1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powiększone węzły chłonne szyi
Autor Wiadomość
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2013-01-26, 14:45  Powiększone węzły chłonne szyi


Witam

Od dwóch miesięcy mam powiększone węzły chłonne.
Na początku wyczułam dwa węzły z lewej strony szyi, nie przejełam się tym, bo byłam po lekki przeziębieniu i myślałam, że to przez to. Po kilku dniach poczułam się lepiej i węzły się zmniejszyły ale po niecałym tygodniu poczułam się bardzo osłabiona i miałam niską temperaturę przez dwa, trzy dni, później wszystko wróciło do normy.

Po około dwóch tygodniach dostałam ostrego zapalenia gardła,przy tym znów byłam bardzo osłabiona. Leczyłam się domowymi sposobami typu, cytryna i czosnek i po tygodniu ból przeszedł. I wtedy wyczułam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą, mam go do dziś. Jest wielkości, dużej oliwki, twardy, ruchomy, przy mocnym dotyku boli. Do tego mam kilka wyczuwalnych po lewej stronie szyi, są mniejsze od prawego i po obu stronach, nad obojczykiem też wyczuwam powiększone węzły.
Udałam się do lekarza, kazał mi zrobić morfologie ale wyniki miałam w normie, następnie lekarz zlecił mi zrobienie prześwietlenia klatki piersiowej. Po dwóch dniach od zrobienia prześwietlenia ( gdzie powiedziano mi, że wyniki będą za około dwa tygodnie i zostaną wysłane do mojego lekarza) dostałam informację, że mam zgłosić się do laryngologa.

Teraz czekam na wizytę i nie ukrywam, że bardzo się martwię, bo nie wiem czego mogę się spodziewać i co to wszystko oznacza.
Może ktoś z was miał podobną sytuację i wie co to może być? Jeśli tak to proszę o odpowiedź...z góry dziękuje :)

[ Dodano: 2013-01-26, 16:20 ]
Za pomniałam dodać, że czuję się normalnie, nie jestem przeziębiona i nie mam jakiś niepokojących objawów, może tylko tyle, że ostatnio słabo u mnie z koncentracją.

A jeszcze te węzły po lewej stronie są różnej wielkości, jeden jest mały, drugi troszkę większy itd.

Jak ktoś ma jakieś pomysł to czekam na odpowiedz
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-26, 17:26  


Odpowiedź może być chyba tylko jedna...
Tu pomogę Ci uzyskać inną niż powinnaś dostać teraz:
http://www.forum-onkologi...iedz-vt3595.htm
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #3  Wysłany: 2013-01-26, 17:52  


jo_a bardzo mi pomogłeś dzięki
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-26, 21:38  Re: Powiększone węzły chłonne szyi


niewinnie napisał/a:
Od dwóch miesięcy mam powiększone węzły chłonne.

niewinnie napisał/a:
Po kilku dniach poczułam się lepiej i węzły się zmniejszyły ale po niecałym tygodniu poczułam się bardzo osłabiona i miałam niską temperaturę przez dwa, trzy dni, później wszystko wróciło do normy.

niewinnie napisał/a:
I wtedy wyczułam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą, mam go do dziś. Jest wielkości, dużej oliwki, twardy, ruchomy, przy mocnym dotyku boli. Do tego mam kilka wyczuwalnych po lewej stronie szyi, są mniejsze od prawego i po obu stronach, nad obojczykiem też wyczuwam powiększone węzły.

Węzły chłonne powiększone z powodu zmian nowotworowych toczących się w obrębie jakiegokolwiek rejonu, z którego spływa chłonka zwykle są niebolesne i nie zmniejszają swojej objętości. A węzłach chłonnych powiększonych odczynowo, czy pozapalne dają się lekko przesuwać, i przy ucisku sprawiać ból.

niewinnie napisał/a:
Po około dwóch tygodniach dostałam ostrego zapalenia gardła,przy tym znów byłam bardzo osłabiona. Leczyłam się domowymi sposobami typu, cytryna i czosnek i po tygodniu ból przeszedł.

Ostre zapalenie gardła wymaga konsultacji lekarskiej. Też sobie cenię sposoby domowe do walki z infekcją, jednak gdy ostre zapalenie gardła trwa 2, 3 dni z objawami silnego bólu gardła, z jakąś wydzieliną i powiększonymi węzłami chłonnymi - stan taki wymaga specjalistycznego leczenia.

niewinnie napisał/a:
Udałam się do lekarza, kazał mi zrobić morfologie ale wyniki miałam w normie

Rozumiem, że była zrobiona pełna morfologia....

niewinnie napisał/a:
lekarz zlecił mi zrobienie prześwietlenia klatki piersiowej. Po dwóch dniach od zrobienia prześwietlenia ( gdzie powiedziano mi, że wyniki będą za około dwa tygodnie i zostaną wysłane do mojego lekarza) dostałam informację, że mam zgłosić się do laryngologa.

Do laryngologa? a może pulmonologa?...

niewinnie napisał/a:
Teraz czekam na wizytę i nie ukrywam, że bardzo się martwię, bo nie wiem czego mogę się spodziewać i co to wszystko oznacza.

Tak, dopiero po wyniku tego badania lekarz będzie mógł zadecydować o dalszym postępowaniu. Ma razie nic więcej nie potrafię napisać. Na przyszłość postaraj sie dokładnie przepisać wyniki badań krwi i obrazowych.

Pozdrawiam Cię.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #5  Wysłany: 2013-01-26, 22:14  


Jolana dziękuje
Dobrze, że ktoś taki jak Ty jest :)
pozdrawiam
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2013-02-17, 11:45  


Witam

Węzły się nie zmniejszyły a pojawiają się nowe...badanie krwi w normie, prześwietlenie klatki piersiowej w normie, badanie gardła (nie wiem jak fachowo nazywa się to badanie, ale pani laryngolog wkładała mi rurkę z kamerką przez nos aż do gardła) też w normie, powiedziała mi, że nie widzi nic niepokojącego, nie ma stanu zapalnego ani ropnego. Niby wszystko jest ok ale węzły są powiększone cały czas niezmiennie.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na każde badanie trzeba tyle czekać mimo, że jestem w trybie przyśpieszonym. Od pierwszej wizyty u lekarza jest już ponad miesiąc a ja wciąż nic nie wiem. Teraz czeka mnie USG szyi i biopsja. Nie mogę się doczekać, chciałabym wiedzieć co mi jest, dlaczego węzły są powiększone???

Wiem, że dla Was te informację nic nie oznaczają ale nie mogę podać dokładnych wyników itd. bo nie mam do nich dostępu. Nie mieszkam w Polsce a w Anglii a tutaj jest inaczej. Wszystkie wyniki badań są w mojej bazie danych(elektronicznej) i każdy lekarz jeśli jest potrzeba to ma w nią wgląd więc nie muszę odbierać wyników i chodzić z nimi od jednego do drugiego lekarza...mam nadzieje, że to rozumiecie.

Jestem tutaj bo chcę dowiedzieć się czegoś więc, bo jak pisałam wyżej wszystko to się strasznie dłuży a ja po prostu martwię się...może bezpodstawnie ale jednak...
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #7  Wysłany: 2013-02-18, 22:04  


Witam ponownie

Dzisiaj znalazłam powiększone węzły pod kolonami. Pod lewym kolanem jest bardzo powiększony, nie tylko go czuć ale również widać :(

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę niech napisze...
Pozdrawiam :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-18, 22:16  


niewinnie napisał/a:
Dzisiaj znalazłam powiększone węzły pod kolonami. Pod lewym kolanem jest bardzo powiększony, nie tylko go czuć ale również widać :(

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę niech napisze...

Jedyny pomysł, jaki mi przychodzi na myśl, jest taki:
niewinnie napisał/a:
Udałam się do lekarza

Tutaj, na forum z informacjami ograniczonymi do "Pod lewym kolanem jest bardzo powiększony, nie tylko go czuć ale również widać"
możemy jedynie wypowiadać się 'tak na oko', a ile warte są tego rodzaju porady, sama chyba wiesz najlepiej.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #9  Wysłany: 2013-02-18, 22:21  


Prawda ale to czekanie...

Za tydzień mam USG i biopsje. Ciekawa jestem czy mogę poprosić o zbadanie tych węzłów pod kolanami też czy może muszę mieć następne skierowanie? Totalnie nie mam o tym wszystkim pojęcia :(
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #10  Wysłany: 2013-03-26, 23:35  


Witam !!!

Dawno tu nie zaglądałam, a wszystko przez to, że tyle się teraz dzieje...

Czekam na zdiagnozowanie chłoniaka...biopsja wykazała, że to chłoniak (low grade lymphoma ) ale lekarz powiedział że z tak małego wycinka węzła nie można mieć 100 % pewności i zlecił pobranie całego węzła do badania oraz TK. Teraz czekam na wyniki ale chyba nie ma co się oszukiwać, wynik z biopsji mówi sam za siebie :( Wiem, że biopsja nie jest dokładna ale to chyba działa w drugą stronę.

Mam też już skierowanie do hematologa...

Pozostaje czekanie....

Pozdrawiam wszystkich :)
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2013-03-27, 10:41  


<Przytul> :-(
Ja też jestem po kolejnej biopsji i czekam na wynik... :-(
Mogę się dowiedzieć ile masz lat, i jak duże masz te węzły do wycięcia?
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #12  Wysłany: 2013-03-27, 12:07  


Hej Daria0103

Węzeł już został pobrany, miał 2cm...teraz czekam na wynik. Mam 25 lat.

Co wyszło z pierwszej biopsji? Bo rozumiem, że miałaś dwie albo kilka...

Pozdrawiam
 
niewinnie 


Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 11

 #13  Wysłany: 2013-04-30, 21:46  


Witam :)

W pobranym węźle nie wykryto komórek rakowych a jak to się stało, że wynik biopsji mówił co innego-nie wiem ale najważniejsze, że nic tam nie znaleźli :)

Morfologia również w pełni wporządku, TK wykazało tylko powiększone węzły na szyi ale nie mają one powyżej 1 cm... Hematolog powiedział, że nie ma podstaw by twierdzić, że to chłoniak ale jestem jeszcze pod "obserwacją" i będę miała powtarzane badania co trzy miesiące...

Bardzo się cieszę bo zakładałam już najgorsze, byłam wręcz pewna, że mam chłoniaka i powoli oswajałam się z tą myślą...oczywiście dziwi mnie ten wynik biopsji ale nie chcę się już doszukiwać...


Pozdrawiam wszystkich
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #14  Wysłany: 2013-04-30, 21:59  


niewinnie to super wieści!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group