1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
daria0103

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 41341

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-03-27, 10:41   Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
<Przytul> :-(
Ja też jestem po kolejnej biopsji i czekam na wynik... :-(
Mogę się dowiedzieć ile masz lat, i jak duże masz te węzły do wycięcia?
  Temat: Bydgoszcz-poleci ktoś dobrego onkologa?
daria0103

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5560

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2013-01-28, 14:33   Temat: Bydgoszcz-poleci ktoś dobrego onkologa?
Jak w temacie.. poszukuje dobrego, przede wszystkim konkretnego onkologa w Bydgoszczy-sprawy węzłowe.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-06, 20:58   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Masz węzły powiększone tylko po jednej stronie ciała?
Duży jest ten węzeł nadobojczykowy?
Rozumiem, że we wrześniu zauważyłaś że masz je powiększone-one od tego czasu urosły, czy ich wymiary pozostały bez zmian do teraz?
Ja z tego co czytam, z tego co wiem na temat tej choroby moge wywnioskować tylko jedno-jest niezwykle podstępna i wredna. Na początku nie daje żadnych objawów, a gdy już się pojawiają to jest podobno zaawansowana :/
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-06, 15:06   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Jeju..
I wyleczylas tego gada?
Własnie wkurzajace i przykre jest, jak lekarze bagatelizuja rozne objawy. Lecza nastepstwa, a przyczyny juz im sie szukać nie chce :/
  Temat: chloniak nieziarniczny
daria0103

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9502

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-06, 14:27   Temat: chloniak nieziarniczny
Ja też trzymam mocno <kciuki>
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-06, 14:21   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Akurat to pytanie kierowalam do Ines.
A Ty Rodzynko myslisz, że ten guz zaczął rosnąć wraz z pojawieniem się owego świądu skóry?
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-06, 13:58   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Tak, tak.. ja czekałam 3 tygodnie na wynik..
Powiedz mi, czy mialas jakies objawy powiekszonych wezlow w brzuchu? jakies bole?
a tak ogolnie jak u Ciebie z temp ciala, potami, świądem skóry?
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-05, 19:33   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Co do Candidy to robiłam sobie wymaz z jamy ustnej i nic nie wyszło..
Jak u Ciebie?
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-01, 19:12   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
U mnie to jest bardziej skomplikowane..
We wrześniu miałam powiększony tylko jeden węzeł chłonny na szyji, który zmniejszył się troche po 3 tyg antybiotykoterapii. Miałam wtedy obniżony poziom neutrofili, reszta wyników w normie. Jednak potem wyczułam kolejny węzeł po drugiej stronie szyi. Poszłam więc na usg węzłow i radiolog stwierdził, że nie jest źle, bo mają zatokę tłuszczową, jednak zasugerował zrobienie rtg klatki- i tak uczyniłam (wyszło ok). Po tym rtg dostałam mega wysypu węzłow, w ciągu 2dni miałam już powiększone 4 szyjne, 3 pod prawą pachą i w po 2 stronach w pachwinach. Neutrofile, krwinki białe -drastyczny spadek, natomiast wzrost limfocytów i ldh. Wystraszona u lekarza rodzinnego podejrzeniem białaczki "zalatwiłam" sobie szybki pobyt w szpitalu. Miałam biopsje szpiku, która na szczęście wykluczyła to podejrzenie. Dodatkowo usg jamy brzusznej, badania na borelioze, cytomegalię, hiv, toksoplazmoze-wszystko ujemne. Zdecydowano się więc na pobranie dwoch węzłow spod prawej pachy. Miały one wtedy 3 dni, i jeden 1,5 cm, a drugi 1cm. Wyszłam ze szpitala i czekałam ponad dwa tyg na wynik. W trakcie tego czasu węzły pojawiły się też pod lewą pachą, oraz nad obojczykami. Bylo to na początku listopada. Wynik wykazał Niespecyficzne powiększenie.. Poszłam do hematologa, który stwierdził, że to wyklucza rozrost, potem robiłam sobie jeszcze badania, w których wbc w tym neut unormowały się. Teraz mam jeszcze więcej węzłow, nawet w miejscu pobrania tamtych pojawiły się nowe. Byłam na kolejnym usg węzłow, na które skierował mnie tym razem onkolog-radiolog zatokę tłuszczową widzi tylko w pachwinowych, poza tym stwierdził, że w prawym dole pachowym jest grupa węzłow, i to oraz ich rozmiar (najwiekszy 1,4cm) nie swiadczy o odczynowym charakterze. Tego samego dnia poszłam do chirurga-onkologa..

[ Dodano: 2013-01-01, 19:15 ]
Który stwierdził, że tak naprawdę nie są wielkie, i że skoro już raz miałam węzeł pobierany, to bez sensu byłoby mnie kolejny raz ciąć.
Skierował mnie do przychodni chorób zakaźnych.. wizyte mam 10.01, i kazał wrócić w marcu..

[ Dodano: 2013-01-01, 19:24 ]
Nie wiem, czy mogło być tak że te węzły były "za młode" do pobrania, albo że nagle po wykluczeniu zachorowałam..
Już mam tej sytuacji serdecznie dosyć..
objawy- często choruje, jak nie katar, to gardło, albo ból ucha.. bez przerwy cos..
Od samego początku ból pleców w odcinku piersiowym-raz jest, raz zanika. Ostatnio swędzi mnie skóra na brzuchu, ale nie jest to świąd uporczywy-jak się podrapie, albo podniosę bluzkę to zanika. Występują też poty, najbardziej na klatce piersiowej i karku, ale są też w ciągu dnia-być może to w związku z tymi ciągłymi przeziębieniami. Temp w porządku, wieczorem max 37,2
Węzły są wszystkie przesuwalne, tylko twarde :/ i zaden drań się jeszcze nie wchłąnąl :(
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
daria0103

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24775

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-01, 14:32   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Hej, ja tez mam problemy z wezłami i również jestem diagnozowana od września- na razie bez skutku...
Możesz napisać jak duże masz te węzły i co zrobiłaś, że skierowano Cie na badanie PET?

Kurcze, czytam ten wątek, i czytam.. ja też chodzę do przychodni.. Może to błąd? Może powinnam od razu jechać do jakiegoś centrum onkologii? Tutaj każą mi czekać 3 miesiące, bo może się wchłonie..

[ Dodano: 2013-01-01, 14:33 ]
Każdy (hematolog, onkolog) uważa, że skoro wyniki krwi są w normie, to jest ok.. chyba coś nie tak ;/
  Temat: Powiększone węzły szyjne
daria0103

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43771

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-24, 13:47   Temat: Powiększone węzły szyjne
Ja juz opisywałam swój przypadek w wątku "załamana młoda kobieta". Mam powiekszone węzły w pachwinach, pod pachami, nadobojczykowe i na szyi. Jedne większe, drugie mniejsze, wszystkie twarde, jednak przesuwalne. Po lewej i prawej stronie ciała.
  Temat: Powiększone węzły szyjne
daria0103

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43771

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-24, 11:10   Temat: Powiększone węzły szyjne
Ale o to własnie chodzi z tą symetrycznością? Ze zwykle wezły nowotworowe powiększają się tylko po jednej stronie ciała? Czy muszą być w identycznych miejscach np po dwóch stronach szyji, czy wystarczy, że po prostu po tych dwóch stronach sa.?
  Temat: Powiększone węzły szyjne
daria0103

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 43771

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-23, 20:16   Temat: Powiększone węzły szyjne
Oczywiście nie wszystkie powiększone węzły chłonne szczególnie - szyjne oznaczają poważną chorobę.
Szczególnej uwagi wymagają węzły powiększone nad obojczykiem i w dołach pachowych po jednej stronie.

Czyli jeśli mam powiększone węzły chłonne po dwóch stronach ciała to nie powinnam się martwić? Różnią się one wielkością, tzn są mniejsze pod lewą pachą (0,8), a większe pod prawą (1,5cm), tak samo na szyi i w pachwinach, i tak jakby nad obojczykami.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group