1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-13, 23:55   Temat: Rak płuc u 81-latka
Rozszyfrujcie mi proszę wynik hist pat.Carcinoma microcellurare CD 56-dodatni; Chromoganina A-(+-); Cytokeratin AE/E3- ujemny; TTF-1 ujemny; CD 45-ujemny. Pomimo tego, że teść zmarł chcielibyśmy wiedzieć dokładnie dlaczego tak szybko. W karcie mamy też napisane, że prawdopodobnie zajety był też szpik i na to wskazują badania krwi ale ten typ histologiczny nie daje nam spokoju.
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-12, 12:26   Temat: Rak płuc u 81-latka
Niestety teść zmarł we wtorek o 17:15, wczoraj mieliśmy pogrzeb. choroba potoczyła się tak szybko, że nawet nie dała nam szans na podjęcie próby leczenia. W sumie chorował miesiąc, straszny to przeciwnik i nieobliczalny. Zbieramy się teraz do kupy, ale to potrwa :-(
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-07, 22:16   Temat: Rak płuc u 81-latka
Witam ponownie, napiszę krótko tylko co u nas. Od 28. grudnia teść na oddziale onkologii, miał dostać chemię, jednak po badaniu krwi i stwierdzeniu wysokiego CRP, podano antybiotyk. Niestety na zdjęciu wykonanym przy przyjęciu na oddział bardzo duży wzrost guza. W tk, które cały czas w dokumentacji szpitala, widoczny naciek na przełyk. Tyle wiemy. Stan chorego niestety bardzo się pogorszył i w tej chwili z powodu niewydolności oddechowej do chemii się nie kwalifikuje. Jutro prawdopodobnie będzie podjęta decyzja o przeniesieniu na oddział paliatywny, bo jak twierdzi doktor prowadząca do domu chyba nie będzie można wypisać. Dają do zrozumienia, że trzeba się przygotowywać do pożegnania niestety, bo guz rośnie w zastraszającym tempie. Więc czekamy do jutra, ale nie wygląda to dobrze. :-(
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Sabina1324

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 15517

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-26, 12:00   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-25, 18:44   Temat: Rak płuc u 81-latka
Witam ponownie. Teść gaśnie w oczach, właśnie wydolność oddechowa jest u nas problemem, bo już w tej chwili wspomaga się koncentratorem tlenu prawie cały czas. Apetyt na razie dopisuje, je to co lubi, ale nie widać, żeby nabierał sił. Po świętach ma jechać na oddział onkologii, ale nie jestem pewna, czy ktoś zechce mu podać jakąkolwiek chemię. obawiam się czy nie odeślą do domu z zaleceniem leczenia objawowego.
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-21, 18:59   Temat: Rak płuc u 81-latka
Dziękuję, za szybką odpowiedź. Tego się właśnie obawiałam, ale w oczekiwaniu na telefon od koordynatora co do dalszej drogi oraz informacji, że są już wyniki i opisy próbujemy jakoś wzmocnić teścia, żeby w razie propozycji leczenia był silniejszy. Dziękuję a odpowiedź, kiedy będą następne wyniki to dołączę i poproszę o radę . Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-12-21, 19:03 ]
Dodam jeszcze, że było już robione TK klatki piersiowej i głowy ale na opisy czekamy. Wycinki z bronchoskopii też odesłane na oznaczenie receptorów więc już są starania o uszczegółowienie tej zmiany w płucach. Na razie czekamy
  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-21, 17:45   Temat: Rak płuc u 81-latka
Załączam wypis ze szpitala, proszę o wypowiedź, czy jest jakaś szansa na leczenie w naszym przypadku



  Temat: Rak płuc u 81-latka
Sabina1324

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7270

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-18, 10:38   Temat: Rak płuc u 81-latka
Witam wszystkich. Na początek wspomnę tylko, że czytam to forum już ponad trzy lata. Na raka płuc chorował mój tatuś i właśnie wtedy zaczęłam szukać informacji i właśnie tu je znalazłam.Tato miał raka niedrobnokomórkowego płaskonabłonkowego, był leczony chemioterapią, tarcewą, a na trzecią ścieżkę wybrano mu winoreblinę. Niestety w pewnym momencie zabrakło dalszych możliwości, ale to od Was dowiedzieliśmy się o opiece HD, za którą jesteśmy wdzięczni. Na prawdę duże wsparcie. Ze stron tego forum wiedziałam czego się spodziewać kiedy był już nasz czas pożegnania, dlatego mogliśmy mu towarzyszyć 24/dobę i dlatego odchodził od nas otoczony bliskimi, czułością i utulony, bez bólu.
Teraz postanowiłam założyć wątek, bo raka drobnokomórkowego stwierdzono u mojego teścia. Czekamy jeszcze na opis histopatologiczny, jednak p.doktor na pulmonologii tak go wstępnie określiła. Teść miał wykonany tomograf klatki piersiowej, głowy i jamy brzusznej oraz bronchoskopię. Trafił do szpitala z zapaleniem płuc, w dokumentacji rak prostaty leczony od dwóch lat hormonalnie i pod kontrolą PSA 0,7. Dlatego podejrzewano ,że to jednak może przerzut, okazało się jednak co innego. Badania pokazują na razie tylko zmianę w płucach, reszta skanów czysta, jest jednak duży problem ponieważ, jak wspomniałam, Teść ma 81 lat, astmę i jakby na dokładkę jest uczulony na niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie mamy jeszcze dokładnej histopatologii więc nie zaproponowano jeszcze żadnego leczenia i tu moje pytanie, czy możemy liczyć na chemioterapię, bo zdaję sobie sprawę, że to jedyne skuteczne leczenie w tym podejrzewanym raku, i przede wszystkim, czy nawet jeśli ją zaproponują to się na nią zgodzić w tym przypadku? Martwi nas to, że teść jest słaby, szybko się męczy, może to jeszcze osłabienie po zapaleniu płuc, ale biorę pod uwagę też to, że choroba robi swoje. Dodam jeszcze, że w lutym było robione RTG i nie pokazało żadnych zmian, a Teść jest pod opieką por. pulmonologicznej ze względu na wspomnianą astmę i wtedy nic p. doktor nie zaniepokoiło. Podpowiedzcie jakie mogą być propozycje leczenia pacjenta tak obciążonego iw tym wieku. Wyniki wrzucę po wizycie u teściów, teraz proszę o wypowiedź, czy dla takich pacjentów jest leczenie , czy tylko zostanie nam czekać na pożegnanie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group