1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rtg głowy
Autor Wiadomość
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #1  Wysłany: 2009-05-07, 17:54  rtg głowy


Mam pytanie odnośnie swojej osoby. Ostatanio mam bardzo mocne i napadowe bóle głowy które najczęsciej wsytępują z rana. Do tego od dłuzszego czasu miewam potworne mdłości - ciąza wykluczona- jestem osłabiona i bywa że drętwieją mi nogi na zmianę raz jedna raz druga. Jestem młodą osobą i nigdy wcześniej nie odczuwałam tego rodzaju dolegliwości. Faktem jest, że ostatanio z uwagi na chorobę mamy żyję w stresie, ale to nie pierwsze stresy na jakie byłam w życiu narazona. Dlatego chcialabym zrobic sobie rtg głowy. Stąd tez moje pytanie jaki rodzaj rtg zrobic. Na stronie kliniki widzialam, ze są jakies rtg czaszki a-p, podstawa , zatoki, oczodoły itp. i czy takie prześwietlenie zrobię prywatnie bez skierowania?
 
AK 
Lekarz RADIOTERAPEUTA specj.O.PALIATYWNA



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 93
Skąd: Zamość
Pomógł: 88 razy

 #2  Wysłany: 2009-05-07, 20:49  


Bez sensu - nie ma co się narażać na dawkę promieniowania, która zapewne niewiele wniesie.
Lepiej po prostu pójść do neurologa (skierowanie od lekarza POZ).
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #3  Wysłany: 2009-05-08, 09:52  


Takie objawy mogą być powodowane przez różne przyczyny (np. z ciśnieniem, neurologiczne itd.)
Dlatego nie warto robić badań na własną rękę - na ślepo.
Najlepiej pójść do dobrego lekarza rodzinnego, takiego który nie boi się kierować pacjentów na dodatkowe badania. Warto również pójść do specjalisty, pewnie lekarz rodzinny wskaże właściwą specjalizację.
Skoro piszesz na tym forum, podejrzewasz u siebie nowotwór. Zamiast się zamartwiać - powiedz o tym lekarzowi pierwszego kontaktu lub idź do onkologa - nie jest potrzebne skierowanie.
W każdym razie nie daj się nikomu zbyć, skoro naprawdę odczuwasz niepokojące objawy. Jeśli jeden lekarz zlekceważy Twoje objawy znajdź lepszego.
Nawet jeśli okaże się, że przyczyna Twoich dolegliwości jest łatwa do wykrycia i wyleczenia warto powalczyć o siebie !
Pozdrawiam :)
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #4  Wysłany: 2009-05-08, 10:15  


dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Sama nie wiem co podejrzewam, staram sie nie panikować, ale trudno też powiedzieć, że mnie to nie martwi.
Jeżeli chodzi o ciśnienie to mam faktycznie niskie najczesciej 90/55
Serdecznie pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #5  Wysłany: 2009-05-08, 10:47  


mada
Możliwości faktycznie jest całe mnóstwo. Neurolog na pewno do odwiedzenia.
Natomiast: opisałaś dolegliwości, które kiedyś miały (niemal identyczne) miejsce u mnie.
Okazało się, że... cierpiałam na nadczynność tarczycy (bóle głowy, koszmarne, zawroty głowy, mdłości - wszystko tu ustąpiło u mnie po leczeniu endokrynologicznym).

Spójrz więc jak szeroki jest wachlarz możliwości.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
AK 
Lekarz RADIOTERAPEUTA specj.O.PALIATYWNA



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 93
Skąd: Zamość
Pomógł: 88 razy

 #6  Wysłany: 2009-05-08, 10:54  


---> mamanel napisałaś: "Zamiast się zamartwiać - powiedz o tym lekarzowi pierwszego kontaktu lub idź do onkologa - nie jest potrzebne skierowanie. "
Chyba oszalałaś. Widziałaś tłumy w poradniach onkologicznych? Takie objawy nie są charakterystyczne dla nowotworu - jest mnóstwo innych chorób, które trzeba podejrzewać w pierwszej kolejności.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #7  Wysłany: 2009-05-08, 13:11  


Ponad rok temu miałam podobne objawy, czasem aż wstać z łóżka nie mogłam.
Trafiłam do neurologa - miałam wykonany tomograf głowy i usg żył i tętnic przyszyjnych.
Tomograf nic niepokojącego nie wykazał, za to w usg wyszło, że mam silne turbulencje w przepływie krwi, a spowodowane jest to uciskiem - okazało się, że mam skrzywienie szyjnej partii kręgosłupa, tzn. jest on zbyt prosty...
Ps. też jestem nisko ciśnieniowcem :)
Pozdrawiam!
 
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #8  Wysłany: 2009-05-09, 10:30  


ogromne dzięki za wasze odpowiedzi. Na pewno podniosły mnie one na duchu. Niemniej będę musiała się w końcu wziąc za siebie.
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #9  Wysłany: 2009-05-09, 12:20  


Mada,
Nie tylko rak wymaga szybkiego działania, wiele innych chorób również. Są też takie, które wymagają natychmiastowej interwencji lekarza. Niewątpliwie jest wiele chorób , które mogą dawać podobne objawy, ale wykluczenie przyczyny po stronie neurologicznej to moim zdaniem podstawa.

Dlatego wróć do obu zamieszczonych tu wypowiedzi AK (lekarz) i bez zwłoki działaj zgodnie z ich treścią.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #10  Wysłany: 2009-05-09, 15:27  


AK napisał/a:
---> mamanel napisałaś: "Zamiast się zamartwiać - powiedz o tym lekarzowi pierwszego kontaktu lub idź do onkologa - nie jest potrzebne skierowanie. "
Chyba oszalałaś. Widziałaś tłumy w poradniach onkologicznych? Takie objawy nie są charakterystyczne dla nowotworu - jest mnóstwo innych chorób, które trzeba podejrzewać w pierwszej kolejności.


OK, zgadza się są tłumy.
O onkologu napisałam jako o ostatniej możliwości, którą można wykorzystać, właściwie informacyjnie - że nie jest potrzebne skierowanie. Każdy z nas ma przecież prawo do porady nawet mimo tych tłumów.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #11  Wysłany: 2009-11-23, 12:32  


BARDZO proszę o interpretacje wyników EEG takie mój 13letni syn dostał orzeczenie EEG
Zapis EEG z widmem czynności podstawowej przesunietym nieco w lewo do 8 Hz i obfitą domieszką czynności thieta zbyt duża a stosunku do wieku chorego wykazuje niewielkie zmiany zlokalizowane w okolicach potyliczno - tylnoskroniowych "
Co to oznacza? bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu odpowiedżi
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #12  Wysłany: 2009-11-23, 14:32  


Ana7 nie wiem, czy tutaj ktoś będzie w stanie udzielić Ci odpowiedzi.
Musisz iść z wynikiem do neurologa, możesz też zapytać na jakimś forum neurologicznym najlepiej dla dzieci.
Mój syn też kiedyś miał robione EEG, ale nie mam zielonego pojecia co znaczy opis EEG u Twojego syna.
Serdecznie pozdrawiam.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #13  Wysłany: 2009-12-06, 20:02  


czy ktoś spojrzał na mój opis???
wizytę zmam dopiero 18 grudnia......... :-( :-( :-( :-(
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #14  Wysłany: 2009-12-09, 21:47  


Ana,jutro jadę z tatą do neurologa.
Spisałam wynik i wszystkie wiadomości jakie napisałaś na ten temat i zapytam lekarkę co sądzi o tym.
Pozdrawiam!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #15  Wysłany: 2009-12-11, 20:11  


Jusia jeszcze raz Ci bardzo dziękuję.
Pozdrawiam mocno :) :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group