kości krzyżowej.
Stawy krzyżowo- biodrowe oraz biodrowe zmian nie wykazują.

Taki wynik bardzo mnie cieszy.

Kolejna kontrola w IO,w styczniu.


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Panaceum na raka piersi!
ewcia20066

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7048

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-10-21, 16:32   Temat: Panaceum na raka piersi!
Witam :) !


Czy śliwki i brzoskwinie pomogą w leczeniu raka???


Związki zawarte w śliwkach i brzoskwiniach niszczą komórki agresywnego raka piersi w laboratorium, oszczędzając zarazem komórki zdrowe - wynika z amerykańskich badań, o których informuje internetowy serwis EurekAlert.



Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie sprawdzali wpływ ekstraktu z ciemnej odmiany śliwek oraz ekstraktu z brzoskwiń na dwa rodzaje komórek raka piersi, w tym najbardziej agresywnego (niezależnego od działania hormonów płciowych). Dla porównania przebadano też komórki zdrowe.

Okazało się, że - w niższych stężeniach - obydwa wyciągi skutecznie niszczyły komórki agresywnego nowotworu, oszczędzając przy tym prawidłowe. Wyciąg z brzoskwiń miał większą skuteczność. Do zniszczenia komórek raka piersi zależnego od działania hormonów (czyli mniej agresywnego) potrzebne były jednak większe stężenia, które szkodziły też komórkom zdrowym.


Naukowcy zidentyfikowali również składnik ekstraktów zdolny do zabijania komórek agresywnego raka, a oszczędzania komórek niezmienionych nowotworowo. Okazały się nim być kwasy fenolowe. Związki te występują powszechnie w wielu produktach roślinnych, w tym owocach, zwłaszcza w jagodach, winogronach i pestkowcach - np. w brzoskwiniach i śliwkach.

Zdaniem współautora pracy, dr. Davida Byrne'a wyniki te są bardzo obiecujące, gdyż sugerują, że składniki naszej diety mogą stać się alternatywą dla standardowej chemioterapii, która uszkadza nie tylko komórki raka, ale też zdrowe, przez co znacznie obciąża organizm chorego.

Naukowcy przyznają, że wybrali do testów komórki raka piersi, gdyż zajmuje on czołowe miejsce jeśli chodzi o częstość występowania u kobiet. Jak ocenia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), rak ten odpowiada za 16 proc. zgonów kobiet na całym świecie.

W przyszłości autorzy pracy planują testować ekstrakty z brzoskwiń i śliwek na komórkach innych nowotworów złośliwych oraz lepiej zrozumieć mechanizm, który odpowiada za przeciwnowotworowe własności ich składników. (PAP)


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Mąż jest chory ,guz jelita grubego.
ewcia20066

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 59239

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-20, 23:57   Temat: Mąż jest chory ,guz jelita grubego.
momus7,

Trzymaj się dzielnie...mocno trzymam kciuki!





Pozdrawiam :flower:
  Temat: fizykoterapia i sanatoria
ewcia20066

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 35284

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-10-20, 21:49   Temat: fizykoterapia i sanatoria
Witaj gaba, !

Wszystkie zabiegi w"Rosomaku"są dostosowane do potrzeb kobiet po mastektomii.
Laser raczej nie jest wskazany.Z kąpielą w basenie też różnie bywa.

Zabiegi ordynuje przemiła p.ordynator oddziału,nie onkolog.Lekarz rehabilitacji.

Wymienię pakiet zabiegów, właśnie dla nas.

1.Gimnastyka na przyrzadach(różnych...do 45 minut)
2.Gimnastyka oddechowa.
3.Gimnastyka zbiorowa.
4.Kąpiel wirowa(kończyny górne).
5.Masaż podwodny.
6.Automasaż.
7.Aquavibron.
8.Krioterapia miejscowa.
9.Psychoedukacja wg C. Simontona.
10.Trening relaksacyjny.
(takie zabiegi miałam ale są jeszcze inne).


Wszystko jest na miejscu.Amazonki nie muszą "biegac"po różnych budynkach sanatoryjnych.
Owszem,moga wieczorem kiedy to odbywają sie rózne spotkania,koncerty,prelekcje.

Stołówka obszerna,miła z dobrym jedzonkiem.
Podają mnostwo surówek i soków.Owoce conajmniej 2 x dziennie.
rano i wieczorem obchod lekarza prowadzącego.

Pytasz ile chcesz i dowiadujesz sie to czego nie rozumiesz albo ci chciałabyś wiedziec.

Druk skierowania na stronie internetowej sanatorium"Rosomak".(Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe"Ustroń"Sa
Wysyła się go bezpośrednio do"zrodła"i czeka na odpowiedż.

Tam nie ma kolejek...jest komisja i przyznają leczenie albo nie.

Warto spróbować. Warunki "lokalowe" b. dobre...to jest w miarę "nowe"sanatorium.

Po 3 tygodniach tam spędzonych wrociłam b.zadowolona.(w przyszłym roku wybieram sie znowu).


Pozdrawiam :flower:

[ Dodano: 2010-10-20, 21:54 ]
ps.

Jezeli są wskazania do innych jeszcze zabiegów i leczenia a nie ma przeciwskazan...p.doktor tez zapisuje!
  Temat: Rak piersi, postępująca neuropatia (zanik nerwow obwodowych)
ewcia20066

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10690

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-19, 20:28   Temat: Rak piersi, postępująca neuropatia (zanik nerwow obwodowych)
Witam!

Odbyłam dzisiaj wizytę w Specjalistycznym Szpitalu w Bytomiu.
Wykonano mi bardzo szczegółowy RTG kręgosłupa L-S,miednicy i stawów biodrowych.
EMG nie mogę miec wykonane...inplanty i czynna choroba.
Wynik RTG jutro!


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Panaceum na raka piersi!
ewcia20066

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7048

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-10-19, 19:18   Temat: Panaceum na raka piersi!
Witaj gaba, !

Być może bezmiesny albo i nie ...a wypełniacze zywności to przewaznie chemiczne konserwanty,nie koniecznie SOJA.

Wiesz,doświadczam tego ,że jak widzę i czytam to pamiętam albo przynajmniej sobie przypominam.
Nie zawsze stosuję...jednak coś w tym jest,widząc coś dobrego patrzę na zawartość i skład.
Może będzie "zbawienna" soja!

Pozdrawiam :flower:

[ Dodano: 2010-10-20, 01:42 ]
:) Hejo!

Chciałabym sie tutaj podzielić z Wami swoimi spostrzezeniami i doświadczeniem...jakie mnie dotyczyły w czasie półrocznej "czerwonej"chemii i póltoramiesięcznej"mega"dawki radioterapii(przed radykalną mastektomią).

Przed każdym z tych zabiegów musiałam poddac sie badaniom laboratoryjnym wiedzac,ze zły wynik to odsunięcie zabiegu-az do jego poprawy.

By uzyskac dobre parametry zaczęłam stosowac w diecie natkę pietruszki,czerwone buraczki,łagodzace podrażnienia siemie lniane.

Zeby złagodzic nudności w czasie chemioterapii piłam odgazowana coca colę...z lodówki.

Czasami miałam dośc serka z natką,soku z buraczków.Masła na kromce posypanego pietruszką i czerwonych wiorków.

Nie mogłam patrzeć na ryż z zieleniną i "cienką"cwikłę.

Sok z marchewki i selera był dopełnieniem zielono -czerwoności.
Jabłka w"ósemki" leżały na miseczce w pokoju ,kuchni i gdzieś w drodze pomiędzy nimi.

Wyniki były cały czas b.dobre.Nie odłożono mi na jakiś czas żadnego z zabiegów chemio czy radioterapii.

Uwierzyłam w skuteczność"niby "tylko jakiś jarzyn i owoców.

Spróbujcie w czasie swojej walki o zdrowie i życie.WARTO!


Pozdrawiam! :flower:
  Temat: BeataBuku - komentarze
ewcia20066

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4675

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-19, 15:29   Temat: BeataBuku - komentarze
Witaj BeataBuku !
BeataBuku napisał/a:


może całkowicie odpada jakakolwiek dieta ????
....

Nie jestem obeznana w tej materii zawodowo ale...proponuję Ci zdrową dietę.
Jestem również"słusznych "rozmiarów dziewczyną i bardzo chciałam odciążyć swoj mocno zdezelowany kręgosłup.
Odpadło pieczywo"białe"...wszystko co rozpycha żołądek a nie przynosi niczego dobrego.
Ziemniaki,makarony zastąpił ryż i kasza gryczana.
Zajadam sie róznymi surówkami ,z różnych owocow i warzyw.
Koszmar...bo uwielbiam słodycze.No coz,coś za coś...trochę należy ograniczyć albo nie tylko trochę.
No i zasadnicza rzecz , płyny.Dużo (conajmniej 2,5 l dziennie)woda niegazowana,wysokomineralizowana.Jogurty i biogurty preferowane.
Wiesz,dobrze na lepsze samopoczucie i dobrą przemianę materii wpływają grejfruty czerwone.
Jak już jestes bardzo głodna...banan starty z jogurtem pozwoli pozbyc sie burczenia w brzuchu!!!

Powodzenia :/pociesza:/


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Nowotwór tarczycy
ewcia20066

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-18, 22:15   Temat: Nowotwór tarczycy
Witaj bociek, !

bociek napisał/a:
Czy zatem próbować szukać miejsca możliwej operacji gdzieś indziej? Czy są placówki medyczne, gdzie tego typu zabieg można wykonać prywatnie odpłatnie?
....


IO w Gliwicach dysponuje b.dobrymi lekarzami onkologami.Zaufaj im.
Terminy owszem ,są odległe.Sama doświadczam.Ale nie szukałabym już nigdzie indziej!!!



Pozdrawiam :flower:
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 11 mm, terapia eksper.
ewcia20066

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 46462

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-18, 20:00   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 11 mm, terapia eksper.
Witaj suszi1, !

...jestem tu od niedawna i przeczytałam;
suszi1 napisał/a:
Rana jest już mała. Pozostała niewielka martwica. Przestała też już raczej "cieknąć" limfa. Teraz tylko czekanie na efekty.
...

Jeżeli mogę coś poradzić ,to na niegojace sie dobrze rany pooperacyjne dobrze działa HYDROŻEL...
na Rp.(w strzykawce).


Pozdrawiam :flower:
  Temat: Cyber Knife w POLSCE
ewcia20066

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 23659

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2010-10-18, 18:36   Temat: Cyber Knife w POLSCE
Witaj skowronka, !
skowronka napisał/a:
Tylko jak tam się dostać? czy w tych klinikach leczeni są chorzy z rejonu?



Do gliwickiego Instytutu Onkologii wystarczy mieć skierowanie ...tutaj dla przyjeżdżających z daleka są dostępne miejsca noclegowe w hotelu obok IO.
Ciężko chorzy majacy wdrożoną terapię...chemioterapię bądż radioterapię sa umieszczani (z chwilą wolnych miejsc)w Hospicjum przy ul Daszynskiego.Sa dowozeni na miejsce karetkami pogotowia.


Pozdrawiam :flower:
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group