1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki chromofobowy
Autor Wiadomość
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2013-03-01, 21:49  


Proszę o radę
Obecnie mam anginę ropną ( poczęstowała mnie nią córeczka ). Bardzo zaniepokoił mnie jednak ból okolicy lędźwiowej. Lekarz po badaniu wyczuł dwa luźno przemieszczające się guzki po obu stronach. Podejrzenie tłuszczaka ale dostałam skierowanie na USG aby to potwierdzić. Pamiętam, że jakieś 9 lat temu jak miałam anginę to też czułam podobny ból i troszkę słabszy występuje przy infekcjach oraz w środku cyklu miesięcznego. Nigdy jednak się nad tym nie zastanawiałam. W obecnej sytuacji jestem przerażona, że może to mieć związek z guzem nerki.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-02, 08:17 ]
Jedyna sensowna rada, jaka przychodzi mi na myśl, to wizyta u lekarza i wykonanie zaleconych badań.

 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #17  Wysłany: 2013-03-06, 19:20  


Witam
Bardzo dziękuję za radę.
Dziś przy okazji USG córeczki poprosiłam lekarza o USG wcześniej wspomnianych guzków. Mają po ok 10,3 mm i według radiologa wyglądają na włókniaki gdyż tłuszczaki mają inną barwę. Zalecił kontrolę przy każdym USG jamy brzusznej. Troszkę się uspokoiłam ale wciąż boję się, czy może to mieć jakiś związek z rakiem nerki.

Pozdrawiam
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #18  Wysłany: 2013-04-03, 20:57  


Witam
Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku USG

"W miąższu bocznej lewej części segmentu II wątroby ujawnia się lita owalna izo- i nieznacznie hyperechogenna zmiana ogniskowa o wymiarach 25 mm x 17 mm x 16 mm, która nieznacznie uwypukla torebkę przedniej części segmentu. Guzek ten nie wykazuje wzmożonego unaczynienia. Obraz ten może odpowiadać naczyniakowi. Ponadto torbiel o średnicy 5 mm w bocznej prawej części segmentu II wątroby. Pozostały miąższ bez innych zmian."

To było bardzo dokładne USG. Poprzednie robione ok 1 miesiac temu nie wykazało takiej zmiany, również tomografia robiona w listopadzie 2012 roku. Czy mogła być ta zmiana nie zauważona czy też jest to przerzut z nerki ?

Pozostałe narządy jak i nerka po NSS są w porządku.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #19  Wysłany: 2013-04-04, 09:02  


Kate1906 napisał/a:
Czy mogła być ta zmiana nie zauważona czy też jest to przerzut z nerki ?

Moim zdaniem raczej pierwsza z możliwości, za czym może przemawiać np.:
- izoechogeniczność zmiany (echo nie różniące się od otoczenia) lub nieznaczna hiperechogeniczność,
- brak wzmożonego unaczynienia, spotykanego w guzach nowotworowych,
- opinia lekarza opisującego tę zmianę jako możliwy naczyniak,
- korzystne czynniki rokownicze usuniętego nowotworu (typ chromofobowy, niskie zaawansowanie).

To wszystko oczywiście nie przesądza, że przerzut jest wykluczony, ale moim zdaniem ogranicza prawdopodobieństwo tego.
Ostateczna interpretacja tego wyniku, także w tym aspekcie, należy do Twojego lekarza.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #20  Wysłany: 2013-04-04, 12:36  


Bardzo dziękuję za pomoc. Lekarz radiolog obiecał, że do końca tygodnia przejrzy płytkę z ostatniej tomografii i sprawdzi czy ta zmiana nie została pominięta.
Pozdrawiam
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #21  Wysłany: 2013-04-06, 21:00  


Dziś otrzymałam bardzo pocieszającą informację, że na CT zmiana była widoczna tylko jej nie opisano. Według radiologa to nie jest nic poważnego. Mam tylko pytanie czy trzeba zrobić nową tomografię czy złożyć reklamację i prosić o ponowny opis z uwzględnieniem tej zmiany ( ta tomografia była robiona 4 miesiące temu ) ?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #22  Wysłany: 2013-04-06, 22:33  


Poprawiony (uzupełniony) opis do tamtego TK tak czy inaczej warto mieć, więc lekarz powinien Wam go wydać.

Nowe TK: wobec dobrych dotychczasowych wyników jest chyba trochę zbyt wcześnie na to,
z tego powodu lekarz może Wam nie chcieć dać skierowania;
w takim razie próbowałbym rozmawiać na temat skierowanie na takie badanie za jakiś czas, np. za kolejne 3-6 m-cy.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #23  Wysłany: 2013-04-07, 21:00  


Dziękuję, jutro postaram się dodać opis tego USG tak dla uzupełnienia wątku.

Bardzo gorąco pozdrawiam.
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2014-07-16, 16:15  


Witam
Bardzo proszę o łopatologiczną interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Badanie wykonane z powodu zawrotów i bólu głowy.

Opis badania
W obrębie przysadki mózgowej ognisko 6x3 mm nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - torbiel ? Obraz do weryfikacji w badaniu celowanym na przesadkę mózgową.
Miernego stopnia zaniki korowe w obu okolicach czołowych.
Po za tym struktury mózgu i tylnej jamy czaszki bez zmian, bez zaburzeń dyfuzji i patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nie poszerzony, symetryczny bez przemieszczeń.

Czy ta sytuacja wymaga szybkiej interwencji ?
Będę niezmiernie wdzięczna za przetłumaczenie wyniku.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #25  Wysłany: 2014-07-16, 16:25  


Oprócz wykonania badania rezonansem magnetycznym (właśnie to badanie wykonuje się w diagnostyce celowanej, czy już wystawiono skierowanie?), wynik nie budzi niepokoju.

Deficyty korowe spowodowane mogą być wieloma czynnikami - alkohol, infekcje bakteryjne, toksyny, urazy. Pozdrawiam.
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #26  Wysłany: 2014-07-16, 16:29  


To jest wynik badania rezonansem magnetycznym z kontrastem, badanie głowy.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #27  Wysłany: 2014-07-16, 16:34  


Kate,
teraz wykonane zostanie jak sądzę MR z kontrastem celowane - konkretnego obszaru mózgu - przysadki.
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #28  Wysłany: 2014-07-16, 16:39  


Od czasu wykonania badania mam takie dziwne cierpnięcie skóry głowy a głównie twarzy i tępe pobolewanie w skroniach oraz lekkie zawroty. Nie wiem czy to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi ? Czy badanie celowane to amiografia ?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #29  Wysłany: 2014-07-16, 16:39  


Proszę:

http://gdzierezonans.pl/r...sadki-mozgowej/

[ Dodano: 2014-07-16, 16:43 ]
Zawroty i ból jak rozumiem pojawiały się przed wykonaniem badania i stąd skierowanie.
 
Kate1906 


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #30  Wysłany: 2014-07-16, 16:54  


Tak zawroty pojawiły się 20 czerwca, 27 dostałam Polvertic 24 i po 2 dniach ustąpiły ale przed badaniem znów wróciły ( ale to chyba nerwy przed badaniem ). Badanie było w piątek a w sobotę pojawiło się cierpnięcie twarzy,ból tępy rozpierający w skroniach, ból oczu przy ruszaniu, rozdygotanie i wewnętrzny niepokój. Dziś jest trochę lepiej ale wzięłam Modafen bo wygląda mi to na zatoki, jest lepiej ale wciąż coś nie tak ( rozdrażnienie i lekki ucis w skroniach nadal jest, zawroty trochę ustępują ). Co do zawrotów głowy to internistka podejrzewała błędnik, laryngolog też tak obstawiał a neurolog skierował na MRgłowy. Bardzo dziękuję za pomoc.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group