1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz trzustki - gorycz w ustach
agnieszka112

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8848

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-13, 14:46   Temat: guz trzustki - gorycz w ustach
U nas jest miesiąc po zabiegu. Mama nie brała żadnych leków. Z tym, że mama miała protezowanie dróg żółciowych na początku stycznia(może ma to jakieś znaczenie, u Was było dopiero podczas operacji)
Też nie miała apetytu ale jadła "z rozsądku", dużo też piła i nadal piję. Spróbuj może to pomoże :)
Myślę, że kwestia czasu i Was też ten nieprzyjemny objaw ustąpi. Pamiętaj aby mimo wszystko pilnować i zmuszać mamę do jedzenia i picia
  Temat: interpretacja TK
agnieszka112

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10843

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 21:01   Temat: interpretacja TK
Nie powinieneś się martwić Piotrze na zapas. Tak naprawdę nie postawiono diagnozy. Z tego co czytam nie masz powiększonych węzłów chłonnych. A to dobry znak. Wiem, że to ciężkie, ale musisz się uzbroić w cierpliwość
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 20:53   Temat: guz trzustki, oepracja
Mama dochodzi do siebie po operacji. Terapie zaczynamy w przyszłym tygodniu. A co do rodzaju terapii jeszcze dokładnie nie wiemy jaką decyzję podejmą lekarze(jeszcze kilka badań przed nami). Dziękuje
  Temat: interpretacja TK
agnieszka112

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10843

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 20:15   Temat: interpretacja TK
myślę, że będziesz wiedział wszystko po MR. Szczerze mówiąc nie mam wiedzy w tym temacie, myślę, że powinieneś dopytać lekarza. Na pewno wyjaśni czy to badanie wystarczy. Będzie dobrze :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-12, 20:27 ]
Post przeniesiony z innego wątku.

  Temat: guz trzustki - gorycz w ustach
agnieszka112

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8848

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 20:12   Temat: guz trzustki - gorycz w ustach
Moja mama miała takie same dolegliwości, lekarz mówił, że to normalne i nie ma się czym martwić. Teraz trochę już ustąpiły :)
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-10, 19:12   Temat: guz trzustki, oepracja
Wiem, ale tak jak wszyscy mi pisali tutaj tak jak i ja pisze Tobie. Trzeba pokonać strach i nabrać wiele wiele siły !
Jesteś przed MR więc przypuszczam, że macie jeszcze małą wiedzę co do diagnozy. A czekanie jest najgorsze, więc bądź silny. W razie czego służę pomocą. Wam również dużo dużo siły i powodzenia !
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-09, 22:12   Temat: guz trzustki, oepracja
Witaj Piotrze,
Moderator w pewnym stopniu odpowiedział Ci na pytanie.
Najpierw wykonano mamie zwykłe USG( z powodu ataku woreczka żółciowego),
następnie podczas odbarczania lekarze oglądali guza endoskopem, później czekaliśmy na tomograf. U mamy została również wykonana biopsja. Wszystko nie trwało długo, pierwsze USG wykonano 9.01 następnie operacja odbyła się 14.02 więc wszystko badania zmieściły się w tym przeciągu czasu.
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-15, 18:08   Temat: guz trzustki, oepracja
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Pisałam w tej sprawie do Warszawy, o to odpowiedz jaką dostałam

"Szanowna Pani
ze względu na możliwość groźnego dla życia krwawienia, po napromienianiu, z nacieczonej ściany naczynia proponujemy leczenie chemiczne u specjalisty onkologa klinicznego.
Z poważaniem, zespół Cyber Knife"

Ale może w Gliwicach się podejmą leczenia, będziemy próbowac wszędzie

[ Dodano: 2013-02-15, 18:13 ]
i bardzo prosiłabym Cię jeszcze o informację, czy Twoja mama była naświetlana w zwykłej radioterapii czy cyber nożem? I czy wiesz może czy mozna jednocześnie zastosowac leczenie radio i chemioterapią. Na pewno dowiemy się tego u lekarza, ale chciałabym wiedziec jak najwięcej
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-14, 17:11   Temat: guz trzustki, oepracja
Bardzo bym Cie prosiła o namiary. Będziemy próbowali wszystkiego co się tylko da
  Temat: guz trzustki, oepracja
agnieszka112

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5773

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-14, 16:51   Temat: guz trzustki, oepracja
witam, U mamy zdiagnozowano nowotwór głowy trzustki. Jedynym objawem była żółtaczka. Na początku stycznia mama została odbarczona, tydzień później zrobiono biobsję, wynik gruczolakorak. Guz jest wielkości około 3,4mmx3,6mm. Dzisiaj wykonywana była opercja, ponieważ na podstawie tomografu i usg zakwalifikowano guz do zabiegu. Niestety okazało się w trakcie operacji, że zachodzi on na naczynia i żyłę głowną. Bo zagojeniu się rany mama ma zostac zakwalifikowana na chemioterapię.
Czy w tej sytuacji warto orientowac się w sprawie zabiegu cybernożem? Co możemy zrobic?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group