1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-04-01, 19:02   Temat: nos po kuracji
wyslałam fotke na maila.
Póki co dalej jest wszystko ok.
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-03-14, 23:54   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
chciałam wrzucić fotkę - ale nie chce się załączyć plik.Sama byłam w szoku jak szybko po odskoczeniu strupków noś się wygładził i skóra zbladła. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie i oby nic nie odrastało. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-02-21, 20:44   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Witam jestem po kontroli skóry na nosie przez lekarza przy użyciu dermatoskopu. P Doktor stwierdziła, że wszystko wygląda bardzo dobrze. nos głaciudki bez widocznych zmian - oczywiście kolejne kontrole , krem z UV i obserwacja to już dla mnie codzienność, ale cieszę się bardzo, że udało się bez ciecia (ze względu że to twarz). Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.

[ Dodano: 2023-02-21, 20:54 ]
a to nos po wygojeniu -
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-02-02, 15:20   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Witam. Dziękuję za słowa otuchy. Mam taką nadzieję , że będzie wszystko dobrze.
Sama chciałam zastosowania innego niż "skalpel" ze względu na to ze to twarz. To żmudny i "upierdliwy" proces leczenia , ale jak będzie dobry skutek to się ucieszę. Akurat dobry okres zimowy -to czemu miałam nie spróbować. Wycinki już miałam, spróbowałam teraz czegoś innego. Póki co dobrze "na oko" się zapowiada. Lekarz za kilka dni- oceni.
Pozdrawiam
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-31, 17:29   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Dziękuję bardzo -tak myślałam że ten krem regenerujący
- Tak skora jest bardzo czerwona ( jeszcze nie wszystko odpadło) ta część którą podejrzewałam o rakową jeszcze pokryta strupkiem . Nie ma tez na tej powierzchni co już widać - ranek i owrzodzeń i wysięku. Sama byłam zdziwiona ze tak to się aż na twarz rozeszło, Jak będzie reszta gładka to jest szansa ze preparat zadziałał? Wycięcie to może byłby 100% skutek , a krem? jak poznać pozytywne działanie? i czy nic nie zostało? wystarczy jak zblednie i skóra będzie gładka bez wyprysków i ranek? taki troszkę strach pozostaje.
Pozdrawiam
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-31, 11:16   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Witam. Smarowałam w zasadzie nos -czubek i cz.boczne, ale krem rozpuszczając się wpłynął w rowki przy nosie i się rozeszło i na kawałek policzków. Ale nos to taki wielki strup się zrobił. W związku z tym ze był płyn i zaczęło to wypływać po 3 tygodniach to teraz całe kawałki odskakują i nos jest czerwony. Odstawiłam maść -P Doktor stwierdziła ze niech odpocznie skora i jak wszystko odejdzie- po kontroli zdecyduje czy poprawka czy koniec.
(zdjęcie- etapami od początku i jak teraz jest)










[ Dodano: 2023-01-31, 12:03 ]
Missy
Który krem najlepiej teraz stosować po zdjeciu strupków:
EAU THERMALE AVENE CICALFATE+ Żel na blizny
czy EAU THERMALE AVENE CICALFATE+ Krem regener.ochronny

bo jest tyle różnych wersji...
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-29, 16:04   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Dziękuję,
Część duzych strupów juz odpadło, a reszta twarzy jeszcze pokryta. Krem kupię bede smarowac jak strupki odpadna. Z lekarzem na chwilę obecną mam kontakt mailowy i póki co jedynie do mycia żel mi zaleciła p Doktor (PHARMACERIS R PURI-ROSALGIN) i nic więcej mam nie robić. Jestem już umówiona na wizytę kontrolną. A co do kremu Cicalfate to warto mieć bo zapewne sie przyda i jak sprawdzony to dobry lepiej nie kombinować z nowościami. Nos i policzki w pobliżu czerwone bardzo, Myślę ze sporo czasu trzeba żeby to wszystko zbladło. Wytrzymam , mam taką możliwość , ze nie muszę wychodzić z domu to mogę i niebieskim się smarować - oby kuracja się powiodła.
Pozdrawiam
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-27, 21:41   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Dziękuję bardzo. Missy - ja właśnie takie objawy mam, a nawet strup to juz większy.. Juz nie mogłam wytrzymać bo spod strupków wypływa płyn i dziś odstawiłam maść. całe 28 dni stosowałam. Zobaczymy jaki będzie skutek leczenia.Zastanawiam sie tylko czy czekac az samo wszystko odpadnie czy jak odstaje i drapie to mogę zerwać, i jaką maść/krem kupić żeby przyspieszyć gojenie . Twarz jest okropna nie wychodzę z domu. Jednak dziękuję , uspokoiła mnie Pani że to tak ma być. Ulotkę czytałam ale pieczenie było w 3 tygodniu okrutne- a nos i policzki wyglądał jak żar. Jak był płyn (z ulotki wynika ze pękały pęcherzyki) to az się bałam żeby jakieś zakazenie sie nie zrobiło. Pod strupkami odczucie takie jakby szpilki wsadzał i "buzowanie" okropne.Teraz juz lepiej. Mam żel odkażajacy -przemywam i zastanawiam sie kiedy jakis krem kojący do twarzy bedzie mozna zastosować. Gojenie jak czytałam tez dość długo trwa. Danka

[ Dodano: 2023-01-27, 21:46 ]
Oczywiście jestem pod opieką lekarza.Jednak chciałam się upewnić czy wszystko jest w porządku
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-23, 23:24   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Dziękuję - czyli nikt nie próbował leczenia maścią leczącą zmiany raka podstawnokomórkowego? Na ciele to wyciełam bez problemów, ale na twarzy widoczne wiec sama prosiłam lekarza zeby zastosował coś innego -spróbował czy się uda zwłaszcza ze zmiana była maleńka. Ja na chwilę obecna smaruję , ale nos jest czerwony jak ogień, piecze, i zaczeły robić się strupki , Nigdzie nie ma pokazanego leczenia, jak zachowuje się skóra, kiedy odstawić maść, czy te strupki to normalne? też mam czubek nosa a po smarowaniu jakby i te strony boczne się bardzo zmieniły byc moze i tam się ulokował rak. Chciałabym uniknąć operacji -ale jak nie będzie poprawy to tez będę zmuszona. Leczenie maścią jest długotrwałe- juz 3 tydzień minał i to chyba najgorszy okres dla skóry. (kurcze nawet ulotki nie pokazują jak powinna się zachowywać skóra podczas kolejnych tygodni smarowania - jedynie jest zapis ze jak się pojawią pęcherze odstawić masc) . Mam nadzieję ze wytępię i mascią, łatwiej by było bez cięcia i przeszczepów. Mam masc EFUDIX -moze ktoś na stronie miał z nią kontakt.
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-01-18, 23:56   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Witam po długiej przerwie. Moja przypadłość to rak skóry podstawnokomórkowy. Niby mało grosny ale złosliwy i nie chce sie ode mnie odczepić. Miałam już dwie wycinki a teraz ma problem - bo zaatakował nos. Proszę o podpowiedz czy ktoś miał taki przypadek z nosem i jakie leczenie? trudno wyciąć bo cały przód. Na tę chwilę mam maść - ale nie wiem czy będzie pomocna. Poprzednie wycięcia były głebokie.Muszę powiedzieć , że zainteresowanie onkologa tym moim NOSEM w grudniu ub. roku jak wycinał mi zmiane na ramieniu - było lekcewazące. dlatego jeszcze rok wytrwałam i juz nie popusciłam moze wczesniej byłony łatwiej. :uuu:
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-01, 14:25   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Nie proponuję nikomu zmiany leczenia -jestem bardzo daleka od takich posuniec - aczkolwiek jak mówi przysłowie "tonacy brzytwy sie chwyta" - czasami wiara czyni cuda. To tylko WITAMINA B17

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-05-01, 14:31 ]
Podczas leczenia onkologicznego "nawet witamina" może powodować interakcje, nawet ona musi być uzgodniona z lekarzem prowadzącym.

[ Dodano: 2016-05-01, 14:40 ]
Zgadzam się - wszystko nalezy uzgodnic z lekarzem prowadzacym .Nic na własną reke.
Lekarze znają tą witamine...., która kiedys była dostepna też w naszych Aptekach.
Kończe opinię na wspomniany temat- aczkolwiek doswiadczyłam zmian pozytywnych u siebie stąd tez moja sugestia
Życzę wszystkim ZDROWIA
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-01, 01:28   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
- proponuję poczytac

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-05-01, 06:45 ]
post usunięty. Reklama niezgodna z zasadami forum. Nie propagujemy metod, które nie wnoszą nic pozytywnego w leczenie i naciągają tylko na niepotrzebne koszta
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-05, 22:56   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Myslę , że najgorsze są poczatki -jesli sie nic nie bedzie działo to za jakiś czas - ochłonę. masz racje nasze organizmy nie są ze skały.
Dzięki. Życzę równiez duzo wytrwałości i siły... :-D
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-04, 21:24   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Radi -Dzięki serdeczne.
Własnie widać, że trafiłam na lekarza który nie przyłozył "serca" do leczenia - w moim przypadku. Została literatura i forum. Właśnie dzięki forum - odrobinę się uspokoiłam. Jest miesiąc po zabiegu - na razie nic niepokojacego sie nie dzieje, ale strach pozostaje.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
  Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
DX

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20068

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-04, 11:13   Temat: owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Martyś - a czytałaś o badaniu PET stosowanym w chorobach onkologicznych. Umożliwia -lokalizację ogniska pierwotnego niektórych nowotworów, oceny ich zaawansowania, ewentualnie ocenę wznowy procesu chorobowego.

Czy nasz typ raka - też dałby się zdiagnozować przy pomocy tego badania? wiem,że to drogie badanie ale może skuteczne....Istotną informacją tego badania jest możliwość oceny nawet drobnych zmian, które nie są możliwe do zobrazowania za pomocą innych technik

Dlaczego warto wykonać badanie PET/CT?

- W przypadku niektórych chorób nowotworowych badanie PET/CT umożliwia postawienie bardzo dokładnej i kompleksowej diagnozy.

PET/CT umożliwia badanie całego ciała i wykrycie zmian nowotworowych dużo wcześniej niż MRI i CT.

-PET/CT potrafi w sposób nieinwazyjny zidentyfikować guz i ocenić czy jest on złośliwy.

PET/CT jest znacznie dokładniejszy niż MRI i CT w wykrywaniu i określaniu zaawansowania choroby nowotworowej.

- Dokładna i wczesna diagnoza możliwa dzięki PET/CT zwiększa szanse na wygranie z chorobą. :?:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group