1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
ann-ya

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146884

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-09-19, 20:44   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
odniosłam się do postu dziewczyny z pielęgniarstwa, która o tym pisała.. myśle, że każdy rodzaj ingerencji w ciało - czy to odjęcie piersi jak w przypadku mastektomii czy wyłonienie sztucznego odbytu - jest stresem dla pacjenta. sta mowa o większym komforcie..
  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
ann-ya

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146884

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-09-19, 17:15   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
Drogi rakar,
przeczytałam kilka Twoich postów i widzę, że nie masz najlepszego zdania o badaniach ankietowych (chyba jak zrozumiałam ze względu na sposób przeprowadzania ich przez Internet). Chciałam powiedzieć, że nie wynika to(przynajmniej w moim przypadku)z "lenistwa" badających, ja najchętniej spotkałabym się na żywo z osobami badanymi i mam nadzieję, że mi się to uda, do tego będę zachęcać każdego kto do mnie napisze.
Natomiast jedna sprawa jest taka, że wiąże się to z komfortem osób badanych: nie są narażeni na nadmierną ekspozycję w momencie wypełnianiania kwestionariusza na oczach badacza (szczególnie kiedy są nimi np. osoby z wyłoniona stomia) PO drugie grupy te są też często mało dostepne dla badających z różnych względów. Badania takie to nie tylko zaspokojenie ciekawości poznawczej/zrobienie badań do pracy- to również naukowa postawa lepszej pomocy. Wiadomo, że na poziomie pracy mgr nie zrewolucjonizują one świata nauki, natomiast moga być rozwijane i kontynuuowane tak aby polepszyła się jakość opieki zdrowotnej,
pozdrawiam.
  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
ann-ya

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146884

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-09-17, 23:44   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
Komentarz od Administracji Forum:

Szanowni Państwo,

Godne pochwały jest Państwa zainteresowanie szeroko pojętą tematyka onkologii.
Z pewnością nie tylko nam jest niezmiernie miło czytać, iż leży Państwu na sercu dobro pacjenta
i poświęcają Państwo swój czas na wybór takich tematów swoich prac,
które mogą zaowocować istotnymi i nowatorskimi wnioskami w tej dziedzinie.
Dodatkowo ważny jest fakt, iż swoje wnioski poprzeć mogą Państwo wiarogodnymi danymi empirycznymi
pochodzącymi z materiałów opracowanych na podstawie danych uzyskanych dzięki pomocy naszych Forumowiczów.

Chcielibyśmy jednak zauważyć, że przychodząc na to forum
mają Państwo niepowtarzalną wręcz okazję do tego by podzielić się wynikami swoich badań.
Zaprezentowanie przez Państwa tutaj wybranych wniosków ze swojej pracy
powinno przyczynić się do lepszego upowszechnienia cennej wiedzy.
Dodatkowo mogą w ten sposób Państwo trafić bezpośrednio do osób zainteresowanych,
które poświęciły czas na wypełnienie ankiety.
Bardzo prosimy wziąć to pod rozwagę kiedy decydują się Państwo poprosić pacjentów, czy Ich bliskich,
o dostarczenie danych oraz informacji potrzebnych do badań.

Zespół Administratorów i Moderatorów Forum

(napisano na podstawie tego posta).



Dzień dobry,

Jestem studentką V roku psychologii, piszę pracę mgr dotyczącą kobiet po mastektomii. Chciałabym w niej porównać funkcjonowanie emocjonalne Pań, które poddają się rekonstrukcji piersi z tymi, które nie decydują się na taka operację.
Jest to praca empiryczna, zatem potrzebuję mieć zrobione badania. Stąd moja wielka prośba do Pań o Waszą pomoc w wypełnieniu kwestionariusza.
Chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że badań takich jest w Polsce bardzo niewiele, a ich wyniki mogłyby się przyczynić do powiększenia stanu wiedzy na ten ważny temat, by móc w przyszłości lepiej i bardziej adekwatnie pomagać.
Bardzo proszę o kontakt mailowy: ann-ya@wp.pl

Z całego serca życzę zdrowia, siły i nadziei,

Ania
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group