1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak T2a
Krzysiek112

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29149

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-04, 01:13   Temat: Czerniak T2a
Dzień dobry, wydaje mi się że powinna być reoperacja z usunięciem blizny, poszerzenia marginesu cięcia do 2 cm i pobraniem biopsji aspiracyjnej cienkoiglowej (bac) z węzła wartownika.
Pozdrawiam
  Temat: Wynik badania histopatologicznego - nowotwór żołądka
Krzysiek112

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4246

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-01, 23:48   Temat: Wynik badania histopatologicznego - nowotwór żołądka
myślę, że macie ogromne szczęście (cud!), w końcu przypadkiem odkryto i w całości usunięto :) Śmiem twierdzić, że pacjent nie nadaje się do Glivecu - myślę, że nie ma takiej potrzeby :) upewnijcie się z resztą u doświadczonego onkologa :)
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Krzysiek112

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20104

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-31, 22:43   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Witaj, wszystko zależy od wyników hist-pat. Jeśli jest to miejscowy naciek raka szyjki macicy, na odbytnice - to tak jest to sytuacja bardzo poważna i zaawansowana. Jeśli jest to pierwotny guz odbytnicy (wzrost CEA), sytuacja będzie wyglądała lepiej. Poczekajcie za hist -pat.
  Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
Krzysiek112

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-29, 00:12   Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
Witaj, choroba wrzodowa nie powoduje zwiększenia krwanien z dróg rodnych. Czy to jest na pewno krwawienie czy może plamienie? Ginekolog wykluczył PCOS? Leki zapisane przez ginekologa możesz brać nadal. Jeśli chcesz możesz spróbować na żołądek pantoprazozu/omeprazolu w dawce 20-40mg rano, pół h przed śniadaniem do czasu wizyty u gastrologa, dostaniesz bez recepty tyle że droższe niż na rp. Na wzdęcia Espumisan w dawce min.160 trzy razy dziennie - takie dawki dopiero pomagaja. Na zaparcia spróbuj Ulgix laxi. Jakie masz BMI? Często niedożywienie powodują zaburzenia hormonalne. Wyniki TSH nie są poprawne dla Twojego wieku, powinny być poniżej 2.4, idź do dobrego endokrynologa, zrobi USG tarczycy, może masz Hashimoto jak duża część dziewczyn w Twoim wieku. Trzymaj się!
  Temat: terapia hormonalna
Krzysiek112

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-13, 21:49   Temat: terapia hormonalna
Szanowna Pani, nowotwór o którym Pani pisze jest estrogenozalezny. Estrogeny to hormony produkowane m.in. przez jajnik, odpowiadające za prawidłowy cykl miesiączkowy itd. Brak jajników powoduje zmniejszenie ilości estrogenów, przez co wystapienie objawów menopauzy, ale i brak możliwości pobudzania nowotworu do dalszego rozwoju, bo brak stymulacji hormonalnej. Zwiększenie ilości estrogenów np. Poprzez hormonalna terapia zastępcza powoduje pogorszenie rokowania w związku z nowotworem. Nie jestem kobietą, nie miale menopauzy a więc nie stosowalem herbatek na menopauze, ale jeśli by miały one działać powinny być z fitoestrogenem (najczęściej pochodzenia sojowego) nie wiem czy tak jest... Ale tylko takie by działały z medycznego punktu widzenia... Powtarzam, takie mogą pogarszać rokowanie. Do decyzji lekarza. Lek który Pani dostaje w zastrzykach to progesteron - to nie on powoduje objawy menopauzy. Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: pomocy w wyniku
Krzysiek112

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6697

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-03-26, 23:08   Temat: pomocy w wyniku
Dzień dobry,
nowotwór nerki o którym Pani wspomniała jest dość rzadki (nawet bardzo...) z tego powodu nie ma wielu sprawdzonych metod leczenia (chociażby próby chemioterapii). Leczenie przeciwbólowe to podstawa, jeśli chory jest na morfinie i nadal odczuwa ból to należy dawki zwiększać aż do jego kontroli - pod okiem specjalisty (dawki mogą wzrastać nawet o 50% - i jest to normalne). Wskazane byłoby żywienie dożylne. Każda inna pomoc zależna od stanu pacjenta - tylko pod okiem specjalistów.
  Temat: Rak jajnika - poszukiwanie mechanizmów
Krzysiek112

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-23, 16:19   Temat: Rak jajnika - poszukiwanie mechanizmów
1. Przysadka kontroluje jajniki. Ale to nie jest takie proste... Trzeba by to rozwijać a rozwijać.
2. Jeżeli przysadka kontroluje jednak pracę jajników przez wytwarzanie hormonu folikulotropowego to w przypadku kobiety która wchodzi w okres menopauzy (tej naturalnej) działa jak organ NADRZĘDNY nad jajnikami.
- następuje sprzężenie zwrotne dodatnie
Zakładam że musi mieć zakodowane że w pewnym wieku produkcja estrogenów jest wygaszana.
- następuje wyczerpanie jajeczek -> zmniejszenie estrogenów
ale jako organ NADRZĘDNY cały czas ma zakodowane NALEŻY ZMNIEJSZAĆ POZIOM ESTROGENU.
- poprostu przestaje pracować - tak samo jak w przypadku antykoncepcji
Można powiedzieć że podwyższony poziom estrogenu blokuje przysadkę i jej decyzję ZMNIEJSZAĆ ESTROGEN zwiększając hormon folikulotropowy.
- zupełnie nie tak :D egzogenny hormon zmniejsza produkcje FSH, dajac mało endogennego bo jest duzo egzo... gospodarka hormonalna nie jest taka prosta - polecam najpeirw zrozumiec fizjologie a pozniej przejsc do patofizjologii :)

W tym momencie wysyłają sygnał NISZCZ i do gry wchodzą komórki rakowe które mają powstrzymać produkcję estrogenu z jajników.
Nie wiem skąd zostało wzięte to stwierdzenie?? Matko kochana :) tak się nie dzieje - poprostu jajniki przestaja działać. Estrogeny a rak, z pewnością chodzi o rak jajników? :) doczytaj... jeśli natomiast pojawił się on w rodzinie raczej nie jest spowodowany HTZ a innymi czynnikami ? Geny?

Było zadane tyle pytan, ze nie wiem czy chociaż coś Ci odpowiedziałem tak jak chciałeś/łaś.
  Temat: Wodobrzusze
Krzysiek112

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8992

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-22, 23:39   Temat: Wodobrzusze
Marzena ma rację. Spironolakton najpierw później po kilku godzinach furosemid albo torasemid - jak wolicie.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Krzysiek112

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4447

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-10-22, 23:34   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Możecie spać spokojnie o nerkę - rak jasnokomorkowy nerki stwierdzony z 30% martwica, określenie stanu jako pT1a że guz miał mniej niż 4cm, a dalej bez nacieczenia okolicznych tkanek i torebki otaczającej nerkę, stwierdzono również torbiel prosta - nie znacząca dla stanu zdrowia oraz cechy przewlekłego zapalenia nerki. Tkanka tłuszczowa oraz wnęka nerki bez nacieku nowotworowego. Głowa do góry!
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Krzysiek112

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7780

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-22, 23:18   Temat: Prośba o interpretację wyników
Ją myślę, że warto wybrać się do poradni genetycznej - tam jest bardzo dobra diagnostyka. Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.
  Temat: Rak nerki z nabłonka cewek zbiorczych / sarkomatoidalny ?
Krzysiek112

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5470

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-10-22, 23:15   Temat: Rak nerki z nabłonka cewek zbiorczych / sarkomatoidalny ?
Sytuacja jest poważna. Sutent wydaje się ciekawszym rozwiazaniem, bo dotyczy pacjentów z chorobą nerek i przerzutami. A później chemia. Rozwarcie lepszą formę dla Was. Decyzja oczywiście jest indywidualnia.
  Temat: Wodobrzusze
Krzysiek112

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8992

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-22, 00:11   Temat: Wodobrzusze
Witaj, wodobrzusze jest (najczęściej) objawem niewydolności wątroby... Rokowanie jest dla każdego pacjenta indywidualne.
  Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Krzysiek112

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10897

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-08, 21:45   Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Witaj, skoro jest to wieloletni palacz, wczesny naciek i brak możliwości leczenia chirurgicznego - skłaniałoby się jako charakterystyka raka drobnokomórkowego płuca. Rak ten mimo bardzo dobrej odpowiedzi na chemioterapię ma złe rokowania, średnia przeżycia to mniej niż rok. Oczywiście, jeśli to jest ten nowotwór. Myslę, że wszyscy czytelnicy, wraz ze mną wierzą - że będzie to inny rodzaj i rokowanie będzie bardziej pomyślne.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak odbytnicy z przerzutem na wątrobę
Krzysiek112

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11557

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-05, 23:14   Temat: Rak odbytnicy z przerzutem na wątrobę
Przepraszam, masz rację - źle to napisałem.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-10-06, 18:20 ]
;)
  Temat: Rak odbytnicy z przerzutem na wątrobę
Krzysiek112

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11557

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-05, 19:55   Temat: Rak odbytnicy z przerzutem na wątrobę
Niektóre rodzaje chemi są hepatotoksyczne... Sprawdzcie ALAT, ASPAT to zobaczycie czy watroba pracuje dobrze. A żadnym hepatilem czy czymś innym bólu nie zmniejszycie... Nie wiem jak mogę jeszcze pomóc.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group