1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak wpustu - autor wątku : ILONA
Autor Wiadomość
ILONA
Gość

Posty: 0

 #1  Wysłany: 2009-02-03, 15:06  RAK ZOLADKA


WITAM.MAM NA IMIE ILONA WLASNIE DZIS DOWIEDZIALAM SIE ZE MUJ TATO JEST CHORY NA RAKA I DO TEGO JEST ZLE ULOZONY JEST AKURAT W PRZELYKU A WEJSCIEM DO ZOLADKA WIEM TYLKO TYLE ZE OPERACJA JEST SKOMPLIKOWANA .LECZ NIEWIEM CO BEDZIE DALEJ .GUZA MA G1.MOZE POWIE MI KTOS CO DALEJ MAM ROBIC . Z GORY BARDZO DZIEKUJE [/b]
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2009-02-03, 17:17  


ILONA,
wydzieliłam Twój post do osobnego wątku (możemy mu nadać tytuł jaki sobie życzysz) -> na forum panuje zasada, że każda jedna historia to osobny wątek (by było czytelniej).

Z tego co opisujesz - tata Twój cierpi na raka wpustu.
Leczenie: przede wszystkim operacyjne! Operacja będzie o tyle skomplikowana, że aby była radykalna (tj. by mogła doprowadzić do usunięcia wszystkich komórek nowotworowych, a tym samym dać możliwość wyleczenia) trzeba będzie usunąć część żołądka (lub cały, to zależy od kilku czynników) oraz część przełyku.

Rokowanie zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby (tzn. od tego, jak bardzo jest posunięta inwazja nowotworu, jak duży jest guz/jak rozległy, głęboki jest naciek).
Dobrą wiadomością jest to, że rak jest wysokozróżnicowany (G1) - co inaczej oznacza, że jego złośliwość w skali 3-stopniowej 1-3 jest najniższa: 1.

Jedyne co w chwili obecnej można zrobić, to zadbać o jak najszybszy termin operacji w dobrej, wyspecjalizowanej placówce.

pozdrawiam serdecznie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
ilona
Gość

Posty: 0

 #3  Wysłany: 2009-02-04, 09:55  Re: RAK ZOLADKA


Dziękuje za odpowiedz lecz chciałam jeszcze zapytać .Wrzód z którego powstał rak jest bardzo duży . Lekarze nam oznajmili że ma tylko od 3 do 5 lat życia a jeżeli chemie przyjmie organizm to do 10.dlaczego tak nam oznajmili ,myślę że nie powiedziano nam wszystkiego czy mam racji?
 
ilona
Gość

Posty: 0

 #4  Wysłany: 2009-02-04, 11:04  Re: RAK ZOLADKA


Chciałam jeszcze dodać że ten nowotwór niema nacieków. Więc skąd taka diagnoza
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #5  Wysłany: 2009-02-08, 17:32  


Witam ja jestem po nowotworze wpustu żołądka ciesze się darowanym życiem trzeci rok uratowała mnie szybka operacja usunięcia żołądka , mam problem z jedzeniem ciągle czuje głód i go zaspakajam .Trzeba walczyć o dobrą klinikę i szybki zabieg
 
DSL117869@ORANGE.PL


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2

 #6  Wysłany: 2009-02-08, 20:11  


witam tato mój jest juz po operacji operacja trwała 7godz rak był zaawansowany wycieli mu trzustke płu przełyku cały rzołądek sledzione powikłan narazie powaznych nie ma ma gorączke dostał zapaleniia płuc miał cały siny jezyk po operacji i czoło uszy nie wiem od czego lekarz muwił ze to była cierzka operacja
 
DSL117869@ORANGE.PL


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2

 #7  Wysłany: 2009-02-08, 20:23  


napiszcie mi proszę czy jak wdało się zapalenie płuc czy jest to bardzo grozne w jego stanie. lekarze mówią ze bardzo duże mogą wystąpić powikłania . pisała Ilona .Pomu żcie dziekuje serdecznie
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #8  Wysłany: 2009-02-08, 20:38  


To bardzo ciężki okres ja miałam po operacji do 40 C gorączkę przez miesiąc brałam tyle zastrzyków byłam obłożnie chora to najgorszy okres,pod powiem dużo w dochodzeniu do zdrowia tych informacji można uzyskać od osób które to przeszły ja dowiedziałam się od innych po resekcji żołądka przede wsztstkim odrzywianie .Będzie dobrze moja operacja trwała tyle samo to dobry znak ze wszystko usunęli.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group