1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark V Breslow 36mm
Asia1234

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125190

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-05, 23:37   Temat: Clark V Breslow 36mm
przykre... :(
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-05, 23:36   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
marcelina007 Dziękuje za odpowiedź. Pytałam też swojego lekarza, powiedział to samo. Usg brzucha i węzłów wyszły ok. Jutro odbieram wyniki RTG płuc. Mam nadzieję, że tam też wszystko ok.
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-01, 23:27   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Witam wszystkich, moja aktywność na forum jest minimalna, ale często tu zaglądam i czytam. Jestem przed badaniami kontrolnymi i nasuwa mi się jedno pytanie. Być może uznacie za głupie, ale zaryzykuje i zapytam.
Czy w przypadku przerzutów odległych (mam na myśli płuca) pierwszym miejscem przerzutu będą węzły? Czy jest taka możliwość, że usg węzłów wyszło ok, a inną drogą przedostanie się to dziadostwo np. na płuca? Będę wdzięczna za wszelkie wyjaśnienia.
  Temat: Czerniak guzowaty clark III breslov 0,7 mm
Asia1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-14, 21:04   Temat: Czerniak guzowaty clark III breslov 0,7 mm
Agata cieszę się razem z Tobą czystym wartownikiem ☺☺☺☺ buziaki
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-03, 22:48   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Witam wszystkich, dawno nie pisałam.
31 października miałam poszerzany margines oraz pobrane węzły wartownicze. Pobyt w szpitalu ok. Natomiast czekanie na wyniki straszne. Po równych 21 dniach odebrałam wynik- brak przerzutow czerniaka w węzłach (a było ich aż 8 szt). Blizna również czysta ☺☺☺☺ jeden z piękniejszych dni w moim życiu (nie licząc narodzin dzieci i ślubu ).
Każda kontrola (1 w tygodniu ) potwierdzala ze wszystko się ładnie goi.
Proszę napiszcie mi czy jest duża szansa na to, że to dziadostwo, które się we mnie znalazło nie powróci? Napisze szczerze- myślałam że po odebraniu wyników trochę odetchne, ale nie. Siedzi to tak głęboko i chyba nigdy sie tego nie pozbędę.
Pozdrawiam wszystkich
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Asia1234

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-22, 23:40   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo możesz napisać jak doszło do ponownego zbadania wycietego znamienia (bloczków ). W moim wyniku nie podano skali breslow. Czy mogę się domagać ponownego , dokładniejszego przebadania? Pozdrawiam
  Temat: Czerniak ???
Asia1234

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4780

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-22, 23:33   Temat: Czerniak ???
Wiem, że czekanie jest straszne, ale tylko wynik badania histo da Ci 100 % pewność. Musisz czekać. To przykre, że wciąż nowe wpisy. Bądź silny, być może będzie to błędna diagnoza dermatologa -tego Ci życzę. Daj znać. Pozdrawiam
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-22, 21:29   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Saovine jak widać u każdego przebiega to inaczej. A czy miałaś podany indeks mitotyczny w wynikach badań histo? Bo to niby teże ma ogromny wpływ.
Życzę dużo zdrowia i siły ☺
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-22, 11:05   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Zabieg będę miała w Poznaniu
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-21, 17:29   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Pitufina gdzie miałaś umiejscowione znamię? Życzę Ci, aby się skończyło się u Ciebie na wycięciu węzłow spod pachy. Możesz napisać co onkolodzy mówili o Twoich wynikach na konsultacji? (czy jest duże prawdopodobieństwo przerzutów?) i jakie są szanse na wyleczenie?

Tak się zastanawiam, co jest najbardziej istotne przy czerniaku- Clark, Breslow czy mitozy. Każdy mówi coś innego. Wiem, że ogromny wpływ ma Breslow, czyli jaki jest naciek, ale onkolog wspomniał też o mitozach. Czy ktoś, kto ma większą wiedzę może się wypowiedzieć na ten temat.

[ Dodano: 2017-10-21, 17:33 ]
Mf54 na wycięcie węzła wartownika idę dopiero 30 października. a na wyniki czeka się około 5 tyg. (tak powiedział lekarz).

Pitufina muszę zapytać jeszcze o węzeł wartowniczy. Czy miałaś po zabiegu czułaś jakiś dyskomfort. Mam na myśli zbieranie się chłonki itp. ) Czytałam trochę o tym, ale dla mnie to obcy temat. Jak długo trwał Twój pobyt w szpitalu?
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-21, 16:07   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Biopsja węzła?

Mój onkolog powiedział, że przy jednym zabiegu poszerzy mi marginesy i wytnie węzeł wartowniczy i on będzie zbadany pod kątem przerzutów. Jeśli by się coś okazało to wtedy resztę węzłów.

Nawet nie wiecie jak miło się czyta, jeśli ktoś pisze, że jest już jakiś czas po diagnozie i jest ok. Nadzieje automatycznie rośnie. Ciągle śledzę forum i tak szkoda jest mi wszystkich osób,którzy wciąż walczą. Strach przed tą chorobą zostanie już do końca, ale ja obecnie modlę się o to, aby wartowniki były czyste. Niedawno modliłam się o to, aby wynik badania histo był ok. Niestety, dotknęło mnie to i muszę się z tym zmierzyć. Jak wcześniej napisałam, przed chorobą wiedziałam jak wiele posiadam (rodzina, znajomi), ale teraz postrzegam to inaczej. Wydawało mi się wcześniej, że tak musi być, taka kolej rzeczy, ale nie.... nie każdy to ma i muszę to wszystko docenić. Wystarczy chwila i wszystko może się zapaść- tak po prostu.

Wiecie o jakim szczęściu mówię? O tym, którego nie możemy w żaden sposób kupić. Nie piszę tu o dobrach materialnych, ale o tym co bezcenne (w mojej opinii) RODZINA I WSPARCIE :) )) życzę wszystkim dobrego weekendu
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-20, 23:58   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Kasiunia71 dziękuję za optymistyczną odpowiedź. Jak czytam na forum historie ludzi to łza się w oku kręci. Dopóki człowiekowi nie przyszło się zmierzyć z ta chorobą to nawet sobie sprawy nie zdawałam, że jest nas tak dużo.
Gdybyś mnie ktoś kilka miesięcy temu zapytał co to czerniak to pewnie potrafilabym powiedzieć że to nowotwór, ale nic poza tym. A dzisiaj człowiek siedzi i wertuje stronę po stronie. W jeden dzień jest ok- staram się nie myśleć, natomiast kolejnego przeszywa mnie paraliżuje strach, którego ciężko opisać. Przed oczami mam całe swoje życie i stwierdzam, że jestem mega szczęściara. Mam cudownego męża, dwoje zdrowych dzieci i wspierajaca mnie rodzinę. Lepiej trafić nie mogłam ☺i mam cichą nadzieje że koszmar się choć troche skończy. Że w węzłach nic nie wykryja i będę się często kontrolować. Tak bardzo tego chce- zapewne tak bardzo jak my wszyscy tu na forum. Ktokolwiek to czyta to życzę szczęścia i powodzenia w pokonaniu naszego wspólnego przeciwnika.
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Asia1234

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-19, 21:29   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Witam wszystkich,
Ciągle siedzę na forum i czytam różne historie. To straszne że jest nas tak dużo.
12 września miałam wycinane podejrzane znamie. 22 wrzesnia wynik mnie załamał. Czerniak złośliwy guzkowaty Clark III, indeks mitotyczny 2 mitozy, st. zaawansowania pT1a.
30 października poszerzenie marginesow i oznaczenie węzła wartowniczego.
Czy ktoś z Was miał podobne wyniki i może się podzielić ze mną swoją wiedzą.
  Temat: Czerniak
Asia1234

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4576

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-24, 20:53   Temat: Czerniak
Lady Carot. Niestety nie mam podanej skali breslow. Ale onkolog odczytujac wyniki powiedział ze naciek poniżej 1mm. Czyli wynika to z zaawansowania T1a??? Bo niby skąd miałby takie info.
  Temat: Czerniak
Asia1234

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4576

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-24, 19:32   Temat: Czerniak
Proszę mi napisać czy są tutaj na forum osoby, które miały podobne wyniki. Jak wygląda dalsze leczenie. Jakie są niezbędne badania?
Za wszelkie wskazówki będę mega wdzięczna :cry:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group