1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeszów-nowe trendy w diagnostyce
Autor Wiadomość
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #1  Wysłany: 2012-03-27, 17:16  Rzeszów-nowe trendy w diagnostyce


Cytat:
To jakieś kuriozum, by sprzętu, który wprowadza się pacjentowi do odbytu, używać również do badania wykonywanego przez usta i przełyk - dziwią się lekarze z rzeszowskiego szpitala "na górce". A jednak takie zalecenie wydał ordynator. Pacjenci i lekarze odmawiają badań

(...)

Huk nie jest zdziwiony pytaniami o kontrowersyjne zalecenie, jakie wydał personelowi. - Te informacje zapewne dostaliście od dwóch lekarzy, którzy nie czytają fachowej literatury, nie jeżdżą na światowe kongresy. Zacofanie moich kolegów wynika z ich ciasnoty umysłowej. Gdyby pana matka miała podejrzenie nowotworu, to chyba byłoby panu wszystko jedno, jaką metodą doszlibyśmy do tego, by rozpoznać chorobę - przekonuje dr Huk, który oprócz tego, że jest ordynatorem gastroenterologii, jest również wojewódzkim konsultantem w tej dziedzinie na Podkarpaciu.

(...)


Całość tutaj: http://wiadomosci.gazeta....3,11374902.html
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-27, 18:53  


Przeczytałam wnikliwie artykuł i jestem zdruzgotana, ja rozumiem, że lekarze nie mają sprzętu ale diagnozować ludzi kosztem ich komfortu psychicznego.

Cytat:
"Jeżeli lekarz przychodzi i mówi: "Pan ordynator kazał pana zbadać aparatem, który służy do badania jelita grubego", to naturalne, że pacjent się oburza. A pacjent nie wie, że sprzęt był myty i dezynfekowany. To zła wola lekarzy, że rozsiewają takie informacje. Gdzie ich etyka? - emocjonuje się dr Huk"

Panie Doktorze a gdzie Pana etyka?????? Pacjent ma prawo wiedzieć jakie badanie będzie mieć robione i jakim sprzętem. sam fakt mycia i dezynfekcji nie przekonuje mnie do takich praktyk :/

a co Wy o tym myślicie????
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-27, 19:03  


gudzia5 napisał/a:
a co Wy o tym myślicie????

czy się bierze z d... do ust :?ale?: ;)
A co można myśleć ... czytałam wcześniej i się nie wypowiadałam, bo przestaję być kulturalna ;) ... choć ... podobno im człowiek mniej wie tym bardziej jest szczęśliwy ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-27, 20:52  


Cytat:
a co Wy o tym myślicie????

Osobiście, jako pacjentka, nie miałabym z tym najmniejszego problemu. Wiem jednak, że zgoda na coś takiego wymaga zwykle od ludzi osiągnięcia bardzo wysokiego poziomu "oderwania się" od swojego ciała - sprawy bardzo delikatnej i indywidualnej.
Dlatego nie można nie dawać pacjentom możliwości decyzji w tej kwestii.
_________________
 
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-27, 22:09  


Miałam tyle razy wykonywaną gastroskopię,że jestem już weteranką tego badania. Wiem,że sprzęt jest dezynfekowany po każdym badaniu. Jako pacjentka też nie miałabym nic przeciwko, w stanie wyższej konieczności oczywiście. Można by posunąć się do innych porównań. Czy wiecie jacy ludzie mieli gastroskop w ustach prze Wami? Być może były to osoby chore na choroby wirusowe typu HIV,HCV itp... Czy w tym momencie ma znaczenie czy gastroskop był w tyłku czy w ustach zainfekowanego pacjenta? Chyba nie ma znaczenia, ważne że był odpowiednio zdezynfekowany i wymyty. Ale to moje zdanie i każdy ma prawo do innego.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-27, 22:34  


Kłaniam,

Jak czuje się większość pacjentów z podejrzeniem nowotworu płuca, gdy bronchoskopia jest wykonywana bronchoskopem, który kiedyś badał gruźlika? A co myślą pacjenci z Łodzi, ze Szczecina, z Bydgoszczy, Olsztyna itd. gdy "pseudoprofesjonalny" lekarz każe im się tak leczyć po rozpoznaniu nowotworu jądra wg. swojej wiedzy sprzed 20 lat? To jest tak samo, czemu dziwią się lekarze ze szpitala "na górce". Amen.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group