1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca drobnokomórkowy anaplastyczny
Beata_2014

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9277

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-08, 08:28   Temat: Rak płuca drobnokomórkowy anaplastyczny
Bardzo długo walczyłam z chorobą Twoja Mama.
Współczuję Tobie i Twojej Rodziny.

Ja jestem jeszcze, mam nadzieję w połowie co najmniej tej drogi.
Diagnoza 7.12.2013 od razu z przerzutami.
A w marcu tego roku, na pytanie ile czasu zostało jeszcze mojej Mamie, lekarka nie chciała określić. Na moje pytanie czy chociaż sześć miesięcy?, odpowiedziała, że podałam bardzo wysoką liczbę. I teraz już sama nie wiem..

A wracając do pytania, czy mówić Tacie czy nie mówić, o chorobie żony:
Ja długo się zastanawiałam, i najpierw ogródkami, że guz itd, ale potem wyjaśniłam już do końca. Tato tez chorował (nerki, dializy itp). I myślę, że się poddał po tych wiadomościach bo 10 lutego tego roku zmarł. Przestał walczyć ze swoją chorobą.. Teraz mnie to gryzie.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Beata_2014

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4435

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-07, 09:51   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Tak myślałam, że to nie za mądre pytać na forum :-)

Jeszcze nie zgłaszałam. Lekarz z Hospicjum jest u nas co dwa tygodnie, pielęgniarka dwa razy w tygodniu. Powinnam "zamówić" dodatkową wizytę.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Beata_2014

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4435

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-07, 09:46   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Korzystając jednak z okazji, podpytam się o kilka rzeczy.

Moja Mama ma dość twardy brzuch, (nie skarży się w tej okolicy na ból) . Czy to naturalne?
Czy to przez sterydy, które bierze od grudnia?
  Temat: Beata_2014 - komentarze
Beata_2014

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2755

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-05-06, 15:44   Temat: Beata_2014 - komentarze
>> Komentarze dotyczą tego wątku <<

  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Beata_2014

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4435

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-06, 14:28   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Dziękuję bardzo za szybką reakcję.
Tak. Potrzebuje wsparcia i możliwości "wygadania się".
Proszę przenieść wątek do odpowiedniego działu.

:-)
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Beata_2014

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4435

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-06, 13:53   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca T3N3 M1b IV z przerzutami mózgu
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.



Witajcie.
Długo czytałam różne wątki, jednak zamiast psychologa, na którego nie mam czasu, potrzebuję się zwyczajnie wygadać, szukając być może również wsparcia.

Historia choroby mojej Mamy:

7 grudnia 2013 - na pogotowiu, na którym się znalazła z powodu silnych bóli głowy, usłyszała diagnozę "Ma pani przerzuty do mózgu". Szok! "Jak to? Przecież ja nie mam raka" - odpowiedziała moja Mama. W tym miejscu, chwila refleksji, jak szkolą lekarzy w temacie przekazywania "złych" wiadomości"

Grudzień 2013: diagnoza - rak płuca z przerzutami
Styczeń 2014: resekcja jednego z guzów mózgu
Luty 2014: radioterapia paliatywna guzów mózgu - na chemię brak szans
Marzec 2014: radioterapia paliatywna barku /przerzuty do kości

Klasyfikacja choroby wg ostatniego wypisu:
Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego T3N3 M1b , IV stopień zaawansowania:

"T3 - guz każdej wielkości z naciekaniem następujących struktur anatomicznych: ściana klatki piersiowej, przepona, opłucna osierdziowa, opłucna śródpiersiowa, osierdzie, nerw przeponowy, guz z towarzyszącą niedodmą lub zapaleniem całego płuca;
N3 - obecne przerzuty w węzłach chłonnych śródpiersia lub wnęki po stronie przeciwnej lub w węzłach chłonnych pod mięśniem pochyłym przednim szyi lub w węzłach chłonnych nadobojczykowych po stronie guza lub po stronie przeciwnej
M1 - obecne przerzuty odległe ( w tym inne ogniska nowotworu w innym płacie po tej samej stronie lub po stronie przeciwnej)"

IV stopień zaawansowania to ostatni.
M1b oznacza obecność przerzutów w narządach wewnętrznych.

"Chemioterapię można stosować jako leczenie indukcyjne przed radykalnym leczeniem chirurgicznym, aczkolwiek w Polsce nie jest ona stosowana rutynowo. W stopniu I i II w przypadku raka niedrobnokomórkowego chemioterapię stosuje się jako uzupełnienie resekcji chirurgicznej i radioterapii w ramach badań klinicznych. W IIIA i IIIB stopniu zaawansowania stosuje się chemioterapię jako leczenie indukcyjne przed leczeniem operacyjnym lub uzupełniające radioterapię. W IV stopniu zaawansowania chemioterapia znajduje zastosowanie jako leczenie paliatywne."
cytaty pochodzą ze strony: http://www.onkonet.pl/dl_rakpluca.html

Więc podstawowe informacje mam. Teraz wszystko można znaleźć w internecie.
Ale życie to nie są suche informacje od lekarzy lub przeczytane gdzie się tylko da.
Jesteśmy pod opieką Hospicjum Domowego z Hirszfelda. Ale co dalej? W sumie jestem pogodzona, ale nie ma dnia bym nie płakała. Mama jest coraz słabsza, w dodatku w żałobie (w lutym pochowaliśmy mojego tatę), zniechęcona.. Ja coraz bardziej udręczona i zmęczona. Przerażona jak kolejną stratę przeżyje mój 10 letni syn (sama go wychowuję, choć raczej wychowywałam go właśnie z Rodzicami).
Jak to będzie wyglądało dalej?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-05-06, 13:59 ]
Prośba - jeśli cytujesz coś ze strony internetowej, podaj link do niej. Jeśli z książki, gazety etc. - podaj tytuł, wydanie, stronę.
  Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
Beata_2014

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 30463

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-06, 12:55   Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
Witam

u mojej Mamy bardzo pomogła resekcja guza.
Oczywiście nie w stopniu rewelacyjnym, ale na tyle, by Mama mogła być bardziej świadoma.
Pozostałe guzy zostały "uśpione" radioterapią.

Napisz, proszę co dalej
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group