1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzonu macicy
Autor Wiadomość
dorbur 



Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 51

 #76  Wysłany: 2012-11-09, 21:03  


Witam po długiej przerwie.
Mam problem z interpretacją badania RTG i dlatego proszę o pomoc.
W okolicy guza kulszowego, w obrębie dolnej gałęzi kości łonowej prawej widoczny jest obszar niejednorodnej gęstości kości z odcinkowym przerwaniem warstwy korowej, obraz RTG sugeruje złamanie (w obrazie TK wykonanym do planowania leczenia w tej okolicy widoczny był tylko obszar podwyższenia gęstości kości z niewielkim linijnym przerwaniem warstwy korowej).
W górnej gałęzi kości łonowej prawej widoczny był w badaniu TK obszar lizy z przerwaniem warstwy korowej , który nie jest widoczny w badaniu RTG.
Pozdrawiam serdecznie
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #77  Wysłany: 2012-11-10, 13:18  


dorbur napisał/a:
Mam problem z interpretacją badania RTG i dlatego proszę o pomoc.

W okolicy guza kulszowego, w obrębie dolnej gałęzi kości łonowej prawej widoczny jest obszar niejednorodnej gęstości kości z odcinkowym przerwaniem warstwy korowej, obraz RTG sugeruje złamanie

Cytat:
(w obrazie TK wykonanym do planowania leczenia w tej okolicy widoczny był tylko obszar podwyższenia gęstości kości z niewielkim linijnym przerwaniem warstwy korowej)

Z obu opisów dotyczących tego samego obszaru wynika zgodna interpretacja wyniku badania.
Określenie niejednorodna gęstość kości lub podwyższenie gęstości kości ( z odcinkowym przerwaniem lub z niewielkim linijnym przerwaniem warstwy korowej ) wskazuje na problem związany z zaburzeniami gęstości kości czyli mineralizacji kości.

Cytat:
W górnej gałęzi kości łonowej prawej widoczny był w badaniu TK obszar lizy z przerwaniem warstwy korowej , który nie jest widoczny w badaniu RTG.

W badaniu rtg nie było wzmianki na temat zmiany w górnej gałęzi kości łonowej.
Może dlatego, ze tomografia komputerowa uzyskała wyraźniejszy i bardziej szczegółowy obraz...

Najlepiej omówić badanie ze specjalistą. lekarz prowadzący mający do dyspozycji wszystkie wyniki badań oraz mający możliwość stałej oceny pacjenta jest osobą najbardziej kompetentną do decydowania o procesie diagnozowania i leczenia.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
dorbur 



Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 51

 #78  Wysłany: 2012-11-10, 15:16  


Dziękuję za odpowiedź.
Problem polega na tym, że jeden doktor(ginekolog) na podstawie wszystkich badań mówi, że doszło do rozsiewu choroby a drugi mówi nie ma rozsiewu.
I dlatego nie wiem co o tym myśleć, mama już jest wypisana z onkologii a lekarz rodzinny sam nie wie jak interpretować te wyniki.
 
dorbur 



Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 51

 #79  Wysłany: 2012-11-12, 21:15  


Witam.
Jesteśmy po kolejnej wizycie u lekarza i znowu brak konkretnej odpowiedzi na moje pytanie o rozsiew choroby. Gdy zapytałam o złamanie tej kości łonowej jak to się mogło stać pan doktor tylko wzruszył ramionami. Masakra
Zastanawiam się dlaczego nie ma odpowiedzi może koszty tego leczenia są duże a teściowa jest już w takim a nie innym wieku.
Bardzo się denerwuję i nie wiem co o tym myśleć.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojej niewiedzy.
Pozdrawiam
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #80  Wysłany: 2012-11-12, 21:47  


Jeśli lekarze dysponujący większą dostępnością do rozeznania stanu zdrowia i wyników Twojej teściowej nie są w stanie zgodnie ocenić czy doszło do rozsiewu choroby, to tym bardziej nie dokonamy tego tutaj na forum.
Natomiast gdyby rzeczywiście do tego rozsiewu uprzednio doszło i nastąpiły przerzuty do kości,
to ich [kości] osłabienie i postępująca destrukcja mogłaby z dużym prawdopodobieństwem być przyczyną patologicznego złamania.
W takich przypadkach nawet bardzo niewielkie urazy, w normalnym stanie zdrowia całkowicie niegroźne,
mogą prowadzić do patologicznych złamań, podobnie jak np. w przypadku zaawansowanej osteoporozy.
Rozważając dalej przypadek takiego złamania można zauważyć, że leczenie wygląda podobnie jak dla innych złamań, polega na unieruchomieniu odpowiednich kości.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
dorbur 



Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 51

 #81  Wysłany: 2012-11-19, 20:30  


Witam.
Mam pytanie dotyczące leku o nazwie Megalia, teściowa brała ten lek po naświetlaniach na apetyt. Od pewnego czasu boi się jeść ponieważ raz ma biegunkę a raz zatwardzenie, że boli ją brzuch. W ciągu tygodnia straciła na wadze 3 kg, twierdzi, że jak brała ten lek to nie miała problemów ze stolcem. Chciałabym się dowiedzieć, czy ten lek nie jest szkodliwy i czy na pewno ma wpływ na przemianę materii.Jak często można brać lek. Czy może jest to inna przyczyna z tym stolcem.
Pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #82  Wysłany: 2012-11-19, 20:38  


dorbur napisał/a:
Jak często można brać lek.

Powinno się go stosować min. 2 miesiące (w dawce 400-800 mg / doba) przy wyniszczeniu nowotworowym.

dorbur napisał/a:
czy ten lek nie jest szkodliwy

Każdy lek w zbyt dużej dawce bądź u pacjenta z określonymi p/wskazaniami może być szkodliwy.

dorbur napisał/a:
czy na pewno ma wpływ na przemianę materii.

Na pewno.

dorbur napisał/a:
Czy może jest to inna przyczyna z tym stolcem.

Lek może powodować i biegunki, i zaparcia, ale skoro w trakcie brania leku teściowa nie odczuwała tego typu dolegliwości, to raczej nie są one wynikiem działania leku.
_________________
 
dorbur 



Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 51

 #83  Wysłany: 2012-11-21, 20:09  


Witam.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten problemy ze stolcem (zatwardzenia, biegunki) mogą być spowodowane skutkiem ubocznym naświetlań.
Teściowa zakończyła naświetlania 9 kwietnia tego roku.
Czy konieczna jest wizyta u lekarza, teściowa mało zjada i leci z wagi.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group