1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-05, 13:05   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dzwoniłam dzisiaj do ZUS-u i dowiedziałam sie ze jesteśmy cały czas ubezpieczeni przy meżu tylko musi pamietac o tym że każde zwolnienie lekarskie musi byc wpisane do legitymacji. Do miesiaca jest wazne z zakładu pracy a potem w ZUS-ie dopóki mąż nie bedzie zdolny do pracy i bedzie mógł sie zarejestrować w PUP lub podjać prace.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-03, 23:56   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
absenteeism dziekuję raz jeszcze :cmok:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-03, 23:44   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
absenteeism dziekuję Ci bardzo za odpowidź :cmok: A wiesz moze co ja mam potem zrobić? Gdzie ubezpieczyć siebie i dzieci jeżeli by sie okazało ze mój maż bedzie nadal na zwolnieniu? Ja nie moge sie zarejestrować w PUP i ubezpieczyc dzieci bo pobieram swiadczenie pielęgnacyjne z MOPS-u na mame a warunkiem było wyrejestrowanie sie z PUP.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-03, 23:11   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
absenteeism czy ja dobrze pamiętam, czy Twoja mamusia pracuje w ZUS-ie? Jeżeli tak to mam takie pytanko. Przepraszam ze nie na temat, ale dzisiaj sobie zdałam sprawe z pewnej sytuacji i sie wystraszyłam :| Otóż ja i dzieci byliśmy ubezpieczeni u mojego meża w firmie i wszyscy wpisani do jego legitymacji rodzinnej. Obecnie mój mąż przebywa na zwolnieniu a w trakcie zwolnienia skończyła mu się umowa i od 1.07.2010 jest niby bezrobotny ale jest na zwolnieniu. I dzisiaj tak sie zastanowiłam co teraz z nami :?ale?: gdzie my jesteśmy ubezpieczeni ? Bo chyba jako bezrobotny sie nie moze zarejestrować w PUP jak jest na zwolnieniu :roll: W takim razie jesteśmy ubezpieczeni razem z nim w ZUS-ie i tam ma podbic dla nas legitymacje? Bo boje sie zeby sie nie okazało ze nie jesteśmy ubezpieczeni wogóle :?ale?: Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź jezeli ktos będzie wiedział jak to jest.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-09, 15:35   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
edi no moze zależy w jakim mieście. Ja np. nie pracuje i należy mi sie bez problemu a z pracy nie rezygnowałam. Bo mozna nie pracowac ale szukać pracy a jezeli rezygnuje z poszukiwania pracy na rzecz opieki nad chorym to tak jakbym rezygnowała z pracy. Zreszta u nas jezeli nie pracuje to nie składam zadnego oswiadczenia ze rezygnuje z pracy. Składam normalnie wniosek i tam chyba jest cos takiego ze nie pracuje i tyle. Ale nie mówie ze w innych miastach jest tak samo, bo być moze inne osrodki maja swoje wymogi, choć wg ustawy powinno być wszedzie jednakowo.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
banialuka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300649

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-09, 10:45   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
A ja tylko dopowiem do tych zasiłków ze jezeli ktoś nie pracuje a ma w najbliższej rodzinie (matka, ojciec, babcia, dziadek) osobe ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci, niezdolną do samodzielnej egzystencji (moja mama dostała takie orzeczenie po wycieciu płuca) to moze sie starac o świadczenie pielegnacyjne w kwocie 520zł które nie jest uzależnione od dochodów w rodzinie i pobiera sie je z MOPSu.
http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=249
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group