1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Reumatoidane zapalenie stawów czy nowotwór piersi ?
Autor Wiadomość
Jolanta48 


Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2009-05-26, 11:18  Reumatoidane zapalenie stawów czy nowotwór piersi ?


W trakcie badania USG lekarz ginekolog wykrył guzka w piersi.
Dostałam skierowanie do onkologa który po zbadaniu stwierdził guzek w piersi i wydzielający się brunatny płyn z brodawki.
Pani doktor stwierdziła że mam obserwować czy guzek się powiększa jak tak to przyjść natychmiast jeśli nie będzie się powiększał to mam przyjść za rok.

Oprócz tego mam powiększone węzły chłonne po pachą.
Od dwóch lat jestem leczona na RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) jednak lekarze nie są do końca przekonani czy jest to RZS gdyż parametry wyniku na RZS to 9,58.
Mam wysokie OB w granicach 40 które spada lub się podwyższa a ból stawów nie ustępuje pomimo lekarstw.
Moje pytanie brzmi czy onkolog mógł się pomylić? Czy takie same objawy mogą występować w nowotworze piersi?
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #2  Wysłany: 2009-05-27, 09:16  


Witaj Jolanta48,

Guz piersi , wyciek z brodawki , powiększenie węzłów chłonnych należą do objawów raka piersi. W celu potwierdzenia lub wykluczenia raka wykonuje się badania: galaktografia (w przypadku wycieku treści płynnej z brodawki),mammografia, USG , biopsja.

Zakres badań powinien dobrać onkolog i niezwłocznie skierować na nie pacjenta.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-05-28, 13:24  


Jolanta48,
w zasadzie wszystko już napisała Ci mral.

A ja, drążąc temat, z ciekawości zapytam: czy dobrze zrozumiałam, że ginekolog wykonał Ci USG piersi? Czy otrzymałaś wydruki z USG i onkolog otrzymał je do oceny?
Jakie są wymiary guzka? Jaki był opis wykonanego USG? Guzek na USG został uznany za wypełniony treścią płynną czy lity, półlity?
Kiedy ostatni raz miałaś wykonaną mammografię? Jaki był jej opis?

Jeśli chodzi o bóle stawów (łącznie z ogniskami ich destrukcji na zdjęciach RTG) i ogólnie pojętą i nie do końca zidentyfikowaną chorobę autoimmunologiczną - to "witaj w klubie".
Nie mam jednak guza piersi, a jakiekolwiek objawy wymagające różnicowania z procesem nowotworowym zawsze były u mnie dokładnie diagnozowane.
Dla przykładu : zbyt długo utrzymujące się powiększenie węzłów chłonnych szyi - zaskutkowało wskazaniem do biopsji cienkoigłowej, zbyt długo utrzymujący się kaszel - do tomografii klatki piersiowej itp.
Standardy diagnostyczne są następujące: jeśli mamy objawy mogące odpowiadać obecności nowotworu - zawsze diagnozujemy w tym kierunku. Do momentu, aż jedno z badań skutecznie obali tę tezę.
W tej chorobie niepotrzebna strata czasu może kosztować życie.

Odpowiedz proszę na pytania, które Ci zadałam - może wtedy uda się podpowiedzieć Ci co powinnaś zrobić i w jakiej kolejności.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
reuma 


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 1

 #4  Wysłany: 2012-11-08, 12:18  


Rak piersi może powodować także objawy zapalenia stawów, najczęściej występującego w postaci wędrującego zapalenia stawów. Czasem nawet może pojawiać się dodatni czynnik reumatoidalny we krwi w takich sytuacjach! Sytuacje takie zdarzają się rzadko, raczej ciężko pomylić RZS ze zmianą rozrostową w piersi, ale w rzadkich wypadkach rak piersi może dawać także objawy zapalenia stawów.
Więcej o tym http://www.forum-onkologi...iersi-vt417.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group