1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żołądka złosliwy
Autor Wiadomość
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2013-08-19, 13:43  Rak żołądka złosliwy


Witam bardzo serdecznie, przeszukując internet w poszukiwaniu pomocy na temat raka żołądka natrafiłam na to forum i zdecydowałam się na napisanie.

Tydzień temu dowiedziałam się, że moja 47letnia mama ma raka żołądka. Diagnoza została postawiona po badaniu gastroskopii, czekamy teraz na szczegołowe wyniki badań z wycinków. Jesteśmy już po wizycie u chirurga onkologii, który kazał nam się zgłosić po 3 cyklach chemioterapii, bo nie zaleca rozpoczęcia leczenia od operacji. Przeczytałam wiele informacji na róznych stronach i jestem załamana ogólnie rokowania są strasznie kiepskie... Mama prawie w ogóle nie je, ma silną anemię, w ciągu 3 miesięcy schudła 17kg, podobno są jakieś zmiany na nerce i węzłach... Co robić? Gdzie szukać pomocy? Nie wiem czy podałam wystarczająco dużo informacji...
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-19, 13:47  


monicior napisał/a:
Nie wiem czy podałam wystarczająco dużo informacji...

Niestety ale chyba nie. Chcąc uzyskać pomoc musisz wkleić lub przepisać dokładnie wszystkie dotychczasowe wyniki badań (usuwając dane osobowe pacjenta i lekarzy).
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2013-08-19, 13:51  


Szczegółowe wyniki badań będę mieć dopiero jutro, na chwilę obecną jedyne materiały to wypis ze szpitala po wstępnych badaniach gastroskopii i tomografi.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-19, 13:55  


Ale na wypisie jest wynik gastroskopii i TK? Jesli tak to wklej wypis tylko nie zapomnij o usunięciu danych osobowych.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2013-08-19, 14:06  


Oto wypis





skan 1 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2398 raz(y) 335,42 KB

skan2 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1983 raz(y) 226,05 KB

 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-19, 14:15  


Ja nie pomogę Ci merytorycznie ponieważ się nie znam, musisz poczekac na odpowiedź kogoś kto się zna. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to faktycznie wyglądana to ze choroba jest dość zaawansowana i pewnie w grę wchodzi chemioterapia. A Mama ma już zaleconą chemioterapię? Bo piszesz że macie się zgłosić po 3 cyklu chemii do chirurga?
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2013-08-19, 14:28  


Jutro mamy wizytę w poradnii onkologiczenej i chyba dopiero wtedy dowiemy się jaka chemia kiedy i co dalej... Po wizycie w szpitalu mama dostała skierowanie do poradni i do chirurga... załatwiamy to, chirurg na razie nic nie jest w stanie zrobic powiedział ze do operacji to sie nie kwalifikuje należy zaczać od chemii... Dziekuje za zainteresowanie, mam nadzieje ze ktos mi odpisze bo za bardzo nie wiem co robić, myslec... Najgorsze to to ze mama psychicznie wysiada i nie chce jesc
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-19, 18:27  


Mój tato ma też nowotwór złośliwy żołądka tyle , że niestety nie trafił tak dobrze jak Twoja mama do chirurga onkologa , który by stwierdził , że na razie jest nieoperacyjny i polecił najpierw chemioterapię. U nas niestety straciliśmy ok. 5 tygodni właśnie przez to , że Tatę otwarto i zamknięto i praktycznie stwierdzono to co u Twojej mamy , że na razie to chemioterapia a potem dopiero resekcja żołądka.
Dobrze , że trafiliście na odpowiedniego chirurga.
Utwierdź mamę w tym przekonaniu , że onkolodzy będą dążyć do zmniejszenia nowotworu by w końcowym efekcie móc go wyciąć . Nastawienie pacjenta do walki z rakolcem naprawdę duuuuuuuuuuuużo daje.
Pozdrawiam serdecznie. Czekam na dalsze wieści.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #9  Wysłany: 2013-08-20, 14:32  


Odebraliśmy dzisiaj wyniki gastroskopii, z ktorych wynika ze mama ma jedynie zapalenie zołądka, lekarz onkolog u którego mielismy tez dzisiaj wizyte kazał jednak powtórzyć badanie i wyznaczył date przyjecia na oddział... Dziekuje Asiu za te słowa otuchy, myśle ze nasi rodzice wygrają ta walkę i jeszcze beda sie smiac:)
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #10  Wysłany: 2013-08-20, 14:52  


monicior, a czy możesz ten wynik cały przepisać lub zeskanować? Bez danych osobowych chorego.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #11  Wysłany: 2013-08-21, 11:47  


Wynik badania to: Gastritis chronica activa et foci necrotici. Konieczne ponowne pobranie wycinków. Karmin (+).
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #12  Wysłany: 2013-09-09, 16:26  


Witam, pojawiam się ponownie... Mama miała powtórzoną gastroskopię i chciałam prosić o zanalizowanie wyników jakie otrzymaliśmy:)



P1030285.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1943 raz(y) 301,33 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2013-09-09, 23:44  


Wygląda na to, że nie mamy do czynienia z rakiem żołądka, a z chłoniakiem żołądka (mowa jest o nacieku neoplazmatycznym, prawdopodobnie pochodzenia limfatycznego, błony śluzowej żołądka).
_________________
 
monicior 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8

 #14  Wysłany: 2013-09-11, 12:00  


absenteeism dziękuję bardzo za interpretację wyników, byliśmy wczoraj u lekarza zalecił powtórzenie badania w specjalistycznym instytucie w celu potwierdzenia że jest to chłoniak, i z jakim jego typem mamy do czynienia... najgorsze to to że znowu około 5tygodnii czekania i nic nie robienia...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group