1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Autor Wiadomość
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #151  Wysłany: 2012-07-01, 08:11  


Przy gorączce mózgowej każda część ciała może mieć inną temperaturę.
Można obniżyć temperaturę wkładając woreczek z lodem (mrożonka) owiniętą w ściereczkę pod pachy (ręce,uda) pod kark.
Pamiętaj o częstym zwilżaniu ust.
Przykro, że to tak szybko postępuje.......
::rose::
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #152  Wysłany: 2012-07-07, 16:20  


Witajcie.
Mama od poniedziałku w szpitalu. Lekarz powiedział, że to gorączka mózgowa, ale nie wyklucza też jakiegoś stanu zapalnego. Sód, potas w normie, morfologia też niezła...podają dwa antybiotyki + leki, które mama miała przepisane wcześniej. Dziś gorączka spadła do 36.6 i w nocy nie było gorączki. Wczoraj mama miała 39.9, temperatura podskoczyła nagle z 38.0, gdy podali ketonal , wtedy gorączka zaczęła spadać. Ogólnie mama słaba, trzeba jej pomagać dojść do łazienki....dużo teraz śpi, ma mniejszy apetyt, mówi wolno i myli czasami słowa.....
Dziś zawiężliśmy mamę na dwór, pojawił się uśmiech na jej twarzy, aż łezka w oku mi się zakręciła...

[ Dodano: 2012-07-08, 12:30 ]
Dziś w nocy znów temperatura skoczyła do 39.5 i przy tym ból głowy. Teraz 36.9...mama śpi....
 
Agaz 


Dołączyła: 05 Lis 2011
Posty: 63
Pomogła: 2 razy

 #153  Wysłany: 2012-07-09, 21:37  


Cześć Agus
Co bym teraz nie napisała nic to nie da po prostu musisz być silna chociarz wiem jakie to trudne ja nie byłam mimo że walczyliśmy do konca razem... Jestem z toba całym sercem bo wiem jak Jest Wam ciezko... Bardzo mi przykro ze tak szybko choroba postępuje:( bądz z mamą przy kazdej wolnej chwili.Całuje i sciskam Was obydwie gorąco.Aga.
_________________
Agaz Tato, żebym choć raz mogła się do Ciebie przytulić, jeszcze Cię dotknąć!
 
 
Miredo 


Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 82
Skąd: Śląsk
Pomogła: 11 razy

 #154  Wysłany: 2012-07-17, 06:33  


Witaj Agnieszko,
Trzymam za Was kciuki, i jestem z Tobą całym sercem
Miredo
_________________
_Miredo_
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #155  Wysłany: 2012-07-17, 19:59  


Witajcie
Mama jest obecnie w hospicjum, jest bardzo słaba, ale gorączki nie ma od trzech dni :) . Mamą opiekuje się wspaniała doktor, która zajęła się w sposób bardzo profesjonalny.Mama nie wie, że jest w hospicjum, myśli, że jest w innym szpitalu.....jak mamy jej powiedzieć, gdzie jest....boimy się reakcji .....póki co sama zauważyła, że jest lepiej.....
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #156  Wysłany: 2012-07-24, 11:24  


Witajcie
Mama czuje się się lepiej. Nie ma gorączki od 10 dni :) , zaczęła więcej jeść, wczoraj pochodziłyśmy po korytarzu, dziś będzie mogła na wózku pojechać na dwór, jest poprawa. Doktor zaproponowała wyjście mamy na przepustkę do domu :) , na początek na trzy, cztery godziny.
Mam pytanie: czy to mogła być opóżniona reakcja na radioterapię?
Pozdrawiam.aga
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #157  Wysłany: 2012-07-24, 13:27  


agnes2121 napisał/a:
czy to mogła być opóżniona reakcja na radioterapię?

Nie wydaje mi się - choć oczywiście mogę się mylić. Myślę, że bardziej mógł to być efekt zmiany w pniu mózgu.
_________________
 
Agaz 


Dołączyła: 05 Lis 2011
Posty: 63
Pomogła: 2 razy

 #158  Wysłany: 2012-08-10, 18:20  


Hej Aga co u Was? jak mama lepej?
_________________
Agaz Tato, żebym choć raz mogła się do Ciebie przytulić, jeszcze Cię dotknąć!
 
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #159  Wysłany: 2012-08-12, 18:28  


Witajcie
witajAgaz, miło, że pamiętasz :) . Zaglądam na forum czasem. Z mamą lepiej, lepszy apetyt, trochę pospaceruje. Przestawili mamę na leki doustne, jak będzie dobrze tolerować, wyjdzie w środę na przepustkę, oczywiście na wieczór mamę odwieziemy na oddział. Oby pogoda dopisała....mama ma chęć na kiełbaskę z grilla i frytki...i oczywiście mój małżonek będzie mamie dogadzał....takie ma życzenie ;) eh, więcej nie piszę, żeby nie zapeszyć.
pozdrawiam.aga
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #160  Wysłany: 2012-08-22, 08:39  


Witajcie
Mama dziś zostaje wypisana z hospicjum na stałe do domu.Stan mamy jest stabilny, nie ma żadnych niepokojących oznak choroby. Będzie pod opieką hospicjum domowego.
Dziś mama obchodzi 64 urodziny...będą kwiaty i tort i my, wszyscy najbliżsi.
Dzisiejszy dzień jest bardzo wyjątkowy, ale czuję się z tym jakoś dziwnie. Mam wrażenie, jakby moja mama wróciła z dalekiej podróży i wszyscy jedziemy z nią się spotkać. Będzie tak normalnie, jak kiedyś..... przy jednym stole rodzice, dzieci i wnuki. :)
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #161  Wysłany: 2012-08-22, 10:13  


agnes2121, nawet sobie nie wyobrażasz jak miło się robi czytając takie (niby małe a zarazem duże) wieści :)
Korzystając z okazji chciałabym życzyć Twojej mamusi wszystkiego co najlepsze :)
Zazdroszczę Wam takich chwil ... dlatego też spędzajcie każdą chwilę jak najlepiej!
Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #162  Wysłany: 2012-09-08, 19:17  


Witajcie
Byliśmy z mamą u lekarza. Onkolog ucieszyła się, gdy zobaczyła mamę w niezłym stanie. Mama nie ma żadnych bóli, ani duszności, oczywiście jest słaba, ale jakoś chodzi, ma apetyt. Następna wizyta 14.09., na której dostanie skierowanie na badanie TK. Jaki jest faktycznie stan mamy, czas pokaże. Mama jest bardzo dzielna.Walczy jak lwica.
Pozdrawiam.aga
 
mela377 


Dołączyła: 08 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: mazowieckie

 #163  Wysłany: 2012-09-09, 13:52  


super! Walczcie o każdy dzień i cieszcie się każdym dniem :mrgreen: buziaki dla Ciebie i Mamy
_________________
Mama: zm. 2007 DRP
Tata: zm. 2011 udar mózgu
[*] do zobaczenia
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #164  Wysłany: 2012-09-28, 08:33  


Witajcie.
Mama od wtorku jest w hospicjum. Mamie coraz bardziej mrowią i drętwieją ręce i nogi, lekarz z domowego zwiększył Gabapentin i dołożył jeszcze Oxycotin, zmniejszył dawkę Dexametazonu. Niby trochę się polepszyło na początku, ale na krótko. Doktor z hospicjum zaproponowała mamie, by położyła się na dwa tygodnie na oddział. Mama zgodziła się, bo jak powiedziała, znów ją podreperują. W planach jest tomografia głowy w połowie pażdziernika.
Mamie poszerzył się znacznie obwód pasa, a buzię ma okrągłą jak słońce.Czy po sterydach może tak bardzo powiększyć się brzuch? Mama twierdzi, że nic ją nie boli, tylko ciężar czuje w nadbrzuszu i ucisk na żebra.... :-(
 
Sylwia_ 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #165  Wysłany: 2012-10-01, 11:54  


Witaj Agnes! Trzymam mocno kciuki za Was! Nawet nie wiesz, jak wielką terapią potrafią być posty, które czytam tu na forum. I cieszę się zarazem i płaczę, czytając historię innych. I jak oni przezywam to samo z moją mamą, której miesiac temu postawiono własnie wyrok - rak drobnokomórkowy z naciekami. Trzeba walczyć, za wszelką cenę! I dziękować za każdy dzień!
I fajnie, że jest tut tyle grup wsparcia na tym forum!
Serdecznie pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!
_________________
Kocham Cię mamo...
11.05.1957 - 23.07.2013
DRP - walczyłaś 11 miesięcy...

Na zawsze w naszych sercach
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group