Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja siostra
delete

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-25, 22:26   Temat: Moja siostra
Aga,

Na razie wiadomo tylko tyle, że w badaniach obrazowych uwidoczniona została zmiana w głowie/trzonie trzustki. Dopóki nie będzie wyniku badania histopatologicznego (czyli badania wycinka tej zmiany) nie wiadomo, z czym mamy do czynienia. Niestety jest prawdopodobne, że to zmiana nowotworowa - i właśnie z tego powodu należy potraktować zaistniałą sytuację bardzo poważnie.

W Olsztynie nie ma lekarza, który miałby doświadczenie w chirurgii trzustki. Najbliższy jest w Warszawie i przyjeżdżają do Niego ludzie z całej Polski! W tym momencie kluczowa jest rola chirurga. Jeżeli po operacji okaże się, że to nowotwór, siostra będzie mogła kontynuować leczenie (chemioterapia?, radioterapia?) w Olsztynie... w tym momencie najważniejsze jest, aby doświadczony specjalista ocenił, czy podejmie się operacji, a jeśli się podejmie - czy uda mu się usunąć zmianę.

Jeżeli Twoja siostra jest typem pacjenta, który nie chce zbyt dużo wiedzieć o swojej chorobie - nie opowiadaj jej na siłę, tym bardziej, że nie ma wyniku his-pat.
Myślę jednak, że możesz Jej powiedzieć prawdę dotyczącą trzustki - z uwagi na fakt, że jest to organ położony "głęboko", pod innymi organami, na dodatek w sąsiedztwie bardzo dużych, ważnych naczyń krwionośnych jest naprawdę niewielu chirurgów, którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu operacji trzustki (dosłownie kilku w Polsce). Z tego powodu musicie pojechać do Warszawy.

Od tej decyzji może zależeć niezwykle dużo..
  Temat: przewlekła białaczka szpikowa
delete

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 35218

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-22, 20:53   Temat: przewlekła białaczka szpikowa
Abata zarówno Nibix, jak Imatinib Accord są lekami, które są wydawane pacjentom za darmo w szpitalu przy okazji wizyty (tych leków nie kupuje się w "normalnej" aptece, a odbiera z apteki szpitalnej)
Formalnie nie ma możliwości, aby ktoś pobierał jakąkolwiek opłatę.

Powodzenia:)
  Temat: prof. Marek Durlik
delete

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8797

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-06-03, 20:29   Temat: prof. Marek Durlik
Witajcie,
Prof Marek Durlik podjął się operacji mojego taty rak trzustki, w badaniach obrazowych guz wyglądał na ok 2x3cm na granicy głowy i trzonu narządu, po otwarciu jamy brzusznej okazało się, że niestety nacieka dwunastnicę i krezkę. Ostatecznie: T3N1M0
Prof Durlik operację Whiple'a przeprowadził w 3,5 godz, tata w tydzień doszedł do siebie i żył jeszcze 2 lata, z czego 1,5 roku z względnie dobrym samopoczuciem - uważam, że to zasługa profesora (statystycznie tatuś od momentu diagnozy, bez resekcji, powienien żyć do 6 m-cy), inny operator mógłby zamknąć z powrotem pacjenta stwierdzając wysoki stopień zaawansowania i nie "bawić się" w próbę resekcji.
Po operacja tata co pół roku był zapraszany do szpitala na badania kontrolne i był bardzo zadowolony z opieki i kontaktu z lekarzami z kliniki Prof Durlika.
Ja osobiście jestem mu bardzo wdzięczna za to, że podjął próbę zrobienia czegokolwiek w beznadziejnej sytuacji.
Pozdrawiam.
  Temat: rak trzustki - opracja metodą Whippla -rokowania
delete

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 39601

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-07-04, 20:56   Temat: rak trzustki - opracja metodą Whippla -rokowania
Witaj!
Mój tata miesiąc temu miał operację Whipple'a z powodu guza trzustki; operacja była przeprowadzona w Szpitalu MSWiA w W-wie. Przed operacją: USG nie wykazało nic, poza nieprożnością przewodu żółciowego wspólnego (u taty wystąpiła żółtaczka mechaniczna), TK pokazała guz o wymiarach 2 x 1,8 cm w głowie trzustki, węzły nie były powiększone, brak zmian meta.
Tata był operowany 3-4 godz., po operacji był 2 doby na sali pooperacyjnej i jeszcze tydzień na oddziale zanim został wypisany do domu. Po operacji wyglądał b.dobrze - dostał 2 jednostki krwi, żywienie pozajelitowe. Po wypisaniu ze szpitala już nie jest tak różowo - tata ma chyba zaburzenia depresyjne, nic nie je i strasznie chudnie; minął ponad miesiąc, wszystko się goi prawidłowo, ale tata w ogóle nie wstaje z łóźka. O wizycie u psychiatry nie chce słyszeć.
W wyniku hist-pat informacja: resekcja R2 (czyli nie usunięto wszystkiego - naciek na jedno z naczyń), rak naciekał kątnicę, PŻW, brodawkę Vatera, pęcherzyk żółciowy, okoliczną tkankę łączną i tłuszczową, znaleziono przerzut w jednym węźle chłonnym.
Chciałabym tylko, żeby go nie bolało..

JEśli masz jakieś pytania nt operacji - pisz, może będę umiałą odpowiedzieć.
Pozdrawiam ciepło,
Cel
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group