1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #256  Wysłany: 2011-08-24, 19:28  


ja dostarczałam tez skserowane kartoteki od lekarzy,wszystkie wypisy szpitalne, oraz wszelkie zaświadczenia jakie miałam od momentu leczenia

musiałam się odwolac od decyzji orzecznika ZUS i sprawa trafiła do sądu, a w sadzie, coz przedstawiciel ZUS ja i sędzia i protokulantka to wszystko, zadali mi to samo pytanie co przedstawicielowi ZUS , to było wszystko,

Sad przyznał mi rentę bezterminowo i całkowitą niezdolnośc do pracy
a wiec warto powalczyc, a pracować mozesz jesli dasz radę na pól etatu
walcz , bo tylko tak możesz wygrac i nie ma się co bać
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #257  Wysłany: 2011-08-24, 21:54  


Jest ważne tylko 1 miesiąc...? To jak to teraz będzie nie wiem kiedy mam rozprawę w sądzie...

A czy jeszcze jedno... czy jeśli już dzisiaj dałem mój sprzeciw do sądu to czy mogę jeszcze jakieś dokumenty dosłać..? Czy nie? I jak to jest...? Np. Jutro wezmę wszystkie zaświadczenia te N-9 od 3 lekarzy, a ono jest ważne tylko 1 miesiąc a gdy rozprawę będę miał.. za 6 miesięcy to już będą nieważne?

[ Dodano: 2011-08-24, 22:22 ]
niki, Na co byłaś chora?
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #258  Wysłany: 2011-08-24, 22:44  


Co napisałeś w odwołaniu do sądu i jakie dokumenty dołączyłeś?
Ważnością zaświadczeń do czasu rozprawy Ty się nie przejmuj tylko złóż we właściwym terminie do ZUS.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #259  Wysłany: 2011-08-24, 23:19  


Cytat:
niki, Na co byłaś chora?


to choroba przewlekla , nieuleczalna, ktora postępuje
ale czytajac tutaj historie wielu forumowiczy wiem ze i tak mam szczescie, ba zawsze wiedziałam ze mogłam trafic gorzej

ale smak chemii znam, sterydow tez immunospresanty biore stale
jestem tutaj z powodu choroby taty i dzieki wam wszystkim czuję sie silniejsza
ciagle sie uczę i podziwiam was za całokształt
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #260  Wysłany: 2011-08-24, 23:21  


Edvige napisał/a:
Co napisałeś w odwołaniu do sądu i jakie dokumenty dołączyłeś?
Ważnością zaświadczeń do czasu rozprawy Ty się nie przejmuj tylko złóż we właściwym terminie do ZUS.


Nie no..... Nie mów że było trzeba już dołączyć te zaświadczenie do odwołania do sądu... bo tego nie zrobiłem.. :uuu: :uuu: A można to jakoś dosłać czy coś...? Można później pokazać to lekarzowi biegłemu?
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #261  Wysłany: 2011-08-25, 14:52  


Damiano od czerwca dopytujesz się jakie dokumenty trzeba złożyć i nic do dziś w tej sprawie nie zrobiłeś oprócz napisania odwołania. W decyzji orzecznika z 29.06.2011 jest napisane, że orzecznik oparł się na jednym zaświadczeniu i na tej podstawie stwierdził, że "nie jest Pan niezdolny całkowicie do pracy". Składając odwołanie w lipcu od tej decyzji powinieneś wówczas dołączyć zaświadczenia od laryngologa, lekarza prowadzącego po wstawieniu endoprotezy ewentualnie ortopedy jeśli się u niego leczysz i do każdego zaświadczenia właściwe wypisy ze szpitala i ewentualnie wyniki badań. Druga komisja lekarska była na podstawie tych samych dokumentów i przecież nic się nie zmieniło w udowodnieniu twojej niesprawności.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #262  Wysłany: 2011-08-25, 22:09  


Aha rozumiem.. wiem teraz że chyba złe dokumenty złożyłem... :?ale?: Ja już sam nie wiem.. :?ale?:


Czyli... tak:

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 wziąć od Onkologa - To mam

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 od chirurga.... - nie mam, ale załatwie to sobie nie ma z tym problemu.

- Zaświadczenie ZUS-owskie N9 od Laryngologa.... Nie mam też do załatwienia, nie ma problemu.


Ale jeszcze jedno......


- Czy jeśli wczoraj złożyłem SPRZECIW do sądu od komisji lekarskiej ZUS, i nie dałem żadnych dodatkowych dokumentów, to CZY... Teraz mogę złożyć dokumenty albo im jakoś wysłać czy DOPIERO dam te dokumenty do lekarza biegłego ?

[ Dodano: 2011-08-25, 22:11 ]
Wybaczcie że tak o wszystko pytam.. ale chyba bez WASZEJ pomocy nie dałbym rady!! :) Ciesze się że jeszcze są tak pomocni ludzie i że powstało to właśnie forum! :)
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #263  Wysłany: 2011-08-25, 22:30  


I znów nie wiesz co masz zrobić i nie wiesz nadal jakie dokumenty złożyłeś. Pisałeś wcześniej, że złożyłeś zaświadczenie od onkologa i laryngologa. Więc pytam po co składać drugi raz.
A druk zaświadczenia to jak Ci pisałam Ty musisz sobie sam pobrać i dopiero lekarz Ci opisze stan Twojego zdrowia / lekarz nie ma takich druków/.
W kwestii dostarczenia tych dokumentów nie wypowiadam się bo wg mnie powinieneś dołączyć do odwołania.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #264  Wysłany: 2011-08-25, 23:46  


Od Onkologa dałem N9 ale już od Laryngologa dałem jedynie zwykłe zaświadczenie.. Czy takie będzie ok?
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #265  Wysłany: 2011-08-26, 00:11  


Nie będzie OK.
Damiano 18 Ty nie potrafisz czytać? Ciągle Ci piszę a Ty swoje.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #266  Wysłany: 2011-08-26, 11:57  


Edvige napisał/a:
Nie będzie OK.
Damiano 18 Ty nie potrafisz czytać? Ciągle Ci piszę a Ty swoje.



Potrafię tylko... chciałem się.. upewnić ;)

Dobra.. czyli musze sobie to wszystko uzupełnić...

Wziąć od N9 od Chirurga... że mam krótszą nogę, dlaczego mam krótszą, wiem że jest uszkodzona endoproteza, że te endoprotezy nie są na całe życie tylko średnio co 10 lat wymiana... ( Jak sobie pomyślę że mogę mieć wymienianą za 5 lat to... :uuu: ), mam w tej nodze wysoką osteoporozę - zanik kostny.


I od Laryngologa... również N9 że jest to trwałe uszkodzenie słuchu i...... nie da się tego wyleczyć.. proste :)


Tylko.. niech mi jeszcze ktoś odpowie jeśli wie...


- Te zaświadczenie jeśli sobie załatwię później daje je lekarzowi biegłemu...? Czy trzeba dosłać do ZUS-u ?
 
skorupka 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 88
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 7 razy

 #267  Wysłany: 2011-08-26, 22:20  


już się pogubiłam w tym co jest a co powinno być

mam wrażenie że w ZUS należy generować papierki i zaświadczenia
a próbowałeś konsultacji psychiatrycznej?
przy tym wszystkim co masz w sobie depresja nie byłaby niczym dziwnym,a patrząc na chaos w twoich postach(nie gniewaj sie ,że to piszę)odnoszę nieodparte wrażenie że coś nerwowy jesteś ;)
pozdrawiam
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #268  Wysłany: 2011-08-27, 23:18  


Witaj skorupka, nie nie, nie jestem nerwowy :)

Chodzi tylko oto że ten ZUS teraz wszystko pozaostrzał i.. wychodzi to co widzimy... Nie dają rent tym co naprawdę na nie "zasługują" . Dają tylko takim co np. Mojemu sąsiadowi ... poszedł do psychiatry, powiedział że ma depresję itp etc.. A tak naprawdę nie ma! I co...? Dostał rentę a.. do pracy na czarno chodzi codziennie! To jakaś PARANOJA! :shock: Zdrowy człowiek a ma rentę, oszukuje ZUS! Takich jak on jest wielu! Dla nich kasa jest, a dla takich osób jak ja NIE, BRAKNIE! :roll:
 
skorupka 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 88
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 7 razy

 #269  Wysłany: 2011-08-28, 12:58  


a więc spokojnie i metodycznie walcz o swoje
Moj tata był z zawodu stolarzem,miał 42 lata składkowe 62 lata,dostał uczulenia na jakiś impregnat ,miał reumatoidalne łuszczycowe zapalenie skóry,która schodziła z niego płatami, a orzecznik stwierdził ,że może się przekwalifikować.
Odwoływał się ,sprawa miała finał w sądzie,w końcu renę dostał.na 2 lata :mrgreen:
Moja znajoma owdowiała i dostała w wieku 51 lat rentę po mężu(miał rentę z powodu raka płuc)a nigdy pracą się nie schańbiła i bierze na rączkę ok 1800 pln
To są nonsensy naszego prawa.
życzę Ci cierpliwości i powodzenia


aha,znam wiele osób ,które dostają rentę z powodu ogólnego stanu zdrowia, gdzie decydującym papierkiem było stwierdzenie depresji
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #270  Wysłany: 2011-08-28, 14:04  


Damiano 18
Odnośnie rent socjalnych obowiązuje ustawa z 27czerwca 2003r. i nic się nie pozmieniało. Składając dokumenty na rentę należało się upewnić co masz złożyć. Do tego należało dołączyć odpowiednio wypisane formularze ZUS, załączyć wszystkie dokumenty leczenia choroby podstawowej i chorób współistniejących i po pierwszej komisji w Twoim przypadku prawdopodobnie dostałbyś orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. Na tej podstawie dostałbyś rentę socjalną. Natomiast nie złożyłeś właściwych dokumentów, a zwykłe zaświadczenie jak piszesz to możesz zanieś do szkoły aby Cie zwolnili z wychowania fizycznego. ZUS jest instytucją która dba o to aby wypłaciła jak najmniej świadczeń. W związku z powyższym brak przysłowiowej kropki nad " i " powoduje odrzucenie wniosku. Tak samo jest przy rentach chorobowych, wszelkiego rodzaju zasiłkach i emeryturach też.
Jesteś osobą biegle posługującą się komputerem więc nie masz problemu aby w tej interesującej Cię sprawie dowiedzieć się więcej z internetu. Wszystko znajdziesz na stronach ZUS a nieznajomość przepisów działa na Twoją niekorzyść.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group