1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RTG płuc
Autor Wiadomość
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #1  Wysłany: 2009-02-25, 11:11  RTG płuc


Bardzo proszę o pomoc .Wynik z przeswietlenia płuc
W szczycie płuca widoczny cień okragły 13mm oraz moga towarzyszyć nieregularne zwłóknienia
W projekcji bocznej powyzej rzutu wnęk płucnych istotne podejrzenie obecnosci cienia okragłego 1 cm ,bez jednoznacznego potwierdzenia w projekcji P-A ewentualnie może rzutować sie przedni odcinek zebra |||.Sylwetka sercowo -naczyniowa bez wyrażnych patologii .Spłycone zachyłki przeponowo -kregowe .
Zdjęcie robione 2 miesiace po silnym uderzeniu w klatke piersiowa .(wczesniej lekarz nie kierował stwierdzając stłuczenie żeber )Bolało okropnie przy kazdym ruchu .podaczas chodzenia czułam jakby bulgotanie w płucach
Potem (po 2 mies ) nastapił kaszel z odpluwaniem ropnej wydzieliny w kształcie kulek wielkosci małego groszku białe bez domieszki krwi ..Zaczęłam brać Augmentin .Kaszel ustapił .Do tego był siny obrzęk jezyka i pieczenie .Z oddychaniem nie ma problemów ,żebro po upadku jeszcze pobolewa przy naciskaniu . Chirurg stwierdził że to nie ma powiązania z wypadkiem bo to inna strona . Skierowano mnie na TK .czekanie jest dla mnie katorgą psychiczną
Jak bedzie wynik Tk napiszę wiecej
Pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2009-02-26, 10:35  


witaj berta20!

Jedyne, co mogę Ci teraz potwierdzić to fakt, że w tej sytuacji bez TK ani rusz.
Cień okrągły (na RTG) często jest rakiem płuca, ale nim być nie musi (może być to np ropień). Nic w tej chwili nie poradzimy, czekamy na TK.

To co przeszłaś, to było zdecydowanie zakażenie, i to ropne.
Na pytanie czy wynik RTG jest z tym całym zdarzeniem powiązany czy nie (a cień okrągły wykryty jest przy okazji, przypadkowo) odpowie nam z dużą dozą prawdopodobieństwa TK.
Kiedy termin badania?
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #3  Wysłany: 2009-02-26, 11:11  


DumSpiro-Spero napisał/a:
witaj berta20!

Jedyne, co mogę Ci teraz potwierdzić to fakt, że w tej sytuacji bez TK ani rusz.
Cień okrągły (na RTG) często jest rakiem płuca, ale nim być nie musi (może być to np ropień). Nic w tej chwili nie poradzimy, czekamy na TK.

To co przeszłaś, to było zdecydowanie zakażenie, i to ropne.
Na pytanie czy wynik RTG jest z tym całym zdarzeniem powiązany czy nie (a cień okrągły wykryty jest przy okazji, przypadkowo) odpowie nam z dużą dozą prawdopodobieństwa TK.
Kiedy termin badania?
pozdrawiam ciepło.

Dziękuje bardzo .Jutro mam TK a wynik w poniedziałek .Przeswietlenie płuc zlecił onkolog przy badaniu piersi bo kaszlałam .Jutro tez mam odebrać wynik z mammografii to napiszę jaki .Rok temu był dobry ..Nie umiem sie poruszać po tym forum .Jak mozna pisać bez cytowania ?
Pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2009-02-26, 13:19  




:-D
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #5  Wysłany: 2009-02-26, 16:52  


Ale gapa ze mnie -dzięki
Chciałam zapytać o ropniaka .Jezeli się okaze że to on- to co mnie czeka .Wczoraj skonczyłam brać Augmentin i dzisiaj znowu czuję podchodzenie ropy do gardła .Czy ja mam unikać wysiłków fizycznych i lepiej leżeć i czekać na wynik TK .Wtym miesiącu wykonałam mammografię RTG płuc i jutro KTG .czy to mi nie zaszkodzi taka dawka promieni jezeli to rak ? :-(
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #6  Wysłany: 2009-02-27, 16:46  


Odebrałam wynik z mammografii -jest dobry .Zrobiłam TK i teraz będę czekać na wynik .Byłam zdziwiona ,że to badamie robi sie przez ubranie .kontrast zniosłam dobrze .
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2009-02-28, 03:47  


I dobrze, że sprawy idą do przodu. Fajnie, że jest już wynik mammografii.
Jednak wynik TK klatki piersiowej będzie tu grał najważniejszą rolę.

Jeszcze jedna uwaga: może warto byłoby pomyśleć o wykonaniu wymazu z gardła (do badania bakteriologicznego) - augmentin ma dość szerokie spektrum działania, jednak nie jest panaceum na wszystkie rodzaje bakterii.
Wymaz polecam wykonać u laryngologa.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #8  Wysłany: 2009-02-28, 07:22  


Dzoęki wielkie .Zaraz po niedzieli zrobię wymaz .Zaczęłam pić siemie lniane z zaparzone wieczorem (razem z ziarnami )i kaszel jest o wiele łagodniejszy i już nie pdpluwam ropy .Płukam gardło rumiankiem ale na rumianek żle reaguje mój jezyk .co prawda wrócił do normy ale jeszcze czuję dziwne pieczenie .Tabletki do ssania nie pomagają .O wiele lepiej sie czuję mając przy boku takiego anioła jak Ty .
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #9  Wysłany: 2009-03-02, 15:14  Ciąg dalszy


Udałam się dzisiaj do poradni rej.po skierowanie do laryngologa na wymaz .Lekarka po zbadaniu mnie stwierdziła ze nie widzi podstaw aby mnie tam posyłać .Pieczenie języka jest napewno od kwasów żołądkowych i przepisała mi ranigast oraz ortanol 20 plus a do smarowania jezyka aphtin.Nie mam zgagi i nigdy nadkwasoty nie miałam .Na obu lekarstwach pisze ze nalezy wykluczyć raka zanim zacznie sie zażywać te leki ..Wynik RTG płuc oglądnęła twierdzac że taka mała zmiana o niczym nie świadczy .Z trudem uzyskałam skierowanie na morfologię i ob .Na mocz nie dała mówiac ze ze strony nerek nie ma dolegliwosci .Wściekłam sie i muszę zrobić badanie prywatnie tzn .wymaz ,mocz i nie wiem co jeszcze .Onkolog będzie dopiero za 3 dni .Wyniku z Tk jeszcze nie mam ale przyspieszam .Strach pomysleć co by było gdybym zaczęła leczenie w poradni rej .Na KT doczekałabym sie za rok jakbym jeszcze żyła .
3 lata temu robiono mi pandendoskopię
wynik
Przełyk ,wpust bez zmian ,sluzówka żołądka krucha i przekrwiona w antrum .Na tylnej scianie opuszki 0.5 cm gojące sie owrzodzenie .
Wrzód został zaopatrzony i przeszłam leczenie .Wszystkie dolegliwosci ustapiły i tak jest do dzis .Jestem też po operacji wola tarczycy 15 lat temu Resetio subtotalis lobi utriusgue glandulae thyreoideae
Wynik Struma colloides

[ Dodano: 2009-03-09, 14:03 ]
Mam juz badania TK
Badanie przeprowadzono w technice spiralnej z kolimacja 16x0,625mm,po dożylnym podaniu srodka cieniujacego .

W szczycie prawego płuca pogrubienie opłucnej ,zmiany włóknisto marskie oraz drobne pęcherzyki rozedmowe ,mniej nasilone zmiany w szczycie lewym podopłucnowo-zmiany po przebytym procesie swoistym .
Nie uwidoczniono mas patologicznych w obrebie sródpiersia i wnek płucnych .
Serce bez ewidentnych zmian
Aorta piersiowa i duze naczynia w normie
Struktury kostne w skanowanym zakresie prawidłowe .

Ob -8
Morfologia
leukocyty-8,6
Erytrocyty -4,4
hemoglobina -13,8
hematokryt -41
MCV-92
MCH-33,7
płytki krwi -305
limfocyty-25 %
Inne (Eo,bazo,mono)%-10
Neutrofile %-64
Limfocyty 2,2
Inne (Eo,bazo ,mono ) 0,9
Neutrofile 5,50
RDW-CV-15
PDW-14
MPV10,40
P-LCR-29

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych wyników .Pozdrawiam
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #10  Wysłany: 2009-03-11, 15:09  


Jestem juz po konsultacji lekarza .wykluczono obecnośc raka .Zostałam skierowana do Pulmonologa .Tu dowiedziałam się że mogłam przejsc grużlicę (nawet wiele lat temu ) Nic o tym nie wiem . Wczesniejsze badania RTG płuc nie wykazywał zmian .Bedę oddawać plwocinę do badania i nastepny RTG płuc za 3 miesiące .Mam nadzieję ze skończy sie na strachu jaki przeżyłam .Do tej pory nie mogę się otrzasnąć .Ogólnie czuję się bardzo dobrze .
Wam tez życzę zdrowienia ,pozytywnych myśli .
DSS dziekuję za wspaniałe forum i pomoc .To forum to skarbnica informacji ,to azyl i wsparcie w tak trudnych chwilach kiedy człowiek potrzebuje się oprzeć by nie upaść . Będę do Was zaglądać
Pozdrawiam
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #11  Wysłany: 2009-03-12, 12:42  


Berta - to wspaniała wiadomość ! Bardzo się ciesze i życzę dużo zdrowia :)
 
madziap 



Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 133
Pomogła: 19 razy

 #12  Wysłany: 2009-03-16, 12:55  


Cudowna wiadomość, dużo zdrówka:-))
_________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Augustyn z Hippony
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #13  Wysłany: 2009-03-16, 21:07  


Chciałam się podzielić z Wami objawami jakie u mnie wystapiły po badaniach a szczególnie po TK z kontrastem
1-szy dzien -ból w klatce piersiowej i łopatki
2-gi -obrzęk twarzy
3-ci -Opuchnięta szyja ,usztywniona ,opuchnięcie szczególnie w miejscu tarczycy
Po 7 dniach ból w okolicy nerek ,gdzieniegdzie ból mięśni ,ospałość ,nudności
Wszystkie te dolegliwości minęły po ok 10 dniach
Podobne dolegliwości przeszłam wiele lat temu po scyntygrafii tarczycy z kontrastem .
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #14  Wysłany: 2009-03-23, 01:49  


Wygląda na to, że nie powinnaś mieć badania z kontrastem (ze względu na nerki).
Czy w trakcie tej reakcji otrzymałaś sterydy? (powinnaś)
Powinno się też zastosować gruntowne nawodnienie (dożylne lub ewentualnie doustne) oraz podać leki moczopędne (w celu "wypłukania nerek")

Dużo zdrówka życzę, cieszę się że jest ok :) :)
(to pewnie dlatego, że zwlekałam z przeniesieniem wątku do działu "nowotwory płuca i opłucnej" ;) :-D bo wydawało mi się że sprawa nie jest całkiem jasna)
ściskam, zaglądaj gościnie :tull:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #15  Wysłany: 2009-03-23, 07:05  


Dziękuję bardzo za pomoc i poświęconą uwagę .Jestem pełna podziwu twojej dobroci .Wierze ,że dobro się wraca ze zdwojoną siła i do Ciebie będzie powracać .Wielokrotnie miałam do czynienia z chorobą nowotworowa wśród bliskich i było mi bardzo ciężko nie wiedzac ni o tej chorobie .Teraz czytam z uwagą wszystkie posty i dmucham na zimne . Jeszcze raz bardzo dziękuję za to forum -to piękne co zrobiłaś i co robisz dla innych .
Sterydów nie dostałam ,fakt ze piłam bardzo dużo ale organizm sie tego domagał .
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zaproszenie .Będę zaglądać .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group