1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RTG po zapaleniu płuc
Autor Wiadomość
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #31  Wysłany: 2012-03-22, 22:25  


nas też bardzo to zdziwiło- mama miała niedawno robiony tk ( w innej sprawie) i tam opis zajmował prawie całą stronę, tu spodziewałam się chociaż informacji o wymiarach czy o tym na co jest naciek i jak głęboki- nie ma żadnej z tych informacji

przyznam, że próbowaliśmy tę płytę odtworzyc ale nie udało się- albo nie mamy odpowiedniego programu albo jest zabezpieczona, niestety nie znam się za bardzo na komputerach

ta kwalifikacja była wstępna, po konsultacji z onkologami, ale ostatecznie będzie potwierdzona w poniedziałek
ma byc tez jeszcze wykonane TK głowy i jamy brzusznej
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #32  Wysłany: 2012-03-27, 09:32  


tata zakwalifikowany do radiochemioterapii, na Garbarach trafił do pani dr Mateckiej-Nowak, na Szamarzewskiego lekarzem prowadzącym będzie dr Bryl.
Pani doktor po obejrzeniu płyty TK powiedziała, że jest idealnym kandydatem do tej metody leczenia, wstępnie przewiduje naświetlania przez 5 tygodni, chemia to PE

tata wystraszony, trochę podłamany ale jakoś się trzyma

próbuję poszukać jakichś wiadomości o radiochemioterapii ale nie umiem znaleźć- albo jest o radioterapii albo o chemioterapii, czy ktoś może przechodził taką terapię i może dać jakieś wskazówki, czego się spodziewać ? czy faktycznie to jest taka agresywna terapia i jest się wyłączonym zupełnie z życia?

6 maja moja córka ma I komunię, jak myślicie tata da radę być? czy w ogóle go wypuszczą ze szpitala? naświetlania codziennie- to znaczy od poniedziałku do piątku czy faktycznie codziennie?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #33  Wysłany: 2012-03-27, 10:18  


Tak, radiochemioterapia to agresywna metoda leczenia, jednak nie oznacza to z automatu, że pacjent będzie całkowicie wyłączony z życia. Tego, jak zachowa się dany organizm nikt nie przewidzi, jednak na pewno tata będzie mocno osłabiony, może się źle czuć - nakładają się objawy uboczne i radio-, i chemioterapii, stąd właśnie ta agresywność tego sposobu leczenia.
_________________
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #34  Wysłany: 2012-03-27, 14:34  


Ta lekarka jest podobno bardzo dobra, dr. Bryl zresztą też, więc powodzenia.
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #35  Wysłany: 2012-03-28, 08:37  


ruszyło się, choć przyjęty do szpitala tata będzie dopiero po świętach, 11 kwietnia ma się zgłosić na Garbary, gdzie ma mieć zrobioną ponowną TK, potem 12 kwietnia na Szamarzewskiego, gdzie ma mieć TK głowy i jamy brzusznej. Początek chemii i naświetlań wyznaczono na 16 kwietnia- to w sumie 3 tygodnie, z jednej strony widać, że coś się dzieje ale z drugiej tu kilka dni tam kilka dni i składa się to w tygodnie a raczysko robi swoje w tym czasie :(

pytała mama czy nie da się szybciej, ponoć nie da się, wiem, że wielu czeka :( boję się, że ten czas może zaważyć na leczeniu

tata poczytał w necie o rokowaniach :cry: powiedział, ja już nie mam przyszłości :cry: powtarzam mu, że ma postać ograniczoną a to daje szansę, dużą szansę i tego trzeba się trzymać, prawda ? :)

[ Dodano: 2012-03-28, 08:40 ]
pytanie takie techniczne: czy można jakoś zmienić tytuł postu albo dodać taki opis- widzę, że niektórzy mają pod tytułem taki jaki opis kursywą, czy ktoś podpowie mi jak to się robi, bo ja sierotka nie umiem? :)

[ Dodano: 2012-03-28, 08:47 ]
o, dziękuję :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-03-28, 10:15 ]
Jeśli chcesz zmienić tytuł wątku, to daj znać przez PW na jaki konkretnie.

[ Dodano: 2012-03-28, 10:34 ]
na razie tytułu wątku nie chcę zmieniać, może to głupie, ale ciągle oswajam się z sytuacją i taki tytuł jest dla mnie "łatwiejszy" :oops:
chciałam tylko dodać ten opis jako ułatwienie dla innych szukających, jak ja szukałam na początku informacji
dziękuję bardzo za pomoc
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #36  Wysłany: 2012-04-11, 20:30  


Gosiaa co tam?Wiadomo już coś więcej?Odezwij się w wolnej chwili.Pozdrawiam.
_________________
ewka
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #37  Wysłany: 2012-04-12, 19:33  


ewka1 dziękuję za pamięc

tata w szpitalu, po przymiarkach do naświetlań a dziś mial tomografię głowy i jamy brzusznej, JEST CZYSTO :) rany, jak się cieszę....

jutro jeszcze jedna przymiarka do naświetlań i od poniedziałku zaczynamy

to dobrze, że czysto, prawda? jej, tak się bałam....

[ Dodano: 2012-04-12, 19:35 ]
denerwuję się tylko, żeby nie zabrakło dla taty tej chemii, to straszne co ludzom zgotowano...
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #38  Wysłany: 2012-04-12, 20:32  


gosiaa napisał/a:
to dobrze, że czysto, prawda? jej, tak się bałam....

Oczywiście ,że dobrze :)
gosiaa napisał/a:
denerwuję się tylko, żeby nie zabrakło dla taty tej chemii, to straszne co ludzom zgotowano..

Miejmy nadzieję,że szpital ma zapasy i wszystko pójdzie zgodnie z planem.
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #39  Wysłany: 2012-04-13, 19:36  


tata na sobotę i niedzielę wyszedł do domu, na oddziałe prawdziwe oblężenie, na sali 4 osobowej było 6 łóżek...
tata ma pozaznaczane punkty do naświetlań: pod każdą pachą i na lewej piersi- czy to znaczy, że naświetlania będą obejmowac tak duży obszar? czy to tylko "punkty orientacyjne"?
miał też zrobione dziś dodatkowe echo serca, bo poprzednio wyszły jakie nieprawidłowości, ale dziś bylo ok, może to ze stresu
w poniedziałek od rana naświetlania i po południu chemia
potem naświetlania codziennie, pani doktor początkowo mówiła, że byłoby dobrze nawet dwa razy dziennie- teraz stanęło na jednym razie.

czy faktycznie byłoby lepiej dwa razy dziennie? mama odniosła wrażenie, że zrezygnowano z tych popołudniowych naświetlań ze względu na kłopoty organizacyjne z przywożeniem taty na te naświetlania
może tata mógłby tam poczekac po prostu na te drugie naświetlania, jeśli są ważne i mogą miec znaczenie dla leczenia.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #40  Wysłany: 2012-04-16, 07:18  


Gosiaa powodzenia życzę i piąstki zaciskam :) Pozdrawiam :okok"
_________________
ewka
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #41  Wysłany: 2012-04-16, 08:19  


tata pewnie już naświetlony, potem ma być przewieziony na Szamarzewskiego i dostać chemię

boję się, bardzo się boję....

[ Dodano: 2012-04-16, 19:37 ]
jednak dziś tata nie dostał chemii- podobno dlatego, że najpierw powinien dostac chemię a potem naświetlanie- czy faktycznie? czy jest taka ogólna procedura czy też to indywidualna decyzja lekarza?

jutro wcześnie rano ma miec chemię i potem pojedzie na naświetlanie, do końca tygodnia ma zostac na oddziale na Szamarzewskiego a potem będzie dowożony na naświetlania z Ludwikowa
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #42  Wysłany: 2012-04-17, 10:09  


tata już po chemii i naświetlaniach, na razie jest ok
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #43  Wysłany: 2012-04-21, 07:01  


na weekend tata wrócił do domu, po wejściu do domu od razu zasiadł do pracy przy kompie :) czuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych skutków ubocznych- przyznam, że jestem trochę zaskoczona, oczywiście pozytywnie, nastawiałam się na ciężkie dni a tu taka dobra niespodzianka

oczywiście, wiem, że to początek, ale dobry początek i niech tak zostanie

muszę się przyznac, że obserwuję tatę z pewną podejrzliwością- tata jest uparty i nigdy nie skarży się na żadne dolegliwości- aż do przesady, nie przyzna się, że coś go boli itp. wiem, że takich "drobnych" dolegliwości jak np. mdłości może nawet nie zgłaszac, nie da sobie wytłumaczyc, że tylko sobie szkodzi takim postępowaniem
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #44  Wysłany: 2012-04-21, 09:39  


Gosiu, razem z Tobą podzielam radość związaną z samopoczuciem psychicznym Tatusia. :)

Najlepszy dowód na to, że spory wpływ na nasilenie dolegliwości przy chemioterapii mają czynniki psychologiczne. Świadczy o tym choćby fakt występowanie na przykład nudności jeszcze przed podaniem leku w kolejnym cyklu chemioterapii.. Dlatego ważne jest aby wszystko zrobić do zmniejszenia napięcia emocjonalnego przed kolejnym kursem leczenia. Unikać należy sytuacji ściśle związanych z nudnościami takich jak zapachy kuchenne, duże i obite posiłki itp...
Ważna też też aktywność w domu, taka na ile pozwalają siły. Przy osłabieniu umiarkowanym lepiej jest posiedzieć w fotelu niż kłaść się do łóżka.... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #45  Wysłany: 2012-04-23, 12:09  


tata czuje się dobrze, przynajmniej tak twierdzi
ale... ma chrypkę i kaszel, taki mokry, nie może odkrztusić.... nie miał tego kaszlu w piątek, nie wiem czy się podziębił czy to już efekt naświetlań czy chemii? martwię się :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group