1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 50
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-25, 14:00   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
absenteeism napisał/a:
A badano CEA przez ten czas?

Nie przez cały rok trwania tej chemi nie mierzono poziomu cea
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-24, 17:46   Temat: Witam
Witajcie,wczoraj odebraliśmy tk jamy brzusznej mamy ,gus w wątrobie powiekszył się 7mm od 19 grudnia ...mimo tego lakarz onkolog podjał decyzje o dalszym podawaniu tej samej chemi? moje pytanie czy to ma sens? skoro ta chemia najwidoczniej nie pomaga,,,a raczej przestała pomagać .mama bierze ten sam wlew od maja 2014 r.jakos w grudniu wyłącyli oxaliplatyne ,gdyż stwierdzono ,że mama jest na nia uczulona.
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-13, 21:46   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
ileene napisał/a:
Ból głowy jest skutkiem nadciśnienia, które z kolei jest wywołane chemioterapią ( piszesz, że po 1 cyklu nastąpił). Także spokojnie. W kazdym razie na następnej wizycie powiedz o tym lekarzowi.


dziękuję Ileene ..za poprawę humoru,oby tylko tak było.
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-13, 18:35   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
ileene napisał/a:
ból głowy może być od chemioterapii, tylko pytanie jest następujące- czy się zaczął podczas chemioterapii czy wcześniej, silny czy słaby?

po jakim środku przeciwbólowym przechodzi?


trwa jakieś 2 tygodnie ,zaczal sie jakoś po 1 cyklu chemi,,,trwa prawię codziennie ,ale przechodzi po tabletkach ,mama dostaje chemie folfox 4 ..czy ona może wywoływac bóle głowy?

[ Dodano: 2014-06-13, 18:37 ]
zapomniałam dodac ,że mama uzywa zwyklych tabletek "apap" lub "ibuprom" podobno ta chemia folfox 4 wywołuje wyższe cisnienie ,i rzeczywiście mama ma czasami 210/110 ale onkolog przepisał tabletki na zniżenie cisnienia i po nich ma 140/95 przewaznie....
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-12, 19:51   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Witam,u nas po długiej nieobecności ,skierowali mame na kolejna chemię w tej chwili bierze 3 ..cykl ,ale niepokoi mnie to ,że mamę boli głowa i to niemal codziennie..? czy to skutek uboczny chemi? czy cos może się dziać....w głowie? :( bo już nie wiem co mysleć.
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-17, 14:54   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
witam,mama miała operacje 20 lutego ,dzis odebrałam wyniki tk ..nie jest dobrze jest progresja50% i nowe ogniska na watrobie i pojawił sie węzeł :( co tez bardzo mnie martwi ..5 maja mama zaczyna cykl 12 chemi....Prócz tego CEA wynosi 755 gdzie przed zabiegiem wynosiło 216.
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-21, 19:45   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
sylwiax napisał/a:
Agusia jak mama czuje się po operacji?
będzie miała następne cykle chemii?


MAMA miała operacje wczoraj i dopiero dzis byłam w Gdańsku u mamy ale za duzo sie nie dowiedziałam...lekarz nie był zbyt wylewny jesli chodzi o informacje operacja przebiegła ..dobrze usłyszałam tylko tyle " że wszystko co było zamierzane przed operacją zostało wykonane" z mama miałam mozliwośc porozmawiania tylko 10 minut -odbyło sie bez stomi na szćzęście:) ale martwię się co dalej?????????? by to wszystko nie poszło w złą stronę:((
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-19, 17:59   Temat: :(
No to zawiozłam dzis mamę do szpitala jutro z rana ma operację,,,,teraz wszystko w rękach "Tego Najwyższego"
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-17, 13:46   Temat: czy wiadomo
czy wiadomo czy po operacji mama jeszcze dostanie jakąs chemie skoro przed dostała 12 cykli?,albo jakies naświetlanie czy cokolwiek,czy po prostu skonczy sie na operacji ? jak to wygląda?
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-14, 20:56   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Małgosiu dziekuje Ci dodałas mi wiary ,że bedzie ok:)
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-12, 17:52   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Małgosia81 napisał/a:
Agusia operacja faktycznie może by obciążająca, ale jeśli będzie jakieś zagrożenie lub lekarze by stwierdzili że nie ma sensu jej przeprowadzać to by tego nie robili

Tak Małosiu ale ..w Akademi medycznej w Gdańsku odmówiono nam tej operacji twierdząc że to pogorszy sprawę...a w centrum traumaologi podejma się...więc sama nie wiem dlaczego
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-09, 12:45   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
DNI do operacji sie zbliżaja a ja zastanawiam się czy rzeczywiście ta operacja to dobra rzecz?? czy to nie zaszkodzi?
  Temat: Rak jelita grubego i przeżuty do wątroby
Agusia198128

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-06, 18:05   Temat: co u was?
Derdas co u was?
  Temat: morfeusz7679 - komentarze
Agusia198128

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3901

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-02-06, 18:02   Temat: morfeusz7679 - komentarze
morfeusz7679 napisał/a:
Wszystko to długo trwa i znowu termin ,prawie 2 tyg

Znam to czekanie,u nas tez było wieczne...zdawałoby się . Ale jakoś ogarnelismy temat!!
morfeusz7679 napisał/a:
Mam 32 lata nigdy nie spodziewałem się ze moja taka śliczna mamusia ,która była zawsze taka silna i wciąż jeszcze przecież młoda ,że coś takiego nam się przytrafi

Więc jesteśmy w tym samym wieku ..też nadal w to wszystko nie wierzę.
morfeusz7679 napisał/a:
Po tym co widziałem nie wiem czy wszystkim lekarzom można ufać ,sprzeczne opinie ,niedociągnięcia,odległe terminy,nadymane buce lub zwykłe pijaczki.Zaczynam wątpić w Polskie służby zdrowia ,zaczynam czuć że walcze z tym sam a lekarze nas zbywają lub się nie znają

Też mam identyczne odczucia ,juz praktycznie straciłam nadzieje ,że sa lekarze z powołania :-(
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Agusia198128

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-05, 13:08   Temat: :)
mama ma operacje 19 lutego - to na tyle ,dobra wiadomośc taka ,że będzie przeprowadzona laparoskopowo:)
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group