1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
MaFi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300478

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-19, 11:53   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
"lekarz nie powinien wypisać zwolnienia choc czasem piszą.Zgłaszasz do kadr, możesz nawet dołączyć ksero na poświadczenie, że starasz się o świadczenie rehabilitacyjne i jest to na razie do czasu komisji nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. potem po komisji Ci wyrównają." to znalazłam na stronie www.kady.pl

Pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
MaFi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300478

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-18, 20:36   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Z tego co się orientuję to czy się czeka na komisję na rentę czy na świadczenie rehabilitacyjne to okres po zakończeniu chorobowego jest u pracodawcy usprawiedliwiony tylko niepłatny. To znaczy jeżeli dostaniesz rentę ZUS spłaci Ci za ten czas jeżeli nie dostaniesz to masz to usprawiedliwione ale niezapłacone. Tak mi to wytłumaczono.

Ale może wypowie się ktoś kto się bardziej na tym zna.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
MaFi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300478

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-18, 12:37   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Teraz wszystko rozumiem i dziękuję za tak obszerne wyjaśnienia!

Pozdrawiam ciepło :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
MaFi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300478

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-17, 22:47   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Tak chodzi tu o świadczenie pielęgnacyjne z pomocy społecznej ale właśnie nie chodziło o zarobki bo siostra nie pracuje ma tylko 3hektary ziemii. Jeżeli będzie miała tę decyzję to rzepiszę tu jutro.

Szwagier ma złożone dokumenty do ZUS-u na rentę ale jeszcze nie dostał na komisję.
absenteeism napisał/a:
Może szawgier ma orzeczenie z komisji lekarskiej do spraw orzekania o niepełnosprawności?

Tak. Orzeczono znaczny stopień niepełnosprawności. Podobno to znaczy I grupa niepełnosprawności.

Dzięki za info.
Pozdrawiam ciepło

[ Dodano: 2010-03-18, 09:00 ]
Sprawdziłam na decyzji i tak właśnie pisze jak napisałam wcześniej. Wiecie coś na ten temat?

Pozdrawiam :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
MaFi

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 300478

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-17, 20:39   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witajcie dziewczyny!
Moja siostra nie pracuje i złożyła wniosek o zasiłek pielęgnacyjny(szwagier ma raka płuc i wyciete 2 płaty prawego płuca- stopień niepełnosprawności znaczny).Decyzję dostała odmowną bo POZOSTAJĄ W ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIM!

A co to ma do rzeczy??To co obca osoba ma się nim zająć a nie własna żona??

Złożyła odwołanie do jakiegoś konsylium(tak jej poradziła pani z opieki społecznej).
Wiecie może o co tu chodzi??

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group