1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzonu macicy
Autor Wiadomość
Małgosia 57 


Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: warszawa

 #1  Wysłany: 2012-06-01, 08:38  Rak trzonu macicy


:fucc:

U mojej Mamy stwierdzono juz po operacji usunięcia układu rodnego że był to rak - carcinicarcoma. typ pT1b.
nowotwor zbudowany w 80% z komponentu gruczołowego a w 20% z komponentu podscieliskowego homologicznego.
guz o wumiarach 4,5 x2x 3cm .Nacieka cała grubość mięśnia trzonu aż do surowicówki. Ni e nacieka szyjki.
Jajniki i jajowody bidowy histopatologicznej zwykłej W naczyniach przymcz. nie ma komórek nowotworowych.

mama ma 85 lat .
Krwawienia dostała w pażdzierniko ub. roku.
W szpitalu przeszła oczyszczenie narz.adu rodnego. Wynik wskazywał polipa.
w kwietniu b.r. znowu przeszła łyżeczkowanie i znowu wynik był dobry.
Dalej plamiła i zdecydowano o operacji -usun iecia całego układu rodnego.
30 maja byłysmy no konsultacji u prof.Bidzińskiego. Zalecił obserwację i kolejną wizytę za 3 misiące po wykonaniu usg.

CZy szukac innych specjalistow ? Nie wiem co robić :evil:
_________________
megan6
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-01, 09:26  


O standardzie postępowania (leczenie uzupełniające) w przypadku carcinosarcoma » tutaj «

Współautorem w/w wytycznych jest właśnie Prof. Bidziński.

W przypadku pT1b powinno się zastosować leczenie uzupełniające chemioterapią, jednak dla 85-letniej chorej korzyść z takiego postępowania wydaje się być wątpliwa. Przede wszystkim chodzi tu o fakt, że schemat chemioterapii KP (karboplatyna+paklitaksel) jest bardzo agresywny i mógłby w tym wypadku być przyczyną poważnych powikłań jak i znaczącego pogorszenia jakości życia.
Prof. Bidziński jest wybitnym specjalistą w leczeniu nowotworów ginekologicznych - proponuję nie szukać dalej i mu zaufać.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Małgosia 57 


Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: warszawa

 #3  Wysłany: 2012-06-14, 11:29  


uprzejmie dziękuje za odpowiedż. i jeszcze mam pytanie, czy bóle brzucha , ciagnięcie bóle skóry przy dotyku to normalne reakcje pooperacyjne? Mama jest bardzo isłabiona, rano ma wrażenie " zatykania" przy oddychaniu?
Małgosia 57 :fucc:
 
maja mia maya 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 42
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-15, 21:06  


Cześć Małgosia,

Moja mama także jest po histerektomii radykalnej. W 6ym dniu po operacji wyszła ze szpitala do domu. Skarżyła się na podobne dolegliwości, mianowicie ból w okolicach jamy brzusznej i ciągnięcie skóry - jak obejrzałam szwy po jednej stronie zauważyłam lekkie zaczerwienienie, jak dla mnie nie wyglądało wcale żle - takie troche różowe, wiec mama przespała noc. Jak sie rano obudziła było bardziej bolesne. Okazało się że ma stan zapalny tej rany i lekarz musiał umieścić sączki i zapisać antybiotyk (mama od razu poczuła ulgę i prawie wcale ją nie bolało). Teraz (2 tygodnie póżniej) już szwy są zdjęte a rana tylko minimalnie się sączy - jeżdzimy co trzy dni do lekarza na kontrole.
Obejrzyj okolice rany w kierunku takiego zaczerwienienia, może podobna sytuacja.
Zaznaczam, ze nie mam wiedzy medycznej a jedynie przykre doświadczenia z tą chorobą i procesem leczenia.
 
i1305 


Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 26

 #5  Wysłany: 2015-03-27, 20:44  


maja mia maya napisał/a:
(...)

U mojej babci jest podobnie - dwa razy była na płukaniu tej rany, lekarz skrobał jakąś wydzielinę z rany. Babcia jest bardzo osłabiona chociaż po tym czyszczeniu i tak jest lepiej - dziś nawet pospacerowała trochę po mieszkaniu. Jak u Ciebie?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-03-27, 20:52 ]
Nie ma potrzeby kopiowania całego poprzedniego posta.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group