1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15661

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:54   Temat: Rak nerki chromofobowy
Tak zawroty pojawiły się 20 czerwca, 27 dostałam Polvertic 24 i po 2 dniach ustąpiły ale przed badaniem znów wróciły ( ale to chyba nerwy przed badaniem ). Badanie było w piątek a w sobotę pojawiło się cierpnięcie twarzy,ból tępy rozpierający w skroniach, ból oczu przy ruszaniu, rozdygotanie i wewnętrzny niepokój. Dziś jest trochę lepiej ale wzięłam Modafen bo wygląda mi to na zatoki, jest lepiej ale wciąż coś nie tak ( rozdrażnienie i lekki ucis w skroniach nadal jest, zawroty trochę ustępują ). Co do zawrotów głowy to internistka podejrzewała błędnik, laryngolog też tak obstawiał a neurolog skierował na MRgłowy. Bardzo dziękuję za pomoc.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15661

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:39   Temat: Rak nerki chromofobowy
Od czasu wykonania badania mam takie dziwne cierpnięcie skóry głowy a głównie twarzy i tępe pobolewanie w skroniach oraz lekkie zawroty. Nie wiem czy to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi ? Czy badanie celowane to amiografia ?
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15661

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:29   Temat: Rak nerki chromofobowy
To jest wynik badania rezonansem magnetycznym z kontrastem, badanie głowy.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15661

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:15   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witam
Bardzo proszę o łopatologiczną interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Badanie wykonane z powodu zawrotów i bólu głowy.

Opis badania
W obrębie przysadki mózgowej ognisko 6x3 mm nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - torbiel ? Obraz do weryfikacji w badaniu celowanym na przesadkę mózgową.
Miernego stopnia zaniki korowe w obu okolicach czołowych.
Po za tym struktury mózgu i tylnej jamy czaszki bez zmian, bez zaburzeń dyfuzji i patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nie poszerzony, symetryczny bez przemieszczeń.

Czy ta sytuacja wymaga szybkiej interwencji ?
Będę niezmiernie wdzięczna za przetłumaczenie wyniku.
  Temat: Zmiana w tarczycy
Kate1906

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4528

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-01, 15:25   Temat: Zmiana w tarczycy
Witam
Endokrynolog zlecił dokładniejsze badanie USG o to wynik :

Tarczyca prawidłowej wielkości, typowej lokalizacji, ruchoma, elastyczna. W lewym płacie uwidoczniono drobny guzek 5x3 mm ze zwyrodnieniem torbielowatym. Poza tym echogeniczność miąższu i echostruktura prawidłowe. Badanie kolorowym Doplerem i Doplerem mocy nie wykazało nadmiernych przepływów naczyniowych.
Prawy płat 48x15x14,5 mm - objętość 5,6ml, lewy 46x14x13.5 mm - objętość 4,6ml. Grubość cieśni 2 mm. Tchawica bez zwężeń i przemieszczeń.
Nie znaleziono powiekszonych węzłów wokół tarczycy.

Proszę o radę czy przy takim wyniku można poczekać ok 4 miesiące na państwową wizytę czy lepiej iść prywatnie w możliwie najbliższym terminie ?

Z góry dziękuję za pomoc.
  Temat: Zmiana w tarczycy
Kate1906

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4528

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-01, 23:31   Temat: Zmiana w tarczycy
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Temat: Zmiana w tarczycy
Kate1906

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4528

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-01, 21:19   Temat: Zmiana w tarczycy
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, mam szczerą nadzieję, iż ta zmiana nie jest powiązana z rakiem nerki.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-08-01, 21:26 ]
Moim zdaniem praktycznie na pewno zmiana ta jest niezależna od raka nerki.

  Temat: Zmiana w tarczycy
Kate1906

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4528

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-01, 17:36   Temat: Zmiana w tarczycy
Witam
W dniu dzisiejszym odebrałam wynik USG tarczycy i mocno się zaniepokoiłam. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku :

Uwidoczniono dwupłatowy gruczoł tarczowy położony typowo, niepowiększony.
Echogeniczność miąższu gruczołowego jednorodna.
W płacie lewym uwidoczniono zmianę ogniskową hipoechogeniczną o średnicy ok. 5 mm.
W płacie prawym zmian ogniskowych nie uwidoczniono.

Bez patologicznych węzłów chłonnych

Wskazania:
Weryfikacja ze stanem klinicznym i wynikami badań, dokładne badanie z oceną morfologii i unaczynienia zmiany, TSH

Dodam, że TSH mam prawidłowe a guzek tarczycy ma moja mama i miał dziadek.

W poniedziałek wybieram się na urlop i nie wiem czy go nie odwołać ?
  Temat: Rak pecherza moczowego
Kate1906

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 13747

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-06-01, 23:16   Temat: Rak pecherza moczowego
W szpitalu leżała ze mną 66 letnia Pani z rakiem pęcherza G3. Walczy z nim już 9 lat i u niej stosują wlewki BCG z powodzeniem ale faktycznie otrzymała je dopiero po wznowie. Życzę powodzenia w walce z chorobą.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Kate1906

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 66052

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-27, 22:45   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do trzustki
Kate1906

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 65902

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-26, 22:30   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do trzustki
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Zmiany w nerkach
Kate1906

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18118

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-22, 15:03   Temat: Zmiany w nerkach
Andzia159,
Niestety Warszawa ale naprawdę warto, badanie USG j.brzusznej trwa prawie godzinę i jest bardzo dokładne.

[ Dodano: 2013-05-22, 15:04 ]
Może uda Ci się znaleźć dobrego radiologa w twojej okolicy popytaj onkologów.
  Temat: Guz nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24253

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-22, 14:40   Temat: Guz nerki
Elsie to jasne, że każdy inaczej przechodzi stan po operacji. Ja może troszkę Cię nastraszyłam ale to w dobrej wierze bo czasem lepiej spanikować niż coś przegapić. Bardzo się cieszę, że to tylko onkocytoma. Życzę dużo zdrowia dla męża i spokoju ducha dla Ciebie.
  Temat: Guz lity nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41794

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-22, 14:31   Temat: Guz lity nerki
Dobrze by było aby jakiś dobry radiolog dokładnie przejrzał płytkę z TK bo ja przed operacją miałam TK i lekarz opisał zauważył tylko guz nerki i torbielkę na wątrobie. W kwietniu byłam na USG u super dokładnego lekarza i tu niespodzianka zmiana na wątrobie 2,5 cm - szok i strach, lekarz sprawdził dla porównania płytkę z TK i okazało się, że ta zmiana już tam była. Wniosek - wynik TK czy USG jest w bardzo dużym stopniu zależny nie tylko od aparatury a głównie od lekarza opisującego. Dziwne to widmo i lepiej to dokładniej sprawdzić. Pozdrawiam i trzymam kciuki
  Temat: Guz lity nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41794

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 11:07   Temat: Guz lity nerki
Ja najpierw miałam też przypadkowe USG i nie jasny wynik. Skierowano mnie na TK j.brzusznej a potem urolog jeszcze kazał zrobić Rtg kl.piersiowej. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o TK j.brzusznej i kl.piersiowej w jednym badaniu bo na pewno bym je zrobiła (zawsze lepiej minimalizować napromieniowanie a TK jest dokładniejsze od Rtg).
Rtg kl.piersiowej jest wskazane aby wykluczyć ewentualne przerzuty a tego jak na razie nie można stwierdzić. Dobrze jest mieć wyniki wszystkich badań.
Czuję się dobrze, rokowania dobre ale tego nie można dokładnie przewidzieć, stadium Ia > 4 cm, II stopień złośliwości, typ chromofobowy.
Zapraszam na mój wątek.
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group