1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-09-11, 14:23   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Ja miałem stopień znaczny i całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, ale jak poszedłem na kolejną komisję to powiedziałem, że chcę stopień umiarkowany- on dopuszcza do pracy na specjalnych warunkach. Tylko tak jak napisała gabi30 papiery papierami a na dzień dzisiejszy nie nadaję się do pracy na etacie w zakładzie itp. Niestety mój stan zdrowia mi na to nie pozwala, a chciałbym pracować, tak jak kiedyś- tylko dziś, pozostaje to w sferze marzeń...i wspomnień.
Przecież praca jest bardzo potrzebna , bo ma się jakiś sens w życiu -to nie tylko kasa, ale droga do rozwoju, radości, stabilizacji finansowej i satysfakcji, a jak w życiu brakuje tego obszaru to depresja...


Czyli w moim przypadku pozostaje droga kombinacji i oszukiwania- dogadanie się z pracodawcą, że pracuje ale tylko "wirtualnie" ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-09-11, 11:26   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żabusia napisał/a:

Czy teraz wszystko rozumiesz Radi?

Rozumiem :) Wielkie dzięki dla Ciebie Żabusiu i oczywiście dla Mark za zaangażowanie i wyjaśnienie mi tej sprawy :) Teraz wszystko rozumiem, a dzwoniłem i nie umieli mi odpowiedzieć na moje pytania...
Odwiedzę jeszcze PFRON i dowiem się reszty.
Dziękuję
Pozdrawiam Was serdecznie :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-09-10, 13:11   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
OK. Dzięki za wskazówki. :)
ZUS wydał mi orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy z brakiem możliwości przekwalifikowania się na jakikolwiek zawód... czyli mimo tego orzeczenia nogę normalnie iść do pracy? A jak przejdę badania lekarskie? Przecież jak idzie siędo nowej pracy to trzeba przejść badania?
Czy nie będzie takiej sytuacji, że w Zu-sie powiedzą - "jak pan mógł wykonywać pracę skoro jest pan całkowicie niezdolny do pracy? "
Oczywiście mogę iść do pracy, ale są dni , że nie mam siły wstać z łózka, cokolwiek zrobić, bo już jestem zmęczony... Dochodzą do tego silne bóle w okolicy barku, pod pachą , które promieniują na łopatkę-oraz bóle przebijające - te są najgorsze, bo wtedy jestem wyłączony z jakiejkolwiek aktywności. Zażywam lek i czekam aż przestanie boleć.
Mógłbym pracować jedynie w domu -np. parę godzin dziennie w miarę możliwości... na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie i nie czuję się na siłach, żeby chodzić codziennie do pracy- pomimo dobrych chęci, na pewne sprawy nie mam wpływu.
Jak byłem zdrowy to mogłem zasuwać i po 12- 16 godzin na dobę ;)

Jeszcze jedno- czy 1/4 etatu liczy się do stażu pracy?
Pozdrawiam
Radi :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-08-26, 18:23   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witajcie :)
Zaglądnąłem tutaj , bo też szukam pomocy w sprawie renty.
ZUS nie chce przyznać mi renty ponieważ, nie mam wypracowanego okresu składkowego, brakuje mi 13 miesięcy by mieć te pełne 5 lat okresów składkowych w ostatnim 10-cio leciu.
Niestety w wyniku tych nakładających się na siebie czynników mam niesprawną prawą rękę...:( Nie mogę pracować , bo ZUS orzekł całkowitą niezdolność do pracy, renty nie mam , bo zabrakło mi lat pracy... Po prawie rocznej walce z ZUS-em :trtd: i to na szczeblach odwoławczych do samego prezesa ( cztery odwołania od decyzji ZUS) zapadła ostateczna decyzja prezesa o nie przyznaniu mi renty w drodze wyjątku :uuu:
I tak oto Państwo Polskie dba i wspiera swoich obywateli.
Kilka lat temu jak byłem zdrowy i prowadziłem firmę to chętnie i z radością co miesiąc płaciłem ZUS-owi 1100zł/miesiąc a jak raz zalegałem 30zł to postraszyli mnie komornikiem i windykacją długu wraz z odsetkami :hehe:
Obecnie wydali mi orzeczenie o całkowitej niezdolności do jakiejkolwiek pracy z brakiem możliwości przekfalifikowania się na inny zawód i bez możliwości otrzymywania renty. To powiedźcie mi jak mam odpracować te 13 brakujące miesiące by ZUS zatwierdził je do lat pracy i wypłacił rente :?: Czy to nie jest absurd :?:
Tak to w skrócie wygląda...
Macie jakieś pomysły co mam zrobić, ale uczciwie ( wiem ,że można okraść bank) :?: a zaznaczam, że byłem już we wszystkich możliwych instytucjach MOPS, Caritas, Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Centrum Świadczeń. Nigdzie nie otrzymałem pomocy, bo przekraczam miesięczny limit finansowy na członka rodziny :!: Nie biorąpod uwagę, że spłacamy kredyt, kupujemy pieluchy dla małej Mi, jedzenie, ubrania, opłaty za mieszkanie- zresztą sami wiecie...
Nawet wystąpiłem w filmie który niebawem się pojawi ( ale cel i intencje tego filmu są inne)
Czy są jakieś fundacje, które wsparły, by moją rodzinę finansowo :?:
Co ja mam począć :?: Pytam wszystkich którzy przeczytali moje wypociny...
Pozdrawiam Was serdecznie z Opola :-D i póki żyję będę w tym miejscu pisał o "mojej walce o życie"
Radek
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-19, 00:01   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mark napisał/a:
Sprawy o rentę mają tzw. kasacyjny charakter.

To dla mnie pocieszająca i pełna nadziei wiadomość, gdy zawiodą standardowe metody odwoławcze, to zawsze mogę skorzystać z tego prawa o którym piszesz :)
Dzięki za informacje :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-17, 19:51   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Radi
Czy do dokumentów składanych do ZUS załączyłeś zaświadczenie z Urzędu Pracy? Jeśli nie to wyciągnij takie zaświadczenie i dołącz do tych złożonych w ZUS. Próbuj.

Dzięki za odzew :)
Właśnie dzisiaj byłem w Urzędzie Pracy i złożyłem wniosek o potwierdzenie okresów bezrobocia. Tylko ,że ja nie miałem prawa do zasiłku i byłem zarejestrowany jako bezrobotny przez trzy lata.
Napiszę odwołanie od decyzji ZUS i dołączę te dokumenty, napiszę o efektach...
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-16, 22:35   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Joasia51 napisał/a:
Dzisiaj przyszła decyzja odmowna z ZUS. Mąż nie dostanie renty ponieważ w ostatnim 10-leciu przepracowal 4 lata i 10 miesięcy. Zabrakło mu ...2 miesięcy. Z czego mamy żyć??
Czy ktoś może mi powiedzieć do kogo mam pisać o rentę wyjątkową. ? Wiem, że coś takiego jest.

Witajcie :)
Jestem w podobnej sytuacji i też dostałem odmowną decyzję o rencie z ZUS-su, zabrakło mi 1,5 roku do tych 5 lat. Byłem przez ten czas zarejestrowanym bezrobotnym bez prawa do zasiłku. Nie wiem co robić w tej sprawie? Mam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, gdyby Zus brał pod uwagę np. okres 13 lat przed zaistnieniem niezdolności do pracy to spokojnie dostałbym rentę, bo mam ponad 5,5 lat okresów składkowych, ale w myśl przepisów liczą się tylko 10 lat wstecz.
Gdzie i ja można się odwołać w tej sprawie?? Proszę o pomoc...
Pozdrawiam :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Radi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299044

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-12-25, 14:45   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Gdyby ktoś z Was potrzebował pomocy w Opolu , rady odnośnie lekarzy pracujących w CO w Opolu czy jakiekolwiek inne pytania to bardzo chętnie pomogę. Piszcie na PM
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group