1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak ???
Autor Wiadomość
Rafal92 


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-10-22, 19:17  Czerniak ???


Witam , muszę z Wami podzielić sie moja historia . Nie co ponad 2 lata temu ( mieszkałem w Uk) pojawiło mi sie coś na udzie , jakaś krostka ropna ja ja wycisnalem.. Pózniej w tym miejscu jakieś znamię mi sie zrobiło . Po 2 latach i powrocie do Polski zdecydowałem sie pójść do dermatologa ( całkiem przypadkowo natrafiłem w internecie na Czerniaka i sie wystraszyłem ) . Oczywiście prywatna wizyta dermatolog gołym okiem stwierdził , ze muszę to usunąć , postanowiłem jeszcze jednej opini wysłuchać pojechałem Ok 30 km od swojego miasta na wizytę z dermatologiem ( był on wiekowy Ok 60-65) wziął swój dermoskop do ręki i z bliska sprawdził moje znamię i stwierdził ze to nic groźnego i nie muszę sie martwić ... Odetchnąłem , choć ciagle byłem niepewny ... Pokecjalem do Niemiec ( obecnie tutaj mieszkam ) miesiąc temu zdecydowałem sie , żeby tutaj odwiedzić dermatologa , wiec poszedłem najpierw po skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu .. Lekarka gołym okiem zerknęła na moje znamię i wypisała mi skierowanie do kliniki dermatologicznej ... Na skierowaniu napisała CZERNIAK!! Pojechałem do tej kliniki i dermatolog gołym okiem powiedział , ze musi mi to usunąć i sprawdzić . Ustalił mi termin za 3 tyg . W miedzy czasie mój szef zadz do jednej z lepszych klinik tutaj w Niemczech i umówił mnie na termin . W ciągu 2 dni miałem wizytę bez skierowania . Pojechałem tam do kliniki pierwsze co wizyta u pani dermatolog sprawdziła znamię i po Ok 1 h miałem zabieg usunięcia . Zabieg trwał Ok 30 min . Po zabiegu pani chirurg kazała mi poczekać 5 min . Wyszła z gabinetu i wręczyła mi list z którym miałem do swojego lekarza pierwszego kontaktu sie zgłosić i oczywiście zwolnienie lekarskie mi dała . Wróciłem do domu i otworzyłem ta kopertę z ciekawość i zobaczyłem tam ze w polu diagnoza po operacyjna: jest wpisane czerniak złośliwy kończyny !!!! Byłem przerażony tym bardziej , ze byłem u pani dermatolog przed usunięciem znamiona i miałem juz ustalony termin przyjścia za 3 dni po wynik histopatologiczny !!! Strasznie sie boje moje znamię zostało wycięte z marginesem 2.5 cm . Znamię miało 8 mm nie swedzialo mnie , nie dawało żadnych niepokojących objawów . Kształt owalny wypukłe ciemny brąz z jasnobrązowa otoczka wokół .. Teraz Moje pytanie : dlaczego lekarz pierwszego kontaktu tak mi na skierowaniu wpisał czerniak ? I dlaczego w diagnozie po operacyjnej jest : Czerniak złośliwy kończyny ? Skoro wyniki mam mieć w środę ... Jestem załamany tym ..


562D1F49-26A5-41C8-B239-C4ECC22680A8.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 703 raz(y) 1,17 MB

_________________
Życie to ciągła walka ...
 
Asia1234 


Dołączyła: 23 Wrz 2017
Posty: 17

 #2  Wysłany: 2017-10-22, 23:33  


Wiem, że czekanie jest straszne, ale tylko wynik badania histo da Ci 100 % pewność. Musisz czekać. To przykre, że wciąż nowe wpisy. Bądź silny, być może będzie to błędna diagnoza dermatologa -tego Ci życzę. Daj znać. Pozdrawiam
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #3  Wysłany: 2017-10-23, 08:37  


Widocznie lekarz pierwszego kontaktu jest oszczędny w słowach i zamiast napisać "podejrzenie czerniaka" napisała "czerniak", a potem to już poleciało.... :lol: , ale tak jak napisała Asia, tylko badanie hist-pat moze potwierdzić czerniaka, więc narazie spokojnie...oddychaj głęboko, życzę oczywiście dobrego wyniku dla Ciebie
_________________
zagubiona, przerażona
 
Rafal92 


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2017-10-23, 14:39  


Dzięki Wielkie za wsparcie i słowa otuchy .. Na temat tego Czerniak przeczytałem juz , każdy artykuł i z niecierpliwością czekam na środowy wynik . Czy któraś z Was miała te „dziadostwo „ na skórze ? Czy po tym moim zdjęciu mozna cokolwiek wyczytać ? Wiem , ze dopiero po środowych wynikach wszystko będzie jasne .. Pozdrawiam
_________________
Życie to ciągła walka ...
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #5  Wysłany: 2017-10-23, 14:55  


Oczywiście, że ogladałam Twoje zdjęcie :) i wiesz co? mam dwa takie znamiona, że przy podstawie są jasne a górka ciemny braz, ja to w ogóle mam znamion duzo, baardzo duzo, dlatego we wrzesniu zdecydowałam się na wideodermatoskopię, lekarz komputerowo badał mi wszystkie pieprzyki, zalecił do usuniecia jedno z nich i nie było to żadno z dwóch wspomnianych (mam na mysli te jasne z ciemną górką)
_________________
zagubiona, przerażona
 
Rafal92 


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2017-10-23, 15:51  


marjas42 napisał/a:
Oczywiście, że ogladałam Twoje zdjęcie :) i wiesz co? mam dwa takie znamiona, że przy podstawie są jasne a górka ciemny braz, ja to w ogóle mam znamion duzo, baardzo duzo, dlatego we wrzesniu zdecydowałam się na wideodermatoskopię, lekarz komputerowo badał mi wszystkie pieprzyki, zalecił do usuniecia jedno z nich i nie było to żadno z dwóch wspomnianych (mam na mysli te jasne z ciemną górką)
.


Dzięki za ta wiadomość !! Nie ukrywam , ze trochę przywrocilas mi nadziei , ze i u mnie będzie dobrze .. Ciagle w głowie mam opinie tego drugiego dermatologa w Polce i liczę , ze to bedzie jednak niegroźna brodawka .. Wyczytałem w u ternecie , ze w trakcie zabiegu lekarz patolog jest w stanie sprawdzić drobna cześć znamienia pod mikroskopem i ocenić czy jest złośliwe czy nie , i jeśli tak jak u mni wyszło , ze jest złośliwe to decydują sie na wycięcie z marginesem u mnie 2.5 cm... Zaznaczam to wyczytałem , teraz nie wiem czy jest możliwe taka szybka forma rozpoznania złośliwość znamienia? Dołączę jeszcze inne zdjęcia z innym światłem robione w odstępie 4 dni od tego pierwszego co pokazałem w poście ...


3B6B0127-CB97-49EF-96C9-4A88E8499863.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 625 raz(y) 1,24 MB

_________________
Życie to ciągła walka ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group