1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-01, 08:18   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Sędziemu...? A nie lekarzowi biegłemu..?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-31, 22:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
To czyli.. mogę dosłać do ZUS-u kolejne zaświadczenia .. czy.... mogę później dać to lekarzowi biegłemu?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-29, 21:47   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mark,

Byłem u Lekarza orzecznika.. Dostałem odmowę...

później złożyłem sprzeciw...

Byłem na badaniu KOMISJI LEKARSKIEJ ZUS.... Dostałem odmowę....

Teraz sąd...
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-27, 23:18   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witaj skorupka, nie nie, nie jestem nerwowy :)

Chodzi tylko oto że ten ZUS teraz wszystko pozaostrzał i.. wychodzi to co widzimy... Nie dają rent tym co naprawdę na nie "zasługują" . Dają tylko takim co np. Mojemu sąsiadowi ... poszedł do psychiatry, powiedział że ma depresję itp etc.. A tak naprawdę nie ma! I co...? Dostał rentę a.. do pracy na czarno chodzi codziennie! To jakaś PARANOJA! :shock: Zdrowy człowiek a ma rentę, oszukuje ZUS! Takich jak on jest wielu! Dla nich kasa jest, a dla takich osób jak ja NIE, BRAKNIE! :roll:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-26, 11:57   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Nie będzie OK.
Damiano 18 Ty nie potrafisz czytać? Ciągle Ci piszę a Ty swoje.



Potrafię tylko... chciałem się.. upewnić ;)

Dobra.. czyli musze sobie to wszystko uzupełnić...

Wziąć od N9 od Chirurga... że mam krótszą nogę, dlaczego mam krótszą, wiem że jest uszkodzona endoproteza, że te endoprotezy nie są na całe życie tylko średnio co 10 lat wymiana... ( Jak sobie pomyślę że mogę mieć wymienianą za 5 lat to... :uuu: ), mam w tej nodze wysoką osteoporozę - zanik kostny.


I od Laryngologa... również N9 że jest to trwałe uszkodzenie słuchu i...... nie da się tego wyleczyć.. proste :)


Tylko.. niech mi jeszcze ktoś odpowie jeśli wie...


- Te zaświadczenie jeśli sobie załatwię później daje je lekarzowi biegłemu...? Czy trzeba dosłać do ZUS-u ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-25, 23:46   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Od Onkologa dałem N9 ale już od Laryngologa dałem jedynie zwykłe zaświadczenie.. Czy takie będzie ok?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-25, 22:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Aha rozumiem.. wiem teraz że chyba złe dokumenty złożyłem... :?ale?: Ja już sam nie wiem.. :?ale?:


Czyli... tak:

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 wziąć od Onkologa - To mam

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 od chirurga.... - nie mam, ale załatwie to sobie nie ma z tym problemu.

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 od Laryngologa.... Nie mam też do załatwienia, nie ma problemu.


Ale jeszcze jedno......


- Czy jeśli wczoraj złożyłem SPRZECIW do sądu od komisji lekarskiej ZUS, i nie dałem żadnych dodatkowych dokumentów, to CZY... Teraz mogę złożyć dokumenty albo im jakoś wysłać czy DOPIERO dam te dokumenty do lekarza biegłego ?

[ Dodano: 2011-08-25, 22:11 ]
Wybaczcie że tak o wszystko pytam.. ale chyba bez WASZEJ pomocy nie dałbym rady!! :) Ciesze się że jeszcze są tak pomocni ludzie i że powstało to właśnie forum! :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 23:21   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Co napisałeś w odwołaniu do sądu i jakie dokumenty dołączyłeś?
Ważnością zaświadczeń do czasu rozprawy Ty się nie przejmuj tylko złóż we właściwym terminie do ZUS.


Nie no..... Nie mów że było trzeba już dołączyć te zaświadczenie do odwołania do sądu... bo tego nie zrobiłem.. :uuu: :uuu: A można to jakoś dosłać czy coś...? Można później pokazać to lekarzowi biegłemu?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 21:54   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Jest ważne tylko 1 miesiąc...? To jak to teraz będzie nie wiem kiedy mam rozprawę w sądzie...

A czy jeszcze jedno... czy jeśli już dzisiaj dałem mój sprzeciw do sądu to czy mogę jeszcze jakieś dokumenty dosłać..? Czy nie? I jak to jest...? Np. Jutro wezmę wszystkie zaświadczenia te N-9 od 3 lekarzy, a ono jest ważne tylko 1 miesiąc a gdy rozprawę będę miał.. za 6 miesięcy to już będą nieważne?

[ Dodano: 2011-08-24, 22:22 ]
niki, Na co byłaś chora?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 12:07   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
JustynaS1975, mój znajomy nie ma żadnej pracy, nie ma nawet krótszej nogi, zgina noge w kolanie przy chodzeniu, chodzi jedynie na studia.

Z twojego postu wynika... że w takim razie nikomu nie powinna żadna renta przysługiwać... bo dobrze i można pracę umysłowa wykonywać na jeżdżąc na wózku inwalidzkim..? Niby to tak.... tylko że... jest pewne.. ALE! :) W takim razie i niewidomy może wykonywać pracę jako.... hmm.. powiedzmy... np.. masażysta..? Bo dlaczego nie..? Przychodzi osoba kładzie się i... ten ktoś robi masaż który można robić nawet z zamkniętymi oczami :) Tak więc widzisz.. każdy coś może robić, ale ZUS powinien renty przyznawać chociaż dlatego że..... ja np. za jakieś 5 lat m,am wymianę endoprotezy i .. dalej czeka mnie rehabilitacji itp. Mam również uszkodzony słuch .. można powiedzieć załóż sobie aparat będzie DOBRZE... tak.. tylko że aparat to proteza która NIGY w życiu nie zastąpi mi prawdziwego NATURALNEGO słuchu! :) Przez aparat słychać tak jak przez telefon.

[ Dodano: 2011-08-24, 12:14 ]
Jeszcze jedno... Nie mam tego zaświadczenia od Chirurga na jaką długośc mam wstawiona ednoprotezę, ile jest noga krótsza.. dlaczego jest krótsza... co tam się zepsuło, co będzie robione w przyszłości... że ta ednoproteza nie jest na całe życie itp


Tak więc takie zaświadczenie sobie wyrabiac czy nie..? Trzeba coś takiego brać stamtąd gdzie się leczyłem czyli w Warszawie czy.........? Można wziąć takie coś u mnie w szpitalu w miejscu zamieszkania?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 09:30   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
A może to.. przez to....

Zaraz zaraz....

Niech mi ktoś w końcu powie jedno....

Oni tam w tym całym......... naszym kochanym ZUSIE! :evil: PO prostu... dałem im tylko.. zaświadczneie od lekarza onkologa! Który napisał w tym całym zaświadczeniu... przebieg choroby, ile dostałem chemii, że mam wszczepioną endoprotezę.

Ale....


Nie mam żadnego zaświadczenia od.... Chirurga! Ale.. czy to jest wskazane takie zaświadczenie mieć..? Bo.... oni nie wiedzqa iż mam nogę krótsza o 4 cm, dlaczego nie chciała się ta ednoproteza wydłużyć... z powodu uszkodzenia ednoprotezy, nie wiedza również że te endoprotezy trzeba wymieniać co 10 lat

Po prostu nie mają żadnego zaświadczenia od chirurga..? To czy sobie wyrabiać czy... nie?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-23, 22:45   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam....

Ja już chyba ... powoli "wygasam" na tym świecie nie mam już sił na nic...

Byłem na komisji lekarskiej już... 4.08.2011r, teraz to popatrzyli jak chodzę... nie zginam przy chodzeniu nogi w kolanie, zapytali się o ile jest krótsza.... załatwiłem sobie zaświadczenie od lekarza Laryngologa w którym napisał że mam uszkodzenie słuchu trwałe na poziomie 80decybli, byłem pewien teraz że otrzymam rentę na 100%! A dzisiaj przyszło mi pocztą że co...? ODMOWA!

...

Przez ten ZUS chyba już popadam w depresję.... jedynie co mi teraz pozostaje to sąd! ;((

Ale jakim CUDEM! Taka osoba jak ja, która miała mięsaka Kościopochodnego G3, wszczepioną ednoprotezę która sie wymienia co jakieś 10 lat, po 6 chemioterapiach, mam uszkodzony słuch w stopniu zaawansowanym nie może mieć renty socjalnej...?! Czy ja się NAPRAWDĘ nie zaliczam do tego? To jakim cudem mój kolega który miał DOSŁOWNIE taka samą chorobę, też ma ednoprotezę, i dostał na 5 lat...? A jest w jeszcze lepszej formie niż ja, chodzi na studia, jeździ samochodem, nie ma problemów nie zginaniem nogi w kolanie podczas chodzenia!

A chciałbym się zapytać jak będzie wyglądał ten cały sąd i ile się czeka... na....? Co to ma być? Znowu komisja..? Słyszałem że sąd wysyła biegłego lekarza.. i... tyle? Również słyszałem że po lekarzu czeka się na rozprawę... w sądzie!! Chyba... żartujecie prawda...? Nie powiecie chyba że będę musiał na tej wielkiej sali podejść do barierki a na przeciwko mnie będzie siedział sąd?!?!


Jeśli tak to....... depresja i nerwica GWARANTOWANA!
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-23, 21:05   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Od Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności od 2009 do 2012 mam stopień ZNACZNY!

Czyli nie wiem jaki CUDEM nie chcą mi przyznać renty socjalnej :shock:

Może sąd to załatwi... Już poczytałem w internecie o odwołaniach do sądu i napisałem swoje.

Chciałbym jeszcze zapytac ile się czeka na takie rozpatrzenie sprawy?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-23, 13:51   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dziękuję za odpowiedź Nika2, :)


O boże... czeka mnie niezła w tego co widzę walka z NASZYM KOCHANYM ZUSEM ... żal... żal.. i jeszcze raz żal....

Czytałem na innym forum że chłopak po zawale serca i chorobie nowotworowej chciał rentę socjalną a oni mu kazali iśc do PRACY! On ledwo co ciągnie! LUDZIE gdzie my żyjemy !!?? :shock: :?ale?:

Czyli jak o teraz zrobić..... Hmm... Przeczytałem że..

"Odwołanie można również wnieść ustnie do protokołu w jednostce ZUS.

Jeżeli ZUS uzna, że odwołanie jest słuszne, nie przekaże go do Sądu lecz zmieni albo uchyli zaskarżaną decyzję (musi to zrobić w terminie 30 dni od dnia wniesienia odwołania). Natomiast jeżeli nie uwzględni odwołania (chociażby tylko w części), przekaże je do Sądu (ma na to również 30 dni od złożenia wniosku)."
źródło: http://formalnosci.pl/eme...n-spolecznych/1

Odwołanie ustne czyli....? Mam im po prostu powiedziec jak wygląda sprawa itp?

A jak nie ustne to znowu trzeba napisać odwołanie tak..? I.... złożyć odwołanie tam gdzie stawałem na Komisji?

Może mi to ktoś wytłumaczyć krok po kroku co teraz "działać" ? Z góry bardzo dziękuję! :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-08-23, 15:51 ]
Damiano18, jeśli umieszczasz w poście cytat z książki / prasy / strony internetowej musisz ująć go w cudzysłów i podać źródło do niego.

  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-23, 13:20   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Ponawiam moją walkę... z renta socjalną....

Jak wiecie wniosłem sprzeciw i.............. po 2 tygodniach przyszło mi... ODMOWA!! :shock: O co chodzi to ja już sam nie wiem i chyba poległem...

Teraz dałem im zaświadczenie od laryngologa iż mam uszkodzony słuch na poziomie 80decybeli, lekarz napisał uszkodzenie trwałe, dałem karty wpisowe ze szpitala i... zaświadczenie od lekarza Onkologa... Nie mam natomiast zaświadczenie że mam wstawioną endoproteze, że jest krótsza noga o 4cm, że..... co jakieś 10 lat będzie wymieniana itp... Ale czy to jest wymagane..? Na kartach wypisowych pisze że mam przecież wstawioną endoprotezę !! Byłem na komisji, sprawdzili jak chodzę, nie zgnam nogi w kolanie, jest krótsza i... chudsza... od lewej ( nawet ją mierzyli... :roll: ) no i... teraz kolejna odmowa....

Ja już nie wiem o co tu chodzi...? Mój kolega który ma taką samą chorobę dali mu na 5 lat! A w dodatku! Zgina nogę w kolanie przy chodzeniu, nie ma skutków ubocznych po chemioterapii, ja mam uszkodzony słuch.


Tak więc... warto odwoływać się do sądu...? Jest to sprawa do wygrania czy...... naprawdę taki jak JA nie mamy szans na rentę socjalną ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group