1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RAK JELITA GRUBEGO
Autor Wiadomość
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #1  Wysłany: 2012-06-01, 06:24  RAK JELITA GRUBEGO


WITAM 3.5 ROKU TMU ZDIAGNOZOWANO U MNIE RAKA ESICY BEZ ZAJECIA OKOLICZNYCH WEZLOW CHLONNYCH .W KWIETNIU ZROBILAM RTG KL.PIERSIOWEJ KTORE WYKAZALO PODEJRZENIE ZMIANY WEZLOWEJ ZROBIONO MI TK I PET W KTORYCH ZNALEZIONE KILKA WEZLOW CHLONNYCH ODPOWIADAJACYCH ZMIANOM PRZEZUTOWYM .TYLKO COS MI NIE PASUJE MARKERY MAM NIZSZE NIZ POL ROKU TEMU W PAZDZIERNIKU 1,60 TERAZ 1.16 I IDEALNA MORFOLOGIE BEZ ANEMII OB 16 CZY TO MOZLIWE?
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-01, 07:26  


Witaj Iza.
Jeżeli możesz zeskanuj lub przepisz opisy w/w badań ,zapewne ktoś udzieli Ci konkretnych inforamacji (usuwając oczywiście dane osobowe pacjenta i lekarzy)

Aha i jeszcze jedno, nie piszemy tu drukowanymi literami ,wyłącz najlepiej Caps Loka.
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #3  Wysłany: 2012-06-01, 08:58  


Opis TK
1. kilkanascie okrągłych węzłów chłonnych w śródpiersiu zlokazlizowanych: prztchawiczych górnych po str. prawej, przytchawiczych dolnych obustronnie, węzła chłonnego zamostkowego na wys. rękojeści mostka po str. prawej, węzłów chłonnych podostrogowych obustronnie i węzłów chłonnych dolnych i górnych biegunów obu wnęk, największa zmiana węzłowa lokakizuje się podostrogowo po str. prawej, osiąga wielkość w osi krótkiej do 1,5cm.
2.ogniska wychwytu zlokalizowane zaotrzewnowo koresponduja z zagęszczenem o cechach owalnego węzła chłonnego śr. w osi krótkiej do 1,5cm do przodu od VCI na wysokości trzonu kręgu Th12, kolejne ognisko wychwytu nieco bardziej do przodu, okołotrzustkowo słabo widoczne w podstawowej fazie badania lokalizacyjnego TK, najpewniej odpowiada kolejnemu węzłowi chłonnemu. W tkance podskórnej podbrzusza po str. lewej widoczne zagęszczenie przemawiające za zmiana zejściowa po drenie lub stomii czasowej.
Poza tym obraz TK objętych badaniem segmentów ciałabez istotnych onkologicznie odchyleń od normy

[ Dodano: 2012-06-01, 10:07 ]
opis PET:
Ogniska patologicznego wychwytu radioznacznika w rzucie:
1. kilkunastu węzłów chłonnych śródpiersiowych: przytchawicze górne i dolne po str. prawej, przytchawicze dolne po str. lewej, zamostkowo po str. prawej,podostrogowo obustronnie i w obu wnekach płuc SULpeak do 3,30 (węzły chłonne podostrogowe po str.prawej)
2.w rzucie dwóch węzłów chłonnych zlokalizowanych w bezposredniej bliskości do przodu od VCI, nieco powyżej główy trzustki (poziom trzonu Th 12) SULpeak 5,45.
Poza tym uwidoczniono fizjologiczna dystrybucje radioznacznika w pozostałych segmentach objętych badaniem.
Widoczna aktywacja czynnościowa w rzucie przydatków po str. lewej.
Poprzedni PET w 2008 ujemny
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-01, 20:43  


A jakie leczenie było przeprowadzone w związku z rakiem esicy 3,5 roku temu?
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #5  Wysłany: 2012-06-01, 21:02  


mialam operacje metoda Hartmana po niej pół roku chemii LV i LU niestety dawek nie pamietam nie napisalam ze oznaczenie nowotworu adenocarcinoma G1
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-02, 16:56  


IZA1970
Dobrze ,że podałaś wszystkie dane ,teraz napewno ktoś sie odezwie.
Sciskam .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-03, 17:56  


W jakim stadium zaawansowania pierwotnie zdiagnozowano chorobę? Wg TNM oznaczono cechę T3/T4, że zdecydowano się na chemioterapię uzupełniającą mimo braku przerzutów w węzłach chłonnych?
(na starych wypisach powinno być oznaczenie st. zaawansowania np. II lub III, ewent. wg TNM - np. T4N0M0).

Czy lekarz prowadzący widział już wynik badania TK i PET?

Jaki marker masz niższy niż pół roku temu i czy był on oznaczany przed zabiegiem operacyjnym?
_________________
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #8  Wysłany: 2012-06-03, 18:33  


pt3No tak lekarz prowadzacy widzial wynik skierowal mnie na torakochirurgie do pobrania wezla do hist-pat .Marker przed zabiegiem nie byl pobrany poniewaz trafilam do szpitala z ostrym brzuchem z ropnym rozlanym zapaleniem otrzewnej ,wowcza podejrzewano ,ze guz który znaleziono jest guzem zapalnym.Zaraz jak trafilam na onkologie po operacji to jest okolo 2 tyg po operacji marker byl 0,45 (CEA)

[ Dodano: 2012-06-03, 19:34 ]
Otrzymałam chemie uzupełniającą 5/28 LV i LU niestety nie pamietam dawek
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2012-06-03, 19:03  


Rozumiem.
Chemioterapia była zastosowana prawidłwo - z racji cechy T3. Skierowanie na torakochirurgię również wydaje się w tym momencie najsensowniejsze - węzły faktycznie są powiększone, jednak jednoznacznie nie da się stwierdzić, czy mają charakter przerzutowy czy też nie.
Czy przy badaniu PET były podane jakieś wartości progowe PERCIST SULPeak?
_________________
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #10  Wysłany: 2012-06-03, 19:17  


PERCIST SULpeak 2,9(prawy płat wątroby Zmiana targetowa (węzeł chłonny parakawalny)SULpeak 5,45

[ Dodano: 2012-06-03, 20:19 ]
Jezeli potwierdzi sie w bad.hist-pat przezut to jakie jest dalsze postepowanie ? jakie mam szanse?
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2012-06-03, 19:24  


IZA1970 napisał/a:
PERCIST SULpeak 2,9(prawy płat wątroby Zmiana targetowa (węzeł chłonny parakawalny)SULpeak 5,45

Dlatego właśnie ciągle prosimy o przepisywanie całości wyników badań - nawet tego, co wydaje się nieistotne. Bo jednak istotne jest :)

IZA1970 napisał/a:
Jezeli potwierdzi sie w bad.hist-pat przezut to jakie jest dalsze postepowanie ?

Na razie lekarz chce pobrać węzeł ze śródpiersia do badania, które SULpeak jest niedużo większe od progowego. Bardziej niepokojącą zmianą jest węzeł w okolicy żyły głównej górnej z SULpeak 5,45.
Mogę jedynie przypuszczać, że lekarz chce najpierw sprawdzić węzły śródpiersia pod kątem ich charakteru przerzutowego i od tego wyniku uzależniać dalsze postępowanie.
Dlatego trzeba poczekać na wynik.
_________________
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #12  Wysłany: 2012-06-03, 19:26  


ale dlaczego w obrazie morfologii krwi nie ma zadnego odchylenia?
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2012-06-03, 19:53  


Morfologia może być w normie, a mimo to stwierdza się chorobę nowotworową / przerzuty.
_________________
 
IZA1970 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: ZABRZE

 #14  Wysłany: 2012-06-03, 20:00  


a jakie leczeie mnie czeka ? i zy mam szanse na opanowanie choroby dodam ze mam 42 lata
_________________
WITAM MAM PROBLEM DOTYCZACY RZEKOMYCH PRZEZUTOW JELITA GRIBEGO CZY KTOS MOZE MI POMOC?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2012-06-03, 20:04  


IZA1970, trzeba poczekać na wyniki badań - dopiero na tej podstawie, i pewnie na bazie dalszych badań, będzie można powiedzieć coś konkretnego.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group