1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-03, 21:23   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Jakie badania moga mi jeszcze zlecic?
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-03, 21:00   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
a jakie leczeie mnie czeka ? i zy mam szanse na opanowanie choroby dodam ze mam 42 lata
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-03, 20:26   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ale dlaczego w obrazie morfologii krwi nie ma zadnego odchylenia?
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-03, 20:17   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
PERCIST SULpeak 2,9(prawy płat wątroby Zmiana targetowa (węzeł chłonny parakawalny)SULpeak 5,45

[ Dodano: 2012-06-03, 20:19 ]
Jezeli potwierdzi sie w bad.hist-pat przezut to jakie jest dalsze postepowanie ? jakie mam szanse?
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-03, 19:33   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
pt3No tak lekarz prowadzacy widzial wynik skierowal mnie na torakochirurgie do pobrania wezla do hist-pat .Marker przed zabiegiem nie byl pobrany poniewaz trafilam do szpitala z ostrym brzuchem z ropnym rozlanym zapaleniem otrzewnej ,wowcza podejrzewano ,ze guz który znaleziono jest guzem zapalnym.Zaraz jak trafilam na onkologie po operacji to jest okolo 2 tyg po operacji marker byl 0,45 (CEA)

[ Dodano: 2012-06-03, 19:34 ]
Otrzymałam chemie uzupełniającą 5/28 LV i LU niestety nie pamietam dawek
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 22:02   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
mialam operacje metoda Hartmana po niej pół roku chemii LV i LU niestety dawek nie pamietam nie napisalam ze oznaczenie nowotworu adenocarcinoma G1
  Temat: Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach
IZA1970

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 108370

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-06-01, 12:37   Temat: Re: Centrum Onkologii w Gliwicach
Iza-55 napisał/a:
A ja mam pytanie o CO w Gliwicach. Jak długo od zdiagnozowania rodzaju raka i podjęcia decyzji przez lekarzy o radioterapii i chemii trzeba czekać na rozpoczęcie leczenia? Czy ktoś kto tam się zgłosił mógłby mi to przybliżyć? Moja siostra ma mieć rozpoczętą chemio-radioterapię w Opolu i chciałam to porównać.
Pozdrawiam. Iza
Ja trafilam do nich juz po operacji a poniewaz mialam ropne rozlane zap.otrzewnej czekalam az brzuch sie zagoi do rozpoczecia leczenia ale od kwalifikacji przez ,,chemika" czekalam tydzien do rozpoczecia leczenia
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 09:58   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Opis TK
1. kilkanascie okrągłych węzłów chłonnych w śródpiersiu zlokazlizowanych: prztchawiczych górnych po str. prawej, przytchawiczych dolnych obustronnie, węzła chłonnego zamostkowego na wys. rękojeści mostka po str. prawej, węzłów chłonnych podostrogowych obustronnie i węzłów chłonnych dolnych i górnych biegunów obu wnęk, największa zmiana węzłowa lokakizuje się podostrogowo po str. prawej, osiąga wielkość w osi krótkiej do 1,5cm.
2.ogniska wychwytu zlokalizowane zaotrzewnowo koresponduja z zagęszczenem o cechach owalnego węzła chłonnego śr. w osi krótkiej do 1,5cm do przodu od VCI na wysokości trzonu kręgu Th12, kolejne ognisko wychwytu nieco bardziej do przodu, okołotrzustkowo słabo widoczne w podstawowej fazie badania lokalizacyjnego TK, najpewniej odpowiada kolejnemu węzłowi chłonnemu. W tkance podskórnej podbrzusza po str. lewej widoczne zagęszczenie przemawiające za zmiana zejściowa po drenie lub stomii czasowej.
Poza tym obraz TK objętych badaniem segmentów ciałabez istotnych onkologicznie odchyleń od normy

[ Dodano: 2012-06-01, 10:07 ]
opis PET:
Ogniska patologicznego wychwytu radioznacznika w rzucie:
1. kilkunastu węzłów chłonnych śródpiersiowych: przytchawicze górne i dolne po str. prawej, przytchawicze dolne po str. lewej, zamostkowo po str. prawej,podostrogowo obustronnie i w obu wnekach płuc SULpeak do 3,30 (węzły chłonne podostrogowe po str.prawej)
2.w rzucie dwóch węzłów chłonnych zlokalizowanych w bezposredniej bliskości do przodu od VCI, nieco powyżej główy trzustki (poziom trzonu Th 12) SULpeak 5,45.
Poza tym uwidoczniono fizjologiczna dystrybucje radioznacznika w pozostałych segmentach objętych badaniem.
Widoczna aktywacja czynnościowa w rzucie przydatków po str. lewej.
Poprzedni PET w 2008 ujemny
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
IZA1970

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7681

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 07:24   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
WITAM 3.5 ROKU TMU ZDIAGNOZOWANO U MNIE RAKA ESICY BEZ ZAJECIA OKOLICZNYCH WEZLOW CHLONNYCH .W KWIETNIU ZROBILAM RTG KL.PIERSIOWEJ KTORE WYKAZALO PODEJRZENIE ZMIANY WEZLOWEJ ZROBIONO MI TK I PET W KTORYCH ZNALEZIONE KILKA WEZLOW CHLONNYCH ODPOWIADAJACYCH ZMIANOM PRZEZUTOWYM .TYLKO COS MI NIE PASUJE MARKERY MAM NIZSZE NIZ POL ROKU TEMU W PAZDZIERNIKU 1,60 TERAZ 1.16 I IDEALNA MORFOLOGIE BEZ ANEMII OB 16 CZY TO MOZLIWE?
  Temat: Rak jelita grubego
IZA1970

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6580

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-31, 15:40   Temat: Rak jelita grubego
A moze poprostu nerwy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group