1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 87
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-12, 08:34   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
Pochowaliśmy Mamę 09.11.2012 o 14.30. na cmentarzu, który sama sobie wybrała. Brakuje mi Jej bardzo. :cry:
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-06, 08:22   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Mama zmarła 05.11.2012. o godzinie 6.00
Mamo, zawsze będziesz w moim sercu, mój kochany kwiatuszku.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-19, 08:41   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie.
Mama coraz słabsza, ma założony cewnik, śpi prawie cały czas. Dodatkowo dostaje manitol i większą dawkę leków przeciwbólowych. Prawie nie je. Otworzy co jakiś czas oczy i pyta, czy jestem ja lub tata......w czasie snu drżą jej dłonie... :-(
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-09, 10:45   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie.
Dziś mija drugi tydzień pobytu mamy w hospicjum. Pierwszy tydzień minął ok., w drugim zaczęły się niepokojące mnie sytuacje.
Trzy razy zdarzyła się biegunka w nocy, dwa razy mama nie obudziła się w odpowiednim momencie, tylko po fakcie (to bardzo mnie martwi), trzeci raz kontrolowała sytuację (stwierdziła, że za dużo śliwek zjadła). Zdarzył się też ból nadbrzusza i serca (tak mama to określiła), dostała dwa zastrzyki, ból minął. Pani doktor z hospicjum zasugerowała, by skonsultować się z onkologiem odnośnie planowanej TK, stwierdziła, że mama jest zbyt słaba, by obciążać ją tomografią. Mam wrażenie, że w delikatny sposób chce nam przekazać że mama przegrywa z chorobą. W czwartek jadę do onkologa.

Mama jest zmieniona, inne spojrzenie, słaba, więcej śpi, dużo jednak z nami rozmawia, myśli logicznie. Zmienił jej się oddech, jest taki, jakby coś jej zalegało w płucach, w czasie rozmowy brakuje jej tchu... :cry:
Boje się... jest mi strasznie smutno
Pozdrawiam.aga
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-28, 09:33   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie.
Mama od wtorku jest w hospicjum. Mamie coraz bardziej mrowią i drętwieją ręce i nogi, lekarz z domowego zwiększył Gabapentin i dołożył jeszcze Oxycotin, zmniejszył dawkę Dexametazonu. Niby trochę się polepszyło na początku, ale na krótko. Doktor z hospicjum zaproponowała mamie, by położyła się na dwa tygodnie na oddział. Mama zgodziła się, bo jak powiedziała, znów ją podreperują. W planach jest tomografia głowy w połowie pażdziernika.
Mamie poszerzył się znacznie obwód pasa, a buzię ma okrągłą jak słońce.Czy po sterydach może tak bardzo powiększyć się brzuch? Mama twierdzi, że nic ją nie boli, tylko ciężar czuje w nadbrzuszu i ucisk na żebra.... :-(
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 20:17   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
Byliśmy z mamą u lekarza. Onkolog ucieszyła się, gdy zobaczyła mamę w niezłym stanie. Mama nie ma żadnych bóli, ani duszności, oczywiście jest słaba, ale jakoś chodzi, ma apetyt. Następna wizyta 14.09., na której dostanie skierowanie na badanie TK. Jaki jest faktycznie stan mamy, czas pokaże. Mama jest bardzo dzielna.Walczy jak lwica.
Pozdrawiam.aga
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-22, 09:39   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
Mama dziś zostaje wypisana z hospicjum na stałe do domu.Stan mamy jest stabilny, nie ma żadnych niepokojących oznak choroby. Będzie pod opieką hospicjum domowego.
Dziś mama obchodzi 64 urodziny...będą kwiaty i tort i my, wszyscy najbliżsi.
Dzisiejszy dzień jest bardzo wyjątkowy, ale czuję się z tym jakoś dziwnie. Mam wrażenie, jakby moja mama wróciła z dalekiej podróży i wszyscy jedziemy z nią się spotkać. Będzie tak normalnie, jak kiedyś..... przy jednym stole rodzice, dzieci i wnuki. :)
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-12, 19:28   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
witajAgaz, miło, że pamiętasz :) . Zaglądam na forum czasem. Z mamą lepiej, lepszy apetyt, trochę pospaceruje. Przestawili mamę na leki doustne, jak będzie dobrze tolerować, wyjdzie w środę na przepustkę, oczywiście na wieczór mamę odwieziemy na oddział. Oby pogoda dopisała....mama ma chęć na kiełbaskę z grilla i frytki...i oczywiście mój małżonek będzie mamie dogadzał....takie ma życzenie ;) eh, więcej nie piszę, żeby nie zapeszyć.
pozdrawiam.aga
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 12:24   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
Mama czuje się się lepiej. Nie ma gorączki od 10 dni :) , zaczęła więcej jeść, wczoraj pochodziłyśmy po korytarzu, dziś będzie mogła na wózku pojechać na dwór, jest poprawa. Doktor zaproponowała wyjście mamy na przepustkę do domu :) , na początek na trzy, cztery godziny.
Mam pytanie: czy to mogła być opóżniona reakcja na radioterapię?
Pozdrawiam.aga
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-17, 20:59   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie
Mama jest obecnie w hospicjum, jest bardzo słaba, ale gorączki nie ma od trzech dni :) . Mamą opiekuje się wspaniała doktor, która zajęła się w sposób bardzo profesjonalny.Mama nie wie, że jest w hospicjum, myśli, że jest w innym szpitalu.....jak mamy jej powiedzieć, gdzie jest....boimy się reakcji .....póki co sama zauważyła, że jest lepiej.....
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-07, 17:20   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witajcie.
Mama od poniedziałku w szpitalu. Lekarz powiedział, że to gorączka mózgowa, ale nie wyklucza też jakiegoś stanu zapalnego. Sód, potas w normie, morfologia też niezła...podają dwa antybiotyki + leki, które mama miała przepisane wcześniej. Dziś gorączka spadła do 36.6 i w nocy nie było gorączki. Wczoraj mama miała 39.9, temperatura podskoczyła nagle z 38.0, gdy podali ketonal , wtedy gorączka zaczęła spadać. Ogólnie mama słaba, trzeba jej pomagać dojść do łazienki....dużo teraz śpi, ma mniejszy apetyt, mówi wolno i myli czasami słowa.....
Dziś zawiężliśmy mamę na dwór, pojawił się uśmiech na jej twarzy, aż łezka w oku mi się zakręciła...

[ Dodano: 2012-07-08, 12:30 ]
Dziś w nocy znów temperatura skoczyła do 39.5 i przy tym ból głowy. Teraz 36.9...mama śpi....
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-30, 23:16   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Pilne
Mama dziś po południu dostała gorączki 39.2 C, wezwałam pogotowie. Dostała domięśniowo zastrzyk z pyralginy, lekarz powiedział, że to w jego ocenie jest gorączka mózgowa. Mamie temperatura spadła do 37,7C po zastrzyku. W pogotowiu paracetamol. Oprócz tego lekarz stwierdził grzybicę jamy ustnej i przepisał antybiotyk + lek przeciwgrzybiczny w tabletkach.Pozostałe leki (pernazinum, luminal) kazał podać jak zwykle.....
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-28, 14:56   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Właśnie wróciłam od mamci. Jest wyciszona, ale spała tylko 4 godziny w nocy. W ciągu dnia próbowała usnąć dwa razy .....spała po 5 minut. Wczoraj byłam u onkolog, kazała zwiększyć luminalum do 2 tabletek na wieczór, ale efekty mizerne jak widać. Bolała ją trochę głowa w okolicy czoła. Wizytę u onkolog mamy w poniedziałek, będą decyzje, co dalej....z hospicjum domowego ktoś przyjdzie dopiero po niedzieli....boję się tego czasu strasznie.
:-(
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-26, 17:13   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Agaz napisał/a:
spędzaj z mamą każda wolna chwilkę..

prawie cały czas jestem u mamy....jest ciężko, najgorsze jest to, że mama nie rozumie, by nie gotować ogromnych ilości jedzenia, które potem rozdaje. Chce ciągle robić to, co przez całe życie robiła, gotować, sprzątać, choć nogi ma słabe i ręce.
Mama jest teraz jak twardy dysk z komputera, dokładnie opowiada o młodości, dzieciństwie, ciągle się wzrusza i tak w kółko, a nie pamięta, że mam teraz urlop..... :-(
Mam pytanie, czy luminalum można podawać razem z pernazinum?
Pozdrawiam.aga
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-25, 16:14   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Na hospicjum musimy czekać jakieś półtora tygodnia, mama jest zapisana, niestety kolejki.
absenteeism napisał/a:
może jakiś obrzęk,

mama była zabezpieczona dexametazonem, po wyjściu ze szpitala miała dawkowanie 8-8-2 i rozpiskę jak zmniejszać dawkę. Po osiągnięciu 7 tabletek na dobę, zaczęło coś się dziać. Z pogotowia doktor powiedział też, że to może być obrzęk, ale powrót do większej dawki nic nie zmienił. Onkolog powiedziała, że guzy w płacie czołowym są powodem takiego zachowania mamy.
Proponowała konsultację z psychiatrą, mama się nie zgodziła, po jak stwierdziła, jest już zdrowa.
Niestety myli czasami słowa i zapisuje sobie niewyrażnym pismem na kartce, co ma komu powiedzieć np. na drugi dzień. Gotować chce dużo, a potem rozdaje jedzenie.....martwię się strasznie o nią.
Po jakim czasie można rozpocząć chemioterapię drugiej linii?
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group