1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-01-28, 19:10
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
Higurashi 


Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-01-28, 17:23  Rak szyjki macicy


Witam serdecznie.
Jestem tu nowa, mam nadzieję, że nie powtarzam istniejącego już tematu.

Otóż moja babcia (65 lat) choruje na raka szyjki macicy. :cry:
Rak jest zakwalifikowany do III stadium, objął także moczowody.
Niestety doprowadził także do wodonercza (obecnie babcia jest dwa razy w tyg.dializowana), co ogólnie wykluczyło zabieg a także chemioterapię.
Dziś natomiast rozpoczęła radioterapię.

Zagłębiając się w temat nowotworów, trafiłam na zabieg hipotermii. Jest wykonywany m.in w Warszawie oraz (bliżej nas) w Krakowie.
Polega na "potraktowaniu" nowotworu wysoką temperaturą (do 44 stopni), co ma wywołać reakcję organizmu jak w przypadku stanu zapalnego, aby organizm sam zaczął go (w jakimś stopniu) zwalczać - to tak w dużym skrócie .
Chciałam zapytać czy spotkał się ktoś może z tą metodą? Czy poskutkowała? Albo chociaż spowolniła rozwój nowotworu? Jak wygląda czas oczekiwania na taki zabieg?

Będę wdzięczna za każdą informację:(
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-28, 17:35  


Ablacja termiczna, lub krioablacja, najlepsze rezultaty daje przy raku wątroby, jednak z tego co się orientuję, to tylko w przypadku nieoperacyjności, i raczej jako leczenie paliatywne, gdyż stosowanie radioterapii wątroby obarczone jest dużym ryzykiem zakrzepicy żył wątrobowych...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Higurashi 


Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2014-01-28, 17:54  


Ciekawe czy dałoby jakiś efekt w przypadku raka szyjki macicy;/ Też nieoperacyjny, jak już wspomniałam;/ a orientujesz się może jak z oczekiwaniem na taki zabieg? Czy trzeba się jakoś zapisywać? Znalazłam też cennik, ale nie wiem czy cena dotyczy pojedynczego zabiegu czy całości... Kompletnie się nie orientuję w temacie, dlatego dzięki jeszcze raz za każdą odpowiedź - bo na stronie Centrum Hipertermii raczej nic obiektywnego nie znajdę;/

[ Dodano: 2014-01-28, 17:57 ]
O, właśnie zauważyłam, że zrobiłam błąd w temacie:( Chodziło mi o ZABIEG HIPERTERMII, nie HIPOtermii:(
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #4  Wysłany: 2014-01-28, 21:14  


Hipertermia realizowana w taki sposób w jaki proponują to w tych ośrodkach to niestety bujda - na pograniczu innych szamańskich metod leczenia. Nie przyczyni się do wyleczenia, nie przyczyni się do poprawy stanu organizmu a przegrzanie organizmu (vide "udar" słoneczny) niekoniecznie jest najzdrowszy. Co innego np. HIPEC tj. chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii - zabieg podczas którego podgrzanym roztworem cytostatyku płucze się jamę otrzewnową. Metoda znana i stosowana w przypadku nowotworów zlokalizowanych w jamie otrzewnej lub takich, które w to miejsce przerzutowały. Mechanizm działania samej "ogrzanej chemioterapii" nie jest jednak taki sam jak wspomnianej hipertermii a jego efekty są realnie sprawdzone i przede wszystkim zbadane.

Podsumowując - hipertermia nie leczy i nie pomaga, chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii (HIPEC) nie leczy ale pomaga redukując liczebność i masę przerzutów, jednak tylko w obrębie jamy otrzewnej.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Higurashi 


Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2014-01-29, 14:11  


Dziękuję za informację! Takich wiadomości było mi trzeba - bo na stronie oferującej dane zabiegi złego słowa nie znajdę;/ A co do chemioterapii dootrzewnowej w hipertermii - jakie są warunki jej zastosowania? Albo jakie przeciwwskazania? Czy to jest refundowane czy także we własnym zakresie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group