1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-13, 14:13   Temat: Rak trzustki
Tak mi przykro... nie spodziewałam się dziś od Ciebie takiej wiadomości. Towarzyszyłaś i wspierałaś Ciocię w tej strasznej chorobie, nie wszystkich na to stać. Jesteś dzielna i wielka, tak jak Twoja Ciocia. Dobrze, że nie cierpiała. Śpi, jest w lepszym świecie. Ściskam Cię Lucy bardzo mocno.
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-13, 12:34   Temat: Rak trzustki
Lucy, trzymam za Was, trzymaj proszę za mnie.... zaczynamy chyba tę samą drogę
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-29, 22:49   Temat: Rak trzustki
Mój tata pił Nestle Resource i Glutaminę (to na tkankę mięśniową) - zalecone przez naszą panią dietetyk - teraz pewnie do nich wrócimy, bo przez ostatnie sensacje waga trochę spadła, a one są bardzo kaloryczne i przewidziane dla pacjentów onkologicznych właśnie.
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-14, 11:54   Temat: Rak trzustki
Kurczę u mojego taty też wystąpiła neutropenia w drugim cyklu, była przerwa we wlewie, ale tata dostał sterydy i zadziałało. Szpik się odbudował na tyle, że można było dać kolejne wlewy. Teraz tata regularnie bierze te sterydy, więc chyba są możliwości żeby wzmocnić chorego. Walczcie koniecznie.
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-13, 00:35   Temat: Rak trzustki
Lucy, a może warto szukać, może silniejsza chemia? Trzeba szukać. Nie poddawać się. Tym bardziej, że ciocia jest w dobrym stanie, z tego co piszesz. To musi być dla niej szok, że nie ma dalszego leczenia..... i jak tu człowiek ma walczyć, skoro pozbawia się go jakiejkolwiek nadziei??? nie godzę się z tym.... ściskam mocno!

[ Dodano: 2013-12-13, 00:38 ]
Czytałam gdzieś (link do artykułu był tutaj na forum), że na jakąś panią, która miała raka trzustki i przerzut na wątrobę, pierwsza chemia nie podziałała, choroba postępowała, a jak podali jej cisplatynę, to guzy się zmniejszały. Może tego trzeba spróbować. Na pewno nie można się poddać.
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-21, 17:39   Temat: Rak trzustki
Lucy, też jestem ciekawa odpowiedzi na Twoje pytanie, bo u mojego taty podobnie, marker wzrósł w trakcie chemii do 2000 (a wcześniej był ok. 600), ostatnio dwa razy były badania i stoją w miejscu.... jakaś to pociecha, ze nie rosną, ale chciałoby się, żeby jednak spadały.... przyłączam się więc do Twojego pytania, jeśli mogę. Pozdrawiam Cię serdecznie. (U nas TK za tydzień...)
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 23:38   Temat: Rak trzustki
Lucy, u nas w drugim cyklu tata miał pierwszy wlew, potem, tydzień później drugi, a przy trzecim nie dostał bo miał słabe wyniki (neutropenia). Ale przyjechaliśmy na kolejny tydzień i tak jak pisałam na moim wątku, dostał trzeci wlew (po tygodniowej przerwie na regenerację szpiku). Tak więc zakończyliśmy w pełni drugi cykl (3 wlewy). Teraz ponownie przerwa i za 2 tyg rozpoczynamy trzeci cykl po 3 wlewy co tydzień. Sprawdźcie to, bo może jakaś pomyłka nastąpiła w terminach? pozdrawiam!
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-08, 10:47   Temat: Rak trzustki
Lucy, sprawdzę co mój tata dostał tydzień temu i dam Ci znać - nie podano mu chemii z powodu neutropenii, dostał jakieś sterydy i dziś ma już kolejny wlew bo wyniki bardzo dobre
  Temat: Rak trzustki
Iwonka1

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-17, 14:32   Temat: Rak trzustki
Lucy, mój tata dostaje gemzar i jak czytałaś mój wątek, to naprawdę dobrze to znosi. Dziś rozpoczęliśmy kolejny cykl (drugi z sześciu). Mam nadzieję, że będzie dobrze. Żywienie bardzo wazne, potwierdziła nam to dziś pani od chemii. Tata pije też takie preparaty wzmacniające - NESTLE RESOURCE 2.0 FIBRE - zalecone przez panią dietetyk. Może skonsultuj czy ciocia mogłaby i czy powinna pić coś takiego. Konieczne u nas też enzymy trzustkowe (Kreon) i probiotyki. ściskam i trzymam kciuki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group