1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #61  Wysłany: 2010-07-03, 21:39  


Kuchnia w sprawie renty socjalnej do nie odpowiem bo renta socjalna przeszłą pod ZUS pod koniec 2003 r a ja od 2004 przestałam pracować i nie chcę Cię w błąd wprowadzić
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #62  Wysłany: 2010-07-03, 22:02  


A to szkoda. No nic, dowiem się w ZUSie i napisze potem tutaj co i jak.
_________________
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #63  Wysłany: 2010-07-03, 22:45  


Orzeczenie o niepełnosprawności traktowane jest tak, jakby lekarz orzecznik wydał to orzeczenie, musi jedynie potwierdzić je własnym podpisem - orzeczenie zanosi się do ZUS wraz z wnioskiem o rentę i tam lekarz prawdopodobnie nie wzywa chorego na badanie tylko podpisuje to z urzędu.

Trzeba tylko sprawdzić czy stopień lekki niepełnosprawności daje uprawnienia do renty socjalnej - bo nie wiadomo jak lekarze w zespole orzekającym potraktują Cię, kiedy nie masz jeszcze widocznych objawów etc., na początek mogą przyznać właśnie stopień lekki, bo wiadomo, że ziarnica to nie przeziębienie i leczenie ma różne skutki.

We wniosku można napisać że dochodów się nie osiąga bo nie jest to stały przychód . Ograniczenia przychodu istnieją, ale są one zmienne w każdym roku .
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #64  Wysłany: 2010-07-03, 23:11  


absenteeism czy ja dobrze pamiętam, czy Twoja mamusia pracuje w ZUS-ie? Jeżeli tak to mam takie pytanko. Przepraszam ze nie na temat, ale dzisiaj sobie zdałam sprawe z pewnej sytuacji i sie wystraszyłam :| Otóż ja i dzieci byliśmy ubezpieczeni u mojego meża w firmie i wszyscy wpisani do jego legitymacji rodzinnej. Obecnie mój mąż przebywa na zwolnieniu a w trakcie zwolnienia skończyła mu się umowa i od 1.07.2010 jest niby bezrobotny ale jest na zwolnieniu. I dzisiaj tak sie zastanowiłam co teraz z nami :?ale?: gdzie my jesteśmy ubezpieczeni ? Bo chyba jako bezrobotny sie nie moze zarejestrować w PUP jak jest na zwolnieniu :roll: W takim razie jesteśmy ubezpieczeni razem z nim w ZUS-ie i tam ma podbic dla nas legitymacje? Bo boje sie zeby sie nie okazało ze nie jesteśmy ubezpieczeni wogóle :?ale?: Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź jezeli ktos będzie wiedział jak to jest.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #65  Wysłany: 2010-07-03, 23:25  


Od tego roku nie obowiązują już legitymacje ubezpieczeniowe. Dowodem ubezpieczenia dla członków rodziny jest druk ZCZA + ZUA ubezpieczonego + raport RMUA za ostatni miesiąc.

Ubezpieczenie wygaśnie w ciągu 30 dni od daty rozwiązania stosunku pracy, czyli od 31.07 nie podlegacie już ubezpieczeniu zdrowotnemu.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #66  Wysłany: 2010-07-03, 23:44  


absenteeism dziekuję Ci bardzo za odpowidź :cmok: A wiesz moze co ja mam potem zrobić? Gdzie ubezpieczyć siebie i dzieci jeżeli by sie okazało ze mój maż bedzie nadal na zwolnieniu? Ja nie moge sie zarejestrować w PUP i ubezpieczyc dzieci bo pobieram swiadczenie pielęgnacyjne z MOPS-u na mame a warunkiem było wyrejestrowanie sie z PUP.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #67  Wysłany: 2010-07-03, 23:55  


Wiesz co, musisz się dowiedzieć w MOPSie, tam chyba też ubezpieczają świadczeniobiorców.

Zawsze można się też zgłosić do zdrowotnego dobrowolnie, ale to kosztuje jakieś 250zł od osoby miesięcznie.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #68  Wysłany: 2010-07-03, 23:56  


absenteeism dziekuję raz jeszcze :cmok:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #69  Wysłany: 2010-07-04, 07:00  


banialuka nie wiem jak Ty z ubezp. ale słyszałam że dzieci do lat 18-tu nawet jak nie są nigdzie zgłoszone to i tak należy im się ubezp. zdrow.
kilka dni temu gdzieś to słyszałam....... a może tu na forum czytałam.... ( pamiętam, bo pomyślałam wtedy o koleżance, która sama wychowuje dzieci, a wykreslili ją z urzędu pracy i martwiła się o ubezp. na dzieci)
pozdrawiam:)
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #70  Wysłany: 2010-07-05, 08:50  


ja100 napisał/a:
ale słyszałam że dzieci do lat 18-tu nawet jak nie są nigdzie zgłoszone to i tak należy im się ubezp. zdrow.

wg przepisów tak, ale spróbuj coś załatwic w przychodni jeśli nie pokazesz na papierze, że dziecko jest ubezpieczone :!: Zapomniałam zabrać książeczkę ze soba do poradni i pani rejestratorka najpierw mnie poopierniczała a potem stwierdziła, że jezeli w ciągu 7-u dni nie przyniose zaświadczenia to mnie obciążą - także przepisy swoje a życie swoje!!!!
_________________
kaja
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #71  Wysłany: 2010-07-05, 10:11  


Nie ma tak, że dzieciom do 18 roku życia (a w zasadzie do 26) "się należy", bo się po prostu wzięły i urodziły. Muszą być zgłoszone przez rodziców jako członek rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Naturalnie rodzic też musi być gdzieś ubezpieczony, w zakładzie pracy czy PUPie. Ot tak nic nie ma.

I nie ma co się dziwić, że przychodnia żąda formalnego potwierdzenia takiego ubezpieczenia, bo potem nie dostaną pieniędzy z NFZu i oni będą mieli problem, bo cała odpłatność za leczenie spadnie na nich.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #72  Wysłany: 2010-07-05, 13:05  


Dzwoniłam dzisiaj do ZUS-u i dowiedziałam sie ze jesteśmy cały czas ubezpieczeni przy meżu tylko musi pamietac o tym że każde zwolnienie lekarskie musi byc wpisane do legitymacji. Do miesiaca jest wazne z zakładu pracy a potem w ZUS-ie dopóki mąż nie bedzie zdolny do pracy i bedzie mógł sie zarejestrować w PUP lub podjać prace.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #73  Wysłany: 2010-07-05, 20:06  


Dla pewności sprawdź to może jeszcze w NFZ, żeby potem nie było niemiłej niespodzianki :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #74  Wysłany: 2010-07-07, 18:20  


Mam prośbę: temat wprawdzie trochę jakby przeciwny temu wątkowi - chodzi o możliwość szybkiego powrotu do pracy:
http://www.forum-onkologi...t1648.htm#27757

Zechce ktoś się wypowiedzieć i pomóc ?
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #75  Wysłany: 2010-07-16, 15:10  


Mam pytanie składaliśmy wniosek o rente w ZUS ie, w poniedziałek jedziemy na komisje. Czy jeżeli zostanie przyznana renta mężowi choruje na raka płuc, to czy osbno potem musimy składać jakiś wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i znowu jechać na komisje ?
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group